Doğum sonrası saç dökülmesi

gratel88

Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2023
349
272
35
Merhaba arkadaşlar, 2.5 ay önce doğum yaptım ve bu günlerde saçlarım dökülüyor çok fazla, dökülme karşıtı şampuan aldım , ne yapmalıyım siz neler yaptınız çözüm önerilerinizi bekliyorum

Hiçbir şey kuzum. Daha bugün aynı sohbeti biriyle yaptım. Ben de 2 aydır aynı sıkıntıyı yaşıyorum… hamilelikte dökülmesi gereken saçlar, hormonlardan dolayı dökülemedi. Şimdi hormonlar eski haline geldiği için, saç dökülmesi yaşanması çok normal. Yani aslında bugün dökülen saçlarımız, daha 9 ay öncesinin dökülemeyen saçları. Seni yanıltmasın ya da korkutmasın. Hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz

6.aydan bildiriyorum kafamda ciddi açılmalar kelleşmeler mevcut. Ne yaptıysam fayda etmiyor tutam tutam dökülüyor aylardır. Hamileyken de dökülürdü ama bu başka bişey 🤦 Çok fena canım sıkılıyor. Evin her yeri saç. Buzdolabından saç çıkar mı mesela benim çıkıyor 🥴

6.aydan bildiriyorum kafamda ciddi açılmalar kelleşmeler mevcut. Ne yaptıysam fayda etmiyor tutam tutam dökülüyor aylardır. Hamileyken de dökülürdü ama bu başka bişey 🤦 Çok fena canım sıkılıyor. Evin her yeri saç. Buzdolabından saç çıkar mı mesela benim çıkıyor 🥴
Çamaşırlarımın içinden çıkıyor kafayı yiyeceğim geçen ay başladı durmadan artıyor. Saçımı yıkamaya korkuyorum siz de azalma oldu mu 🤦‍♀️

Çamaşırlarımın içinden çıkıyor kafayı yiyeceğim geçen ay başladı durmadan artıyor. Saçımı yıkamaya korkuyorum siz de azalma oldu mu 🤦‍♀️
Olmaz mı 🤦çok ciddi acilmalar var saçımda çok canım sıkılıyor bu duruma 🥺topladigimda çok belli oluyor seyreklesme. Zaten dökülüyor diye de hep topluyorum 😞

Benimde felaket dokuluyor
Yastik doldururdum yani o derece
Surekli topluyorum örüyorum dokulmesin diye tokalarla tutturuyorum
Gun icinde dokulemeyenler de dusta dokuluyor bi avuc sac gordugum icin dustan hep kizgin cikiyorum 🥲
Hamilelikte nerdeyse hic dokulmedi gunde 1 2 tel anca
Ve cok artmisti saclarim
dokulmeyenler dokuluyormus ama baya sac diplerim acildi bide yaza denk geldi bu durum
Napicaz bilmiyorum yerine yenileri gelcek de uzayacak da ne zaman 😮‍💨

Bende doğum yapalı 10 ay oldu 9.aya kadar bir sorun yoktu kullandığım vitaminleri bıraktım o zaman başladı saç dökülmem şimdi tekrar başlayacağım. Yani mutlaka kan testi yaptırın ve vitamin kullanın yoksa önüne geçmek imkansız gibi

Saç dökülmesi için şampuan pek işe yaramıyor, ben kestirdim saçlarımı , biraz daha toparlandı canlandı , bebeden fırsat bulursam hindistan cevizi yağı sürüyorum , bakalım umarım düzelir

Ne yapsam fayda etmedi ben de bıraktım uğraşmayı vitamin desteği işe yarıyor biraz. 6.5 aylık hala ığıl ığıl saçlarım dökülüyor.

Ayyyyy çok fena o ya. Yumak yumak dökülüyordu bir sinirle kısacık kestirmiştim. Bioxcin kırmızı bir şampuanı var o baya azaltmıştı.

Ben kan tahlili bile vermistim.jersey normal çıktı.Ama döküldü döküldü sonra durdu kendi kendine .Hala emziriyorum ama ilk aylardaki dökülme yok

X