Tuvalet eğitimi bilgisi olanlar yardım

Benimdunyamm

Avustralya
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2020
267
98
29
Merhaba arkadaşlar 5 gündür kızıma tuvalet eğitimi vermeye calişiyorum kızım 28 aylık çisini ve kakasını söylemiyor sadece ben tuvalete götürünce yapıyor zaten çok fazla konuşamıyor tekte tukte kelimeleri söylüyor kaka ve çiş diyebiliyor ama tuvaleti geldiğinde söylemiyor bunun için ne yapmam lazım ve bu şekilde tuvalete alışir mı bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi

Merhaba benim oğlum 30 aylıkken başladım aynı sizin gibi konuşmuyordu . Önce saat başı daha sonra 2 saatte bir uyku öncesi uyku sonrası gibi götürmeye başladım. Ardından kendi göstermeye başladı 1 ay sonra da cişim geldi diye ilk 2 kelimeli cümlesini kurdu .

Başladığım ilk gün devamlı altına yaptı
Ben sürekli soruyordum çişin var mı diye
Ertesi gün de ben oturttum lazımlığa
Lazımlığı oturma odasına koydum tuvalete kadar tutamaz filan diye
Gene altına yapıyordu yaptıktan sonra söylüyordu
Ben artık sormayı bıraktım
İnternette öyle okumuştum sormayın çocuk altına yapsın rahatsız olsun farkına varsın diye
2. Gün akşamı çişim geldi dedi oturduk ama yapmadı olsun dedim bu da bişeydir

3. Gün daha iyiydi
Gün geçtikçe kaçırmalar azaldı ve bitti.

Bol bol sabır gerekiyor kızmamak lazım
Ve doğru zamanı beklemek lazım bence.

Merhaba benim oğlum 30 aylıkken başladım aynı sizin gibi konuşmuyordu . Önce saat başı daha sonra 2 saatte bir uyku öncesi uyku sonrası gibi götürmeye başladım. Ardından kendi göstermeye başladı 1 ay sonra da cişim geldi diye ilk 2 kelimeli cümlesini kurdu .
Çok teşekkür ederim canım ben yatmadan 1 kere birde gece uyandırıp 1 kere tuvalete götürüyorum gece 5-6 saat çisini tutuyor yatağı ıslatmıyor bu şekilde devam edersek başarili olabilir miyim

Başladığım ilk gün devamlı altına yaptı
Ben sürekli soruyordum çişin var mı diye
Ertesi gün de ben oturttum lazımlığa
Lazımlığı oturma odasına koydum tuvalete kadar tutamaz filan diye
Gene altına yapıyordu yaptıktan sonra söylüyordu
Ben artık sormayı bıraktım
İnternette öyle okumuştum sormayın çocuk altına yapsın rahatsız olsun farkına varsın diye
2. Gün akşamı çişim geldi dedi oturduk ama yapmadı olsun dedim bu da bişeydir

3. Gün daha iyiydi
Gün geçtikçe kaçırmalar azaldı ve bitti.

Bol bol sabır gerekiyor kızmamak lazım
Ve doğru zamanı beklemek lazım bence.
Kızım bez giymek istemiyor beze kakasını yapınca söylüyor belirtileri var fakat sadece tuvalrte ben götürünce yapıyor onun dışımda söylemiyor bugün 5 gün zamanla söyler mi gece ve gündüzü birlikte aliştirmaya çalışıyorum

Kızım bez giymek istemiyor beze kakasını yapınca söylüyor belirtileri var fakat sadece tuvalrte ben götürünce yapıyor onun dışımda söylemiyor bugün 5 gün zamanla söyler mi gece ve gündüzü birlikte aliştirmaya çalışıyorum
Söyler söyler
Benim kızım kakasını hep iç çamaşırına yaptı bir süre
Ben yapacağını anlarsam götürüyordum ama ben yanında değilsem bir köşeye saklanıp yapıyordu
Bu durum 2 hafta filan sürdü diyebilirim 🥴

Çişe bay bay deyin sifona o bassın bunları sevmişti benim kızım

Birde aparat almıştım onunla klozete oturmak daha çok hoşuna gitti

Söyler söyler
Benim kızım kakasını hep iç çamaşırına yaptı bir süre
Ben yapacağını anlarsam götürüyordum ama ben yanında değilsem bir köşeye saklanıp yapıyordu
Bu durum 2 hafta filan sürdü diyebilirim 🥴

Çişe bay bay deyin sifona o bassın bunları sevmişti benim kızım

Birde aparat almıştım onunla klozete oturmak daha çok hoşuna gitti
Bende aynısını yapıyorum ödüllendiriyorum inş daha uzamaz 😏

Çok teşekkür ederim canım ben yatmadan 1 kere birde gece uyandırıp 1 kere tuvalete götürüyorum gece 5-6 saat çisini tutuyor yatağı ıslatmıyor bu şekilde devam edersek başarili olabilir miyim
Gece uyandırıp götürmek pek iyi değil bence . Çünkü saçma sapan uyanmaya alışıyorlar . Yatağa alez ser ben hiç uyandırmadım

Anladım canım teşekkür ederim ama geceleri 5 6 saat tutuyor gunduzlerı çok su içince sık tuvalet ihtiyacı oluyo ama normalde 2 saate yakın tutuyor gündüzleri
Rahat olursan aşırı hızlı ve güzel gidiyor süreç aklında olsun . Ben başlarken ya zaten olmaz geri dönerim diye başladım aaa bi baktım oluyor 😂

Daha hazır olduğunu düşünmüyorum bebeğinizin eğitime bahara başlamaya ne dersiniz?
Öncelikle kakasını şekilli yapıyormu.? Bu hazır olması için belirti.
Henüz mesanesini kontrol etmeyi öğrenmedikleri zaman eğitime başlandığında daha zor alışıyorlar. Gece uzmanlar uyandırırsak hep öyle alışacakları için uyandırmamızı önermiyorlar. Sadece tuvalet ihtiyaçlarını tuvalete yapmasını gerektiğini anlatın lazımlık alın heveslendirin sonra zaten yapmak istemez altına

Daha hazır olduğunu düşünmüyorum bebeğinizin eğitime bahara başlamaya ne dersiniz?
Öncelikle kakasını şekilli yapıyormu.? Bu hazır olması için belirti.
Henüz mesanesini kontrol etmeyi öğrenmedikleri zaman eğitime başlandığında daha zor alışıyorlar. Gece uzmanlar uyandırırsak hep öyle alışacakları için uyandırmamızı önermiyorlar. Sadece tuvalet ihtiyaçlarını tuvalete yapmasını gerektiğini anlatın lazımlık alın heveslendirin sonra zaten yapmak istemez altına
Burada şu an yaz o yüzden alıştırmaya çalışıyorum Nisan da kış olacak ben Avustralya dayım Türkiye’yle farkı mevsim kakasını şekilde yapıyor cıs yaptığı zaman söylüyor daha beş gün oldu belki çok erken bilemiyorum biraz daha denemeyi düşünüyorum inşallah başarılı olurum çünkü bir tane de üç aylık bebeğim var o yüzden de çok zorlanıyorum tuvalete götürdüm zaman çişini yapıyor ama sadece söylemiyor

X