Tuvalet Eğitimi Çıldırmak üzereyim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Anne değil eğitimci olarak yazıyorum. Elbette anne olunca süreci birebir yaşayacağım.

Çocuk hazır mı? Tuvaleti geldiğinde kenarda köşede yapma isteği, hemen değiştirme talebi, gece kuruluk(gece beslenmesi bitmiş olmalı burda zaten) vs...

Her çocukta farklı farklı belirtiler olur.
Siz anne olarak çocuğunuzun yaşı yada çevrenin söylemi ile değil doğru zamanı çocuğunuzla belirleyebilirsiniz.

Gerek konuşmalarla, gerek oyunlarla öncesinde hazırlamanız lazım.

Bu süreçte evin batması kadar normal bir şey yok, eğer yakın zamanda halıları yıkamaya verme niyetiniz yoksa kaldırın. Zaten yaz günü, sıcak.

Kendiniz rahat olun. Gergin oldukça o da gerilecek. Israrcı davrandıkça inatlaşacak.

Hiç bir insan altında bezle gezmiyor bir hastalığı yoksa değil mi? Ancak yanlış davranışlarla tuvalet eğitimi verilen çocuklar ileride obsesyon başta olmak üzere çok ciddi sorunlar ile karşılaşıyorlar. karşılaşabiliyorlar.

• Beğen
Reactions: The
Herkese merhaba 2 gündür 3 yaşındaki kızıma tuvalet eğitimi vermeye çalışıyorum ama yok çocuk tuvaletten korkuyor lazımlığa da ben oturduğum zaman çişi varsa yapıyor kendi söylemiyor kaka yapıyor anca öyle geliyor onuda donuna yapmış oluyo yani ama ona kızmayayım diye şiştim iki gündür depresyona girdim sanki her taraftan çiş kaka kokusu geliyor sanki ben ne yapacağım da kendiliğinden söyleyecek nasıl alışır bu çocuk bana bir akıl verin gözünüzü seveyim ya
İllaki alışacak hangimiz bezle geziyoruz şuan. Asla bagirmayin çocuğa arkadaşımda böyle yaptı çocuğu kekeme oldu smdi doktorlardan çıkamıyor 4 yıldır duzelmedi

• Şaşırdım
Reactions: The
Herkese merhaba 2 gündür 3 yaşındaki kızıma tuvalet eğitimi vermeye çalışıyorum ama yok çocuk tuvaletten korkuyor lazımlığa da ben oturduğum zaman çişi varsa yapıyor kendi söylemiyor kaka yapıyor anca öyle geliyor onuda donuna yapmış oluyo yani ama ona kızmayayım diye şiştim iki gündür depresyona girdim sanki her taraftan çiş kaka kokusu geliyor sanki ben ne yapacağım da kendiliğinden söyleyecek nasıl alışır bu çocuk bana bir akıl verin gözünüzü seveyim ya
Merhaba. Benim ablamin oglu 4 yaşinda. Onda biraz yaşindan geri kalma da var. 4 yaşinda ama 2.5 yaşindaki çocuk gibi beyin kapasitesi demişdi doktor. Neyse şu an çocuk gelişim merkezinde tedavide ve baya ilerleme var. Eskiden dogru duzgun konuşmazdi artik çok akici tarzda konuşuyor. Hem de ne çişini ne kakasini soylemezdi. Hel altina yapardi. Hatta hissetmezdi sanki. Kokudan anlardi ablam. Ama şimdi her ikisini soyluyor meleyim benim. 6 ay falan oldu gideli. Biz Azerbaycanda olduğumuz için yer ve doktor oneremiycem ama uzman goruşu alsani, iyi olir. Ama pek de endişelenmeyin ya bazen geç alişirlar tualete. Zaten annelerin en zorlandiği şey tualet eğitimi

İlla ki alışacak biliyorum ama orta düzeyde hiperaktivite var kızımda normalde de zor bu süreçte daha zor iki gün olmasına şaşırmışlar ama biz 3 yıldır yerinde duramadan sürekli hareket halindeyiz ve bunsüreç daha bir ağır geldi bana birde aman kötü etkilenmesin diye kendimi kastıkça iyice çıldırdım

Sabır lazım zor ama annelikte zaten herşey sabır 😊 ben 15 gün tuvalete girmesi için ugrastım çünkü gitmek istemedi . tuvalete gitmeye baslayınca bir ay da ögrenmesi sürdü . çok altına yaptı . 2 yasında verdim ben wc egıtımı . şimdi üç yasında hala arada altına yapıyo oyuna falan dalınca . öğrenecektır her çocuk farklı tabi 😊

Yahu altı üstü 3 yaşında çocuk kendi evladinizdan bahsederken donuna yapmış diye itici bir cümle kurmanız bile beni irite etti açıkçası. Daha 2 gün olmuş neyin acelesi bu. Nasıl alışacak bu çocuk değil . Kızıma yavruma evladima nasıl yardımcı olabilirim biraz şefkat lütfen
öffff aynen yaa siz benden önce yazmışşınız

5.günümüz ve hiç ilerleme olmadığı gibi gerileme var sanki bizde....hissettikleriniz çok normal. çocuğa yansıtmadıpınız sürece problem yok bence. herkes sabır sabır diyor ama söylemekle olmuyor işte. insanız hepimiz. ne yaptınız, bir gelişme var mı?

X