Doğuma Hazırlık çook farklı bir cinsiyet tahmin yöntemiii...mutlaka deneyinnn !!!

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

necmye

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2011
14
0
Merhabaa kızlaar...bende diğer tüm hamileler gibi hamile kaldığımı öğrenir öğrenmez cinsiyet konusunda müthiş bir meraka kapıldım...Türkçe tüm forumları okuduktan hatta ezberledikten sonra:) yabancı sitelere de bir göz atayım dedim bizden farklı birşey biliyorlar mı diye...ve DRANO TEST diye bir yöntemle karşılaştım...evde kullandığımız lavabo aç ile idrarımızı cam bir bardak yada kavanozda karıştırıyoruz 10-15 saniye içinde oluşan renk değişimine göre tahminde bulunuyoruz. Eğer karışımın rengi kahve, koyu sarı, siyah yada koyu mavi gibi oluyorsa bebğimiz erkek eğer yeşil pembe yada herhangi bir renk değişimi olmuyorsa bebğimiz kız oluyormuş...okuduğum yorumlarda yanılan pek olmamıştı ama nihayetinde bilimsel bir deney de değil tabiki ama sonuçta o heyecanı yaşamak eğlencli. Bu arada 12-13 haftalıktan önce pek işe yaramıyormuş bilginiz olsun. Ölçüler ise 2 yemek kaşığı kadar lavabo aç ve aynı oranda idrar...mutlaka karışımı dıaşarda balkonda camda falan gözlemleyin çünkü kötü kokuyor. Bu arada sıvı lavabo aç değil granül olanlar var ya onlardan kullanılacak...deneyimlerinizi bekliyorum...kolay gelsin... :KK1:

evet evet aynen öyle renkler...
yani koyu renge dönerse erkek açık kalırsa kız...

yöntemi paylaştığın için teşekkürler.
.bu gün yaptım,benim ki çok koyu bi turuncu çıktı, kahveye dönük bi renk...bakalım 10 hafta sonra görürüz Allah nasip ederse...

bide şunu söyliyim okuduğum kadarıyla yabancı sitelerden çıkardığı gazların çok tehlikeli olduğu söyleniyor.hamileler siz yapmayın eşiniz evde olduğunda ona yaptırın.aman diyim,dikkat bebişlerimize bişey olmasın....

Bende yaptım koyu sarı çıktı. 14+4 haftalık hamileyim. Bugün dr danda öğrendim bebeğim erkekmiş.Bir kızım vardı , o yüzden çok mutluyum.
Sağolun bilgiler için, ne duyduysam yapmıştım, bi bu biraz tuttu, rusmuş çinmiş bende tutmadı.

Bende yaptım koyu sarı çıktı. 14+4 haftalık hamileyim. Bugün dr danda öğrendim bebeğim erkekmiş.Bir kızım vardı , o yüzden çok mutluyum.
Sağolun bilgiler için, ne duyduysam yapmıştım, bi bu biraz tuttu, rusmuş çinmiş bende tutmadı.

canım buda pek tutmamış gibi sonuçta yine sarı kalmış......hayırlısı Olsun ALLAH sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin

canım buda pek tutmamış gibi sonuçta yine sarı kalmış......hayırlısı Olsun ALLAH sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin

Aslında evet haklısın valla, ama en başta koyu sarı yazıyordu ,bende erkek olduğunu okuyunca sevindim.Ama idrar rengi ile çok fark vardı ,
neyse çok teşekkür ederim, sonuçta drun dediği gerçek. Allah cümlemizin evlatlarına sağlık versin.

bende yaptım kızlar koyu sarı kahveye dönük bi renk cıktı..1 2 dak içinde koyulaştı mavi yeşil pembe olan varmı acaba onu mrk ettim ben...

bende yaptım kızlar koyu sarı kahveye dönük bi renk cıktı..1 2 dak içinde koyulaştı mavi yeşil pembe olan varmı acaba onu mrk ettim ben...

bende bunu merak ettim ,kardeşimde hamile onada yaptırdım aynı şekilde bi renk çıkmış....tabi bizim ki 12-13 haftalık değil ya...tam o haftalarda bi daha yaparız artık...

Merhabaa kızlaar...bende diğer tüm hamileler gibi hamile kaldığımı öğrenir öğrenmez cinsiyet konusunda müthiş bir meraka kapıldım...Türkçe tüm forumları okuduktan hatta ezberledikten sonra:) yabancı sitelere de bir göz atayım dedim bizden farklı birşey biliyorlar mı diye...ve DRANO TEST diye bir yöntemle karşılaştım...evde kullandığımız lavabo aç ile idrarımızı cam bir bardak yada kavanozda karıştırıyoruz 10-15 saniye içinde oluşan renk değişimine göre tahminde bulunuyoruz. Eğer karışımın rengi kahve, koyu sarı, siyah yada koyu mavi gibi oluyorsa bebğimiz erkek eğer yeşil pembe yada herhangi bir renk değişimi olmuyorsa bebğimiz kız oluyormuş...okuduğum yorumlarda yanılan pek olmamıştı ama nihayetinde bilimsel bir deney de değil tabiki ama sonuçta o heyecanı yaşamak eğlencli. Bu arada 12-13 haftalıktan önce pek işe yaramıyormuş bilginiz olsun. Ölçüler ise 2 yemek kaşığı kadar lavabo aç ve aynı oranda idrar...mutlaka karışımı dıaşarda balkonda camda falan gözlemleyin çünkü kötü kokuyor. Bu arada sıvı lavabo aç değil granül olanlar var ya onlardan kullanılacak...deneyimlerinizi bekliyorum...kolay gelsin... :KK1:

maden 12 13 haftalıkğa kadar yapılmıyo 3 hafta daha beklerim o yöntemi deneyecğime:KK52::KK52::KK52::KK52:gözümün önüne tuz ruhu gibi bişeyy geldii öylemi oluyo ikisi bir karışınca:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

arkadaşlar eklemem gereken yeni öğrendiğim bir bilgi var...yurt dışındaki lavobo açlar kendilğinden mavi yada yeşilmiş yani bizimki gibi beyaz değil...dolayısıyla bizdeki renk değişimleri biraz daha açık olacaktır...ona göre yorumlayalım...isterseniz google da drano yazıp görselleri ararsanız test etmiş olursunuz...yorumlar için teşekkürler...

şimdi buradaki lavabo açların hemen hemen hepsinde bence aynı sonucu verecektir. kahveye benzer koyu sarı. farklı olan olmaz sanırım. hepsine de erkek denemezki :KK20:

merak ettim yaptım.granül bi lavabo açıcı ile.portakal renkliydi.idrarı ekleyince portakal rengi hiiiiiiiç değişmedi.4 gün sonra cinsiyeti için doktora gidicem.yazarım mutlaka...benim yaptığım lahana testi de kız çıktı buda kız çıktı...
bir kızım var..erkek olsun isterdim ama bütün testler kız gösteriyor.aslında sağlıklı olsun tabiki evladın kızı erkeği olmuyor..
yine de Rabbim herkesin gönlündekini sağlıklı hayırlı olarak nasib etsin :KK16:

merak ettim yaptım.granül bi lavabo açıcı ile.portakal renkliydi.idrarı ekleyince portakal rengi hiiiiiiiç değişmedi.4 gün sonra cinsiyeti için doktora gidicem.yazarım mutlaka...benim yaptığım lahana testi de kız çıktı buda kız çıktı...
bir kızım var..erkek olsun isterdim ama bütün testler kız gösteriyor.aslında sağlıklı olsun tabiki evladın kızı erkeği olmuyor..
yine de Rabbim herkesin gönlündekini sağlıklı hayırlı olarak nasib etsin :KK16:

canım sonucu yazmamışsın :KK34: merak ettik :KK9:

canlarım pardon yaaa...böyle yarım yamalak bırakanlara kızıyordum ben mi yapmışım aynısını eh bana :KK20:
bebeğimizin cinsiyeti erkek...yok ben artık böyle şeylere inanmıyorum...yenilen içilenler böyle vücuttaki asidik bazik oranları değiştirebiliyor...idrarla olacak gibi değil...ama eğlenceli vede çoooooooooook heycanlı oluyor bu gibi testleri yapmak
sevgiler herkese :KK16:

X