Çok kötüyüm.. Oğlum Akdeniz Ateşi mi?

nurummm

Oğlum Abii oluyor!!! Karnıma Mutluluk Kondu :)
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2010
1.972
155
Arkadaşlar, oglum çabuk hastalandıgı ve ateşlendiği için cumartesi günü bir araştırma hastanesine götürdüm.
Kan ve idrar alındı ve akdeniz ateşi şüphesi var. Dünden beri belirtilerine bakıyorum oglumla tek benzerlik gösteren belirti ateş diğer belirtilerin hiç biri yok. Ama klinik bulgular fmf yi gösteriyo. Klinik bulgularda fmf belirtisi olunca gende kesin çıkarmı? Yani fmf olmama ihtimali nedir? Test sonuçlarınıda ekledim bakarmısınız lütfen.
Screen Shot 2015-04-21 at 09.24.54.png
Screen Shot 2015-04-21 at 09.25.07.png

Tam olarak tanı koymak için genetik analiz elzem. Sonuçta hiç olmasa tabii ki çok daha güzel olur ama.. En azından kontrol edilebilir bir hastalık. Geçmiş olsun.

Hayır başka bişey demedi mi.
Olasılıklar nelermiş?
Şu durumda bişey söylenemiyor muymuş?
Beklemek çok zor..
Allah yardımcınız olsun..

Yok demedi kan değerleri yüksek çıkmış gen taraması yapılacak dedi.
Akdeniz ateşi şüphesi var netleştirmek için gren taraması yapılması gerek işte.
Ama şüğhe olup gende çıkmama ihtimali nedir acaba..

Fmf im ben de. Çok zor bi hastalık değil. Ben hic ilaç kullanmadim.ara ara agri ataklarim oldu.1 keresinde çok şiddetli yasadim 16 saat araluksiz sanci. Psikolojik olarak kendimi çokcçok jasmazsam birşey olmuyor. Bir de sirt ustu yatinca daha çabuk geçiyor 1 dk bile surmuyor ataklarim.şuanhhamileyimhic atak olmadi.

Daha çok küçükmüş,
kötüye yorma ..
Belki sadece bağışıklığı zayıftır ..
Doktor ne diyecek bakalım, önemli olan doktorun önerisi ve yorumu .

Bagısıklığı zayıf olunca kan değerleri yüksek mi çıkar ki.

Fmf im ben de. Çok zor bi hastalık değil. Ben hic ilaç kullanmadim.ara ara agri ataklarim oldu.1 keresinde çok şiddetli yasadim 16 saat araluksiz sanci. Psikolojik olarak kendimi çokcçok jasmazsam birşey olmuyor. Bir de sirt ustu yatinca daha çabuk geçiyor 1 dk bile surmuyor ataklarim.şuanhhamileyimhic atak olmadi.

Canımm çok geçmiş olsun. Rabbim şifa versin sana da yavrumada..
Ama benim oglumda giçbir belirti yok. Karın agrısı atak eklem agrısı bişey olmuyo.
Okudugum belirtilerde hep şiddetli karın agrısı var iki büklüm oluyoruz yürüyemiyorz demişler. Oğlumda yok böyle bişey.
Tek ateş var onda bile yatmıyo oynamaya zıplamaya devam.
Nasıl tanı koydular sana gen testi ilemi.

Vücutta enfeksiyon varsa da kan değerleri yüksek çıkıyor. Benim oğlumda da bir keresinde kan değerleri yüksek çıkmıştı araştırdılar çok şükür bir şey çıkmadı, kan değerlerinin yüksek olması da o an vücutta enfeksiyon olmasından kaynaklıymış. İçinizi ferah tutun.

Vücutta enfeksiyon varsa da kan değerleri yüksek çıkıyor. Benim oğlumda da bir keresinde kan değerleri yüksek çıkmıştı araştırdılar çok şükür bir şey çıkmadı, kan değerlerinin yüksek olması da o an vücutta enfeksiyon olmasından kaynaklıymış. İçinizi ferah tutun.

Allah razı olsun. Şu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine inşallah öyledir.
Ama sedimentasyon, fibrinojen, crp ve lökositin aynı anda yüksek olması akdeniz ateşi belirtisiymiş.
Bunlar enfeksiyonda da yüksek çıkarmı bilmiyorum.
Test yapıldıgı gün oglumda biraz soguk algınlıgı vardı zaten.

N NURumm canim benim hastalık ilerleyen yaşlarda ortaya cikti.lise zamanki. Hala ara ara ateşin olur ama sikinti yaratmadi.
O kadar korkma.eğer fmf ise minicik bi hapi var o da agri için. Korkunç bi sonucu yok.akdeniz anemisiyle karistirma.
Bence de enfeksiyondan kaynaklidir

Kız kardeşim akdeniz ateşi hastalığı var. Bulmaları çok üzün sürdü.Araştırma hastanesine gitmiştik bizde. Orda çıktı. Katılsal olduğunu söylediler ama ailemizde hiç yok. Geçmişte kimde vardı bilmiyorum. Ömür boyu günde 3 defa hap alıyor. Küçük kırmızı bir hap. Aksattığı zaman nöbet dedikleri olay gerçekleşiyor. Bacaklarda hissizlik ve aşırı bir ağrı. Yüürüyemeyecek durumda oluyor. Ateşi de yükseliyor. O zaman hapından 2 tane ard arda alınca düzeliyor. Öyle korkulacak bir hastalık değil canım. Allah şifa versin. Sadece tek sorunları hayat boyu çok kilolu olamıyorlar. .kardeşim de aşırı yemesine rağmen(gece bile) hala 50 kilo... Yaşı şuan 20 6 sene önce teşhisi kondu

Allah razı olsun. Şu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine inşallah öyledir.
Ama sedimentasyon, fibrinojen, crp ve lökositin aynı anda yüksek olması akdeniz ateşi belirtisiymiş.
Bunlar enfeksiyonda da yüksek çıkarmı bilmiyorum.
Test yapıldıgı gün oglumda biraz soguk algınlıgı vardı zaten.

Canım bu değerler bakteriyel enfeksiyonlarda yüksek çıkıyor genelde. Doktorlar en kötüsünü düşünüyor her zaman (aslında iyi de yapıyorlar) ama sen öyle düşünme içini ferah tut. Acil şifalar diliyorum.

N NURumm canim benim hastalık ilerleyen yaşlarda ortaya cikti.lise zamanki. Hala ara ara ateşin olur ama sikinti yaratmadi.
O kadar korkma.eğer fmf ise minicik bi hapi var o da agri için. Korkunç bi sonucu yok.akdeniz anemisiyle karistirma.
Bence de enfeksiyondan kaynaklidir

insanın evladı olunca hiçbişeyi konduramıyo annelik cidden zormus.
Evet soguk algınlıgı var ondanda kaynaklı olabilir. Arastırılcak bakalım.
yanlız oglumda dediğim gibi tek ateş var başka bir belirti vermedi hiç..

X