Dostinex kullanırken hamile kalanlar ya da kalamayanlar

Gulalp35

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2016
33
54
34
Merhaba kızlar. Geçmiş zamanlarda da bu başlık açılmış ama çok eski. Yeniden açmak istedim. Her doktor farklı yorum yapıyor. Biri bu hapı kullanırken korunun derken, diğeri korunmayın diyor. Ne yapsam bilemedim. Hem hapı kullanıp hem hamile kalan var mı? Gebelikte problem yaratır mı? Bir düşük yaptım, üstüne de prolaktinim yükselince ilaca başladım. o_O

Benim Prolaktin yüksek olduğu için dostinex kullanıyorum 3 haftadır.5 hafta daha devam edicem.Hem de yumurtlama takibi yaptırıyorum bu ay.Yani hem çocuk düşünüyorum hem de dostinex kullanıyorum.Bir sıkıntı olmaz normale gelmesi için o hap zaten.

Prolaktinin yüksekliği gebeliğe engel oluyor haliyle ilaçla düşürmek gerekiyor.Benim de yüksekti dostinex kullanarak düşürdük.Normal seviyeye geldikten sonra tüp bebek tedavisine başladık.Kız kardeşim bu ilacı kullanırken ( hatta korunurken) hamile kaldı.doktoru bayağı korkutmuştu kızkardeşimi.bebekte sorun olabilir diye. Aldırmayı bile düşündü ama vazgeçti şimdi yeğenim dokuz yaşında ve gayet sağlıklı.
Bir doktora danışın.Bir de,neden yüksek prolaktiniz onu öğrenmeye bakın.

Son düzenleme:
Bu konuyla ilgili başlıkları okuduysan orada kullanırken hamile kalanların çoğu hiçbir zararı olmadı diyordu ama kimisi de düşük yapmış ve ilacı sorumlu tutmuştu. Ben de kullandım dostinex ama o ay korundum Bebek için de acelem yoktu açıkçası o yüzden riske atmak istemedim. İlaç bittikten 2 ay sonra hamile kaldım

Benim de kürtaj sonrası prolaktinim yüksek kalmıştı ben de dostinex ile ilgili bu tip şeyler duyunca parlodel kullanmak istedim doktorum da onayladı. 1.5 ay kullandım. Düşünce prolaktin bıraktım ilacı döngümün ortası idi. O ay yine hamile kaldım ama yine düştü. Ben ilaçla alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü bıraktığımda daha ovulasyon bile olmamıştı. Zaten 3. düşüğümdü

Dostınex kullanırken hamile kalmadım ama doktorum korunun demedi korunmuyodum ilacı kullanırken sadecebu konuda yardımcı olabilirim size

Merhaba kızlar. Geçmiş zamanlarda da bu başlık açılmış ama çok eski. Yeniden açmak istedim. Her doktor farklı yorum yapıyor. Biri bu hapı kullanırken korunun derken, diğeri korunmayın diyor. Ne yapsam bilemedim. Hem hapı kullanıp hem hamile kalan var mı? Gebelikte problem yaratır mı? Bir düşük yaptım, üstüne de prolaktinim yükselince ilaca başladım. o_O
benim doktorum gebelere bile veriyoruz bi sorun olmaz demisti

merhaba bende dostinex kullandım ama benim adetimi geciktirdi 12 gün hatta hamileyim diye sevinmiştim sizde de aynısı oldu mu ?
bu ay bakalım ne olacak bat29 :)

merhaba bende dostinex kullandım ama benim adetimi geciktirdi 12 gün hatta hamileyim diye sevinmiştim sizde de aynısı oldu mu ?
bu ay bakalım ne olacak bat29 :)
Bende gecikme olmadı aksine erken geldi.Siz ne kadar süreyle kullanıyorsunuz.

1 ay kullandım ben yarım yarım pazartesi ve cumaa 4 tablet. değerim düşünce bıraktım 12 gün gecikme yaptı doktorumu aradım yapmaz dedi ama sonradan adet oldum

1 ay kullandım ben yarım yarım pazartesi ve cumaa 4 tablet. değerim düşünce bıraktım 12 gün gecikme yaptı doktorumu aradım yapmaz dedi ama sonradan adet oldum
Stresten olabilir.Öbür ay düzene girer sanırım normal degere gelmişse prolaktin horm.

Stresten olabilir.Öbür ay düzene girer sanırım normal degere gelmişse prolaktin horm.

Strestlik bişi de yoktu aslında değerim düşünce doktor herşeye baktı hamile kalmaman için hiç bi sorun yok dedi çok mutlu olmuştum moralim falan da iyiydi yani :)
ama şöyle bişi oldu adetime 2 gün kala kan geldi hafif sonra kahverengi lekeye çevirdi . 2 gün çok az kahverengi leke geldi sonrA kesildi . 12 gün sonra da normal adet oldum onu anlamadım işte doktorum geç döllenme olmştur dedi ama adet olunca bi daha gitmedim test falan da yaptırmadım

Strestlik bişi de yoktu aslında değerim düşünce doktor herşeye baktı hamile kalmaman için hiç bi sorun yok dedi çok mutlu olmuştum moralim falan da iyiydi yani :)
ama şöyle bişi oldu adetime 2 gün kala kan geldi hafif sonra kahverengi lekeye çevirdi . 2 gün çok az kahverengi leke geldi sonrA kesildi . 12 gün sonra da normal adet oldum onu anlamadım işte doktorum geç döllenme olmştur dedi ama adet olunca bi daha gitmedim test falan da yaptırmadım
başka birşeyle ilgili de olabilir.Pko falan varsa veya myom,kist onlar bu tarz lekelenme yapıyormuş.

Bu hapı 4. Kez kullanışım. İlk 17 yaşındayken yükseldi. Her yükseldiğinde adet gecikmesi oluyordu. İlaç kullanınca düşüyordu. Araştırıldı, bir şey çıkmadı açıkçası. İlaçla normale dönüp, bir iki sene sonra yükseliyor. Bekarken umursamıyordum ama evlilik de farklı oluyor işte. Korunmuyorum nasılsa hamilelik olmaz diye. Çok kasmıyorum da oluruna bıraktım. ☺️

Bu hapı 4. Kez kullanışım. İlk 17 yaşındayken yükseldi. Her yükseldiğinde adet gecikmesi oluyordu. İlaç kullanınca düşüyordu. Araştırıldı, bir şey çıkmadı açıkçası. İlaçla normale dönüp, bir iki sene sonra yükseliyor. Bekarken umursamıyordum ama evlilik de farklı oluyor işte. Korunmuyorum nasılsa hamilelik olmaz diye. Çok kasmıyorum da oluruna bıraktım. ☺️

bu ilaç belli bi süreden sonrsa çıkartıyor bende duydum onu .
hipofiz mr çekildim tahlil falan benimde bulamadılar neden yükseldiğini.
Bakalım canım bende dört gözle hamile almayı bekliyotum :)

Merhaba arkadaşlar Yen'i üyeyim. Yardımınıza ihtiyacım var :KK43:. 2 yıldır evliyim 21 yaşındayım son aylarda çocuk düşünüyoruz doktora gitmiştim. Doktorum çok ilgisiz kendisi hiç ilgilenmedi hiç ısınamadım. Bügün bile ilaç verdi DOSTINEX ilacı prolaktin inhibitörü diye yazıyor üzerinde 8 tabletlik burdan ögrendim bu ilacı kulandıkdan sonra hamile kalan bayanlar varmış. Ve çok sevindim acaba bende öyle olurmuyum çok fazla bilgim Yok yardımcı olursanız çok sevinirim. Anne olmak istiyorum artık Rabbim herkese nasıp etsin :*

Merhaba arkadaşlar Yen'i üyeyim. Yardımınıza ihtiyacım var :KK43:. 2 yıldır evliyim 21 yaşındayım son aylarda çocuk düşünüyoruz doktora gitmiştim. Doktorum çok ilgisiz kendisi hiç ilgilenmesi hiç ısınamadım. Bügün bile ilaç verdi DOSTINEX ilacı prolaktin inhibitörü diye yazıyor üzerinde 8 tabletlik burdan ögrendim bu ilacı kulandıkdan sonra hamile kalan bayanlar varmış. Ve çok sevindim acaba bende öyle olurmuyum çok fazla bilgim Yok yardımcı olursanız çok sevinirim. Anne olmak istiyorum artık Rabbim herkese nasıp etsin :*

Sana tahlil yaptı mı canım hormon prolaktinin mi yüksekti?

X