Doğum kontrol hapını bıraktıktan ne kadar sonra hamile kaldınız?

maviistanbul

Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2022
154
69
29
1 senedir evliyim doğum kontrol hapıyla korunuyodum. Eşimle çocuk düşünmeye başladık. Hapı bırakalı 3 ay oluyor. Çevremde insanlar hapla korunanların zor çocuğu oluyor diyorlar ne kadar doğru? Doğum kontrol hapı kullanıp bırakan hanımlar sizler ne zaman sonra hamile kaldınız?

1 senedir evliyim doğum kontrol hapıyla korunuyodum. Eşimle çocuk düşünmeye başladık. Hapı bırakalı 3 ay oluyor. Çevremde insanlar hapla korunanların zor çocuğu oluyor diyorlar ne kadar doğru? Doğum kontrol hapı kullanıp bırakan hanımlar sizler ne zaman sonra hamile kaldınız?
Bende dün dienille diye doğum kontrol hapı kullanmaya başladım ve 3 ay kullan gel demişti doktor bizde çocuk istiyoruz doktor belki bu ilaçla kalırsın dedi acaba gerçekten ilaç bittikten sonra hamile kalanlar olduğu acaba

Hiç alakası yok . Ben 9 yıl doğum kontrol hapı kullandım.
Bıraktıktan 2 ay sonra hamile kaldım.
Etrafa bakma hepsi konuşur. Hapı bırakır bırakmaz yumurtlama günlerin başlıyor zaten zamanı gelince.
Ovulasyon testi alabilirsin en iyisi

1 ay oldu ben bırakalı

Yılbaşına kadar dikkatli olmayı planliyoruz

Hapla korunupta bırakinca şu anlamda zor oluyor, yumurtaliklariniz biraz tembellessiyor uzun süre onu komutlayan bise vardı ama artık yok.

bazi kadının yumurtaliklari çabuk kavrar 1 ayda hamile kalır bazı kadın 6ayda hamile kalır

Endiselenmeyin, özellikle yumurtlama döneminde ilişki yaşayarak gebelik ihtimalini yüksek tutabilirsiniz

Drospera kulladım 3 yıl. Ocak da bıraktım Mart ayında hamile olduğumu öğrendim. Herkes konuşur kulak asmayın, stres yapmayın.

Kızlar ben dienille kullanıyorum 18 gun oldu ama migde bulantim var 2 gundur içmeye devam edeyim mi yani icsemde çıkartıyorum 2 saat önce içtim ama çıkarttım geri affedersiniz

3 ay dogum kontrol hapi kullandim biraktigim 5. Ay hamile kaldim. Bi arkadasim hicbir yontemle korunmadi 5. Ay hamile kaldi. Yani hapla alakasi yok tamamen nasiple alakasi var. siz kendinizi strese soktukca daha gec oluyor malesef.. rahat olun dua edin bekleyin

3 ay dogum kontrol hapi kullandim biraktigim 5. Ay hamile kaldim. Bi arkadasim hicbir yontemle korunmadi 5. Ay hamile kaldi. Yani hapla alakasi yok tamamen nasiple alakasi var. siz kendinizi strese soktukca daha gec oluyor malesef.. rahat olun dua edin bekleyin
Bizde hiç bir yöntem kullanmıyoruz ama adet düzensizliği olduğu için bu ilacı verdi bana en son haziran 20 de adet oldum eylülde kahve rengi lekelemeoldu oda 1 dün bile sürmedi 6 7 damla kadar doktorda bu ilacı verdi 18 gundur içiyorum ama 2 gundur mide bulantısı var acaba kullanmaya devam etmelimiyim

Bizde hiç bir yöntem kullanmıyoruz ama adet düzensizliği olduğu için bu ilacı verdi bana en son haziran 20 de adet oldum eylülde kahve rengi lekelemeoldu oda 1 dün bile sürmedi 6 7 damla kadar doktorda bu ilacı verdi 18 gundur içiyorum ama 2 gundur mide bulantısı var acaba kullanmaya devam etmelimiyim
Dogum kontrol haplari bazen ara kanama yapar bu normaldir ama mideniz bulanip cikariyorsaniz ilaci doktorunuzla gorusun

Dogum kontrol haplari bazen ara kanama yapar bu normaldir ama mideniz bulanip cikariyorsaniz ilaci doktorunuzla gorusun
Doktorum izne çıkmış ara kanama daha ilaca başlamadan olmuştu doktora sordum gebelik testi yaptı uturasondan baktı bisey yok dedi hersey güzel dedi sonra ilacı verdi 3 Ay kullan gel dedi ama ben 21 gun kullanıp 7 gun ara vericem öyle dedi eğer yine olmazsam adet doktoruma izinden gelirse gidiyim en iyisi 3 Ay sonra gel demişti ama eğer olmazsam 10 bekleyip giderim olmadı

Ben de 9 ay boyunca doğum kontrol hapı kullandım bırakalı 4 ay oldu çocuk istiyoruz ama henüz hamilelik yok

Ben diane kullandım normalde adetlerim çok düzenlidir ama ben bu hapı kullanmaya başlayıp bıraktığımdan beri yumurtlama görmüyorum vücudum hala ilacın etkisinde
Ovulasyon testi yapıyormusun peki yumurtlamayi takip edip değerlendir belki yumurtlama gününde etkilemiş olmasin

Ben diane kullandım normalde adetlerim çok düzenlidir ama ben bu hapı kullanmaya başlayıp bıraktığımdan beri yumurtlama görmüyorum vücudum hala ilacın etkisinde
Valla bende dienille jullaniyorum 18 gun oldu ama 2 gundur migde bulantısı yaptı 3gun kaldı ilaç bitmesine ama kullanmicam bu gidişle zaten adetle ilgili hiç bir belirti yok

X