Doğum hikayem ♥️

Wanniya

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2023
701
290
Merhaba arkadaşlar uzun bir süre giremedim siteye doğumdan sonra da bazı problemler beni epey zorladı. Doğum nasıl başlayacak diye merak ediyordum hep size de yardımcı olur umarım . ( Site de hamile kalmak isteyen arkadaşlarım umarım mutlu sonuçlar almıştır hayırlı olsun şimdiden . Hamile kalmak isteyen arkadaşlarıma da hep bol bol dua ettim girmesemde.
♥️
36. Haftada doğum yaptım . Bir gün oncesin de temizlik yaptım hamileliğim boyunca hiç durmadım diyebilirim . Doğumdan bir gün önce stresli zaman gecirdim enerjik bı hal aldım temizliğe vurdum kendimi . Karnım her hamilelikte ki gibi ağrıyordu . Sabah 10 gibi vajinadan pıt diye ses geldi gaz sandım hatta. Lavaboya gittim tuvaletinizi tutabilirsiniz normalde tutamiyordum . Suyum gelmisti. Lekelenme agri kanama Nisan yoktu. Kontrollerimi gerceklestirdigim hastaneye gittim doktorumla 29 Aralık tarihine sezeryan planlamistik panik olduğum için sorun olabileceğini konusmustuk normal doğumun . 7 Aralık'ta suyum geldi.Ve korkum yoktu . Hastaneye gittiğim de 5 cm açıklık olduğunu söyledi doktorum . Panik ve psikolojik olarak iyi olmadığım için doktorum rahatlatmaya çalışırdı hep . Doktorum muayne yaptı doğum sancısı buna benzer olacak sana güveniyorum normal için engel yok denemek ister misin dedi kabul ettim bende. Her şeyden korkan ben iğne bile olamazken kabul ettim. Cesaret geldi . Suni sancı verdildi sabah 10.15 gibi başladılar evime 5 dk di hastanem. Akşam 6 ya kadar sunci sancı çektim . Epidural istemedim korktuğum için . Hemsireme doktoruma ebeme lütfen bu kadar acı çekerken beni sezeryana almayın bir risk olmadığı takdirde diye söyledim . Bu arada bebeğim havaya bakarak geliyordu zorluk olması bu yüzdenmis. Aç ve susuz dum hastaneye gittiğim de iştahım da kapanmisti beni en çok zorlayan o oldu biraz da. Sezeryana girme ihtimalime karşı bir şey yiyip icemedim dudağımı ıslatmak için yudumdan daha az su veriyorlardi .Epizyotomi de uygulandı . Doğum sırasında zorlandigim için ve bebeğim tasikardiye girdiği için doktor karnıma bastırarak doğumu gerçekleştirdi . Bebeğim doğduğun da direk ona baktım tuhaf bir duyguydu. Hemşire aglamadigini söyleyince dünya durdu bir an da doktor müdahale edince aglamaya başladı . 2890kg 50 cm doğdu oğlum . Doğumdan iki gün sonra 15 gün yoğun bakıma aldılar . Patolojik sarılık geçiriyordu . Akcigerleri enfeksiyon kapmisti . Etrafımdakilere sarı bu çocuk gözleri sarı dediğim de pinpiriklisin dediler . Üstüne zorla çocuğu kat kat sardılar . Havale geçirmedi iyiki oğlum . Hamileliği kabullenememistim yaşadığım psikolojiden . Eğer hamile olan ve benim gibi hisseden arkdaslar var ise bu durumun geçici olduğunu bilin ve böyle hissettiginiz için kendinizi üzmeyin . Simdi oglumsuz bir hayat düşünemiyorum beni bambaşka biri yaptı ih dese alma kucagina dediler doğduğundan beri özellikle ilk üç ay göğsümde uyuttum hep güvenli bağlanma gerçekleşmesi için . Her gece yatarken dua ediyorum şükrediyorum . Allah bütün anne babaları evladına evladını da anne babasına bağışlasın ♥️ annelik sadece doğurmak değildir bir çocuğun kalbine dokunan ona anne baba olan bütün annelerimize babalarimiza da ayrıca teşekkür ediyorum . Bütün çocuklar bizim mücevherlerimiz hepsinin mutlu sağlıklı huzurlu hayat sürmesini diliyorum . Her doğum kendine özeldir her kadın bedeni farklıdır arkadaşlar . Sezeryan doğumun zorluğu da normalin zorluğu da farklıdır . Kimisi normal yapar rahattım der kimisi sezeryan için bunu konuşur . Karşılaştırma yapmak doğru değildir bu benim kendi doğum hikayem ve benim için zorlu oldu ama sonucu mükemmeldi . sizin için en doğru kararı doktorunuz verecektir . Fazla uzun anlatamadım bebis durmuyor kendinize iyi bakın ♥️

X