çoxuklarda demir eksikliği anemi...

WAYMIS

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2014
330
53
36
merhaba arkadaşlar oğlumun oldu olası demiri hep eksik çıkıyor. bırakın kanını demir depoları yerlerde.:KK43:( demir deposunun olması geeken en küçük değer 22 iken benim oğlumun 7 ..... doktor kan ilaçları oluyor ya onlardan verdi. 2 kutu arka arkaya kullanın dedi. ama ben merak ediyorum bu neden oluyor. bu yaşta tüm çocuklarda bu tarz şeyler olur diyorlar. sizlerin çocukları nasıl?

Kaç aylık oğlunuz?
2 yaşında cnm ama geçtiğimiz yıl da dr gittiğimizde (aşırı terleme ve buna bağlı öksürme ve gripten kurtulamama ) dr kansızlık var demir eksik falan demişti. o zaman pek düzenli ilaç kullanamamıştık. daha küçük olmasından da aynaklı. şimdi düzenli içiriyorum zor oluyor ama:KK43: içmek istmiyor.

Benım de kızım ıkı yasında. Soğuk press keçi boynuzu özü denediniz mi?

soğuk press mi bilmiyorum da keçi boynuzu özü veriyordum canım
Anladım..içinde mısır nişastası olmamasına dikkat edin, eczanede güzel bir ürün var bulabilirsiniz. Kansızlığı olan çocuk çok zor, kür falan uygulasan acaba? Tabii ilaçlarını düzenli kullanması şart.İçmiyor demişsiniz ya, şu kaşık içinde olan kan ilacını sevıyor çocuklar, kullandınız mı hiç?

hgb si kaç ?
et yedirin her gun mutlaka,bi kofte kadar yemesi lazim, yumurtayi her gun eydirmye çalisin
hgb si 10 dan yuksek olmali normali

Anladım..içinde mısır nişastası olmamasına dikkat edin, eczanede güzel bir ürün var bulabilirsiniz. Kansızlığı olan çocuk çok zor, kür falan uygulasan acaba? Tabii ilaçlarını düzenli kullanması şart.İçmiyor demişsiniz ya, şu kaşık içinde olan kan ilacını sevıyor çocuklar, kullandınız mı hiç?
SANDAFOR DİYE BİR İLAÇ. ŞIRINGA İLE SIKIYORUM AĞZINA. AĞLIYOR AMA. KEÇİ BOYNUZU ÖZÜNÜ ECZANEDEN AŞMIŞTIK ZATEN AMA.. BU ARADA BEN ONU MISIR NİŞASTASI İLE YAPTIĞIM MUHELLEBİNİN İÇİNE KATIP YEDİRİYORUM :KK43: BİŞLİYORUM EMİLİMİ AZALIYOR AMA NE YAPAYIM TEK ALMIYORÇ MEYVE SUYU FALAN DA İÇMİYOR Kİ ONUNLA VEREYİM.

hgb si kaç ?
et yedirin her gun mutlaka,bi kofte kadar yemesi lazim, yumurtayi her gun eydirmye çalisin
hgb si 10 dan yuksek olmali normali
CNM İLK TAHLİLDE 9,3 İDİ. BİR KUTU KULLANDIK 11,2 YE YÜKSELDİ. AMA DEMİR DEMİR BAĞLAMA VE FERİTTİN DEĞERLERİ KÖTÜ. Kİ ÖNCE KAN DÜZELİRMİŞ AMA DEMİR DEPOSU DOLMADIĞI SÜRECE KANIN DÜZELMESİ PEK BİR İŞE YARAMIYORMUŞ.

SANDAFOR DİYE BİR İLAÇ. ŞIRINGA İLE SIKIYORUM AĞZINA. AĞLIYOR AMA. KEÇİ BOYNUZU ÖZÜNÜ ECZANEDEN AŞMIŞTIK ZATEN AMA.. BU ARADA BEN ONU MISIR NİŞASTASI İLE YAPTIĞIM MUHELLEBİNİN İÇİNE KATIP YEDİRİYORUM :KK43: BİŞLİYORUM EMİLİMİ AZALIYOR AMA NE YAPAYIM TEK ALMIYORÇ MEYVE SUYU FALAN DA İÇMİYOR Kİ ONUNLA VEREYİM.
Anladım canım, bişey öneremeyeceğim maalesef:KK43: Allah kolaylık versin.

Anladım canım, bişey öneremeyeceğim maalesef:KK43: Allah kolaylık versin.
SAOL CNM. BAKALIM İLACINI DİKKATLİ KULLANMAYA ÇALIŞILYORUM. AKSATMADAN. AKŞAMLARI BİZ NE YERSEK ONU YER ZATEN.ET ,ISPANAK , SULU YEMEKLER, PLAVLAR VB... SADECE ÖĞLEN EVE GİDİNCE HEMEN ONA ÇORBA YOĞURT YEDİRİYORUM. SABAH DA BAKICISI YUMURTA YEDİRMEYE AÇLIŞLYOR YOKSA DA ZEYTİN EKMEK VB... BEN ACABA BİZİM BESLENMEMİZDE Mİ BİR SORUN VAR DİYE DÜŞÜNMEDİM DEĞİL. SONUÇTA BEN İŞTEYİM. BAKICISINDAN DA YEMEZ ASLA. ANCA KENDİ ELİNE ALIP YİYECEĞİ BİR ŞEY OLURSA. BEN ÖĞLEN GİDİNCE YEDİRİYORUM ZATEN DE . HAYIRLISI OLSUN. ÇOCUKLAR KOLAY BÜYÜMÜYOR DERLER YA AYNEN ÖYLE

CNM İLK TAHLİLDE 9,3 İDİ. BİR KUTU KULLANDIK 11,2 YE YÜKSELDİ. AMA DEMİR DEMİR BAĞLAMA VE FERİTTİN DEĞERLERİ KÖTÜ. Kİ ÖNCE KAN DÜZELİRMİŞ AMA DEMİR DEPOSU DOLMADIĞI SÜRECE KANIN DÜZELMESİ PEK BİR İŞE YARAMIYORMUŞ.
ben tam tersi saniyordum yani hgb si 10 dan yuksekse digerlerinin bi onemi yok diye biliyorum

ben tam tersi saniyordum yani hgb si 10 dan yuksekse digerlerinin bi onemi yok diye biliyorum
yok cnm bnm . tam aksine . ilk başta hgb değeri düşermiş. ki bu diyet ile tedavi olabilecek seviyede olabilir sonra demir düşüp demir bağlama artıyor. demir bağlamanın artması da bana demir lazım demir yok. bağlanmam lazım diye demir bağlama değeri artarmış. ferrittin diye bahsedilen demir deposu da depo adı üzerinde... depo boşalırsa kan değeri artsa bile kısa süre sonra tekrar bozulurmuş. bu arada bu değerlerin düzelmesi de tersten olurmuş. önce kan sonra demir-demir bağlama sonra da ferittin. yani en son demir deposu düzeliyor. ve o zaman tedavi edilmiş kabul ediliyor.

merhaba arkadaşlar oğlumun oldu olası demiri hep eksik çıkıyor. bırakın kanını demir depoları yerlerde.:KK43:( demir deposunun olması geeken en küçük değer 22 iken benim oğlumun 7 ..... doktor kan ilaçları oluyor ya onlardan verdi. 2 kutu arka arkaya kullanın dedi. ama ben merak ediyorum bu neden oluyor. bu yaşta tüm çocuklarda bu tarz şeyler olur diyorlar. sizlerin çocukları nasıl?

iki oğlumunda demiri iyi ama depoları boşmuş değerlerini hatırlamıyorum (1 ve 8yaşlarında) doktor bize de kan surupu verdi bir de küçüğün b12'si düşükmüş onun için de iğne verdi. B12 düzelirse deposu daha rahat dolar dedi. bize genetik olabilir demişti. bende de hep kansızlık vardı eşimin de çocukken demiri düşükmüş

doktorumuz baklagil, pekmez, et tüketsin demişti

iki oğlumunda demiri iyi ama depoları boşmuş değerlerini hatırlamıyorum (1 ve 8yaşlarında) doktor bize de kan surupu verdi bir de küçüğün b12'si düşükmüş onun için de iğne verdi. B12 düzelirse deposu daha rahat dolar dedi. bize genetik olabilir demişti. bende de hep kansızlık vardı eşimin de çocukken demiri düşükmüş

doktorumuz baklagil, pekmez, et tüketsin demişti
evet cnm haklısın genetik de olabilir. benimde kanım çok iyi olmaz . sınırdadır hep. et aslında en yii kan yapıcı gıda imiş. aynı zamanda işlenmemiş badem de öyleymiş.

evet cnm haklısın genetik de olabilir. benimde kanım çok iyi olmaz . sınırdadır hep. et aslında en yii kan yapıcı gıda imiş. aynı zamanda işlenmemiş badem de öyleymiş.
onu ben de duydum küçük oğlum da bademi çok sever. benim de kanım çok düşüktü hatta kan nakli yapacaklardı ama ben et yemiyordum. eşimin ve annemin ısrarıyla et yemeye başladım ondan sonra kanım düşmedi

X