Çıkmazdayımmm

Ama şu var.Araba eş ailesiyle ortak. Ve biz kullanmiyoruz.Yani ortak kullanmaya devam mi edelim dersiniz

Arabayi hiç kullanmiyorsaniz araba olmasinin bir anlami da yok.
Ailesi eşinizin payini versin ortaklik bitsin. Mevzu ortak mal istememekse(ben istemezdim) o zaman satilmasini isterdim ya da pay versinler ama bunun icin eş ailesine trip yapmayin cunku o araba ustunde zerre hakkiniz yok ne konusmaya ne trip atmaya.
Esiniz bekarken ailesiyle almiş sonucta, eşinizi ikna edebilirseniz edin ailesiyle eşiniz konuşsun anlaşsin anca öyle olur.

Arabayi hiç kullanmiyorsaniz araba olmasinin bir anlami da yok.
Ailesi eşinizin payini versin ortaklik bitsin. Mevzu ortak mal istememekse(ben istemezdim) o zaman satilmasini isterdim ya da pay versinler ama bunun icin eş ailesine trip yapmayin cunku o araba ustunde zerre hakkiniz yok ne konusmaya ne trip atmaya.
Esiniz bekarken ailesiyle almiş sonucta, eşinizi ikna edebilirseniz edin ailesiyle eşiniz konuşsun anlaşsin anca öyle olur.
Payını vermiyorlar.Satmiyorlarda.O zaman kaynimda kullanmasin

Payını vermiyorlar.Satmiyorlarda.O zaman kaynimda kullanmasin

Işte onu eşinizle konuşup anlaşacaksiniz sizin ortaya cikip eş ailesiyle kötü olmaniz gereksiz, arabanin parasini siz saymadiniz sonucta, esiniz parayi verirken evli de degildiniz.
Önce kocaniza söz dinletmeniz lazim aileye kizmayin hic. Kocaniz istese halleder.

Işte onu eşinizle konuşup anlaşacaksiniz sizin ortaya cikip eş ailesiyle kötü olmaniz gereksiz, arabanin parasini siz saymadiniz sonucta, esiniz parayi verirken evli de degildiniz.
Önce kocaniza söz dinletmeniz lazim aileye kizmayin hic. Kocaniz istese halleder.
Eşim söyledi tamam dediler,2 sene geçti.Tekrar söyleyecek düğün sonrası.Peki satmazlarsa ..

Ölsem kendi bileziğimi takmam. Kocanız düşünsün. Kardeş onun kardeşi. Madem ailesine ağzını açamıyor ya annesinden bilezik istesin ya da gidip borç harç bilezik alsın ya da arabayı sattırsın. Ama sizin bileziğe elini sürmesin. Sürmemeli

Nasil bir bilgisayarmis bu borcu icin araba, altin sattirmaya calişiyorsunuz ki?
Pc icin bunlari satmak yerine gecici calismaya devam edin bir şekilde ailesi hakli yani bilgisayar icin araba mi satilir sonra nasil alacaksiniz?
Konu sahibi üye adını değiştirince, konuyu okuyan üyeler kendisini tanıyamamış. Bahsettiği araba, eşinin babaannesinin engel durumu nedeniyle alınmış engelli aracı.

O arabada kocasının ne kadar parası veya hakkı var bilemem. Ancak devletin ciddi engellere sahip engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için sağladığı vergi avantajını kendi çıkarları için kullanan insanlar çok kişinin ahını alıyor ve hakkına giriyorlar; onu biliyorum.

Son düzenleme:
Mesleğim öğretmenlik.Bu yıl okul ve dershane ile anlaştım.Ama paramı falan alamadım,çıktım.Bu süreçte kiramız çok arttı.Maddi olarak çok açıldık.Tek maaş yetmedi.İşten ayrılmadan pc almıştık.Borcu bizi zorladı.Bende dershanede iş bulana kadar ilk gördüğüm işe girdim.Çok şubesi olan bir markette işe girdim.Buradaki diğer çocuk sürekli işten kaytarıyor.Tüm yük üzerime kalıyor.Sabahçıyken bile zor çıkıyorum.Burada çalışan bir çocuğa bilmediğim birşeyle alakalı soru sordum.Ve küfürlü konuştu.Y... yedik gene soru soruyor dedi.Takım liderine söyledim.Iyi geçin size yardım ediyor edi.
Ben işten aşırı soğudum.Yapamiyorum.Kendi mesleğimi yapmak istiyorum.Dershaneler ağustosta başlatıyor.Birikim olarak bilezik falan var.Onlardan kullansam mi sizce?
Kaynım 2 3 aya evlenecek.Biz evlenirken o ailesinin aldığı bileziği taktı.Bizde kvlerin aldığı bir bileziği taksak olur mu sizce?Maddi olarak çok sıkıştık.Buraya katlanamıyorum.
Eşimin bekarlığında ailesiyle aldığı ortak araba var.Ancak onu da ailesi satmıyor.Eşime borcumuz olduğunu söyle satsınlar dedim.Dügün muabbeti geçsin konuşucam dedi.Gercekten çok sıkıştık.
Bu kadar sıkıştıgimizi bile bile satmazlarsa birdaha bayram dahil gidip gelmesem mi?
Tek maaş borç vs varken bu kadar açılmak neden ? PC elmalı marka heralde ödemesi zorladigina göre ? Acil miydi ? Eşinin ailesi alın takın derse kabul edin ki demeyecekler. Madem çok muhtacsin ise devam edeceksin o zincir marketlerdekilerin çok da mutlu olduğu söylenemez. O altınları bozmaya bir başlarsan bitene kadar durmayacaksiniz.

X