Dikey Geçişe Yeni Düzenleme

kibela24

Nirvana
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2007
6.205
51
44
YÖK tarafından hazırlanan Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete`de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmelikle, daha önceki “İkinci madde kapsamındaki yükseköğretim programlarına dikey geçiş için başvuracak adaylarda söz konusu programlardan en çok 5 yıl önce mezun olmuş olma şartı aranır. Adaylar dikey geçiş için yapılacak sınavlara en çok üç kez girebilirler. O yıl son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olanlar da başvurabilirler” şeklindeki düzenlemede değişikliğe gidildi.

Söz konusu düzenleme, “Bu yönetmeliğin 2. maddesi kapsamındaki yükseköğretim programlarına dikey geçiş için başvuracak adaylar dikey geçiş için yapılacak sınavlara en çok üç kez girebilirler” biçiminde değiştirildi.

arkadaşım şimdi ben aö 2. sınıf öğrencisiyim bu yıl dilekçe verip diplomamı alıp tekrar dikey geçiş sınavına girip herhangi bir üniversitete okumaya başlıyabiliyor muyum ? çok sağol bizi aydınlattığın için

X