Duruşma Günü Verildi...

Durumunuza üzüldüm. Benim yaşadıklarım da pek farklı şeyler sayılmayacağı için sizi anlayabiliyorum. Sizi bilmem ama benimki yavaş yavaş yaptı. Önce psikolojik şiddet ve ben sindirdikçe dozu arttı ve en savunmasız olduğum zamanlarda fiziksel şiddet. Hep bir bahanesi vardı ben kışkırtıyordum.
Siz de zamanla sindirile sindirile olaylara dışardan bakabilecek tepkileri veremez hale gelmişsiniz. Şu an farkındalığımızın oluşmasına şükür yine.
Anlaşmalı mı boşanıyorsunuz. Çocuğunuzu görmek için geliyor mu, nerde kalıyorsunuz. Kararlılığınızı süredürebileceğiniz bir düzen var mı veya adam sizin vicdanınıza oynayamaya çalışır mı onu merak ettim. Allah yardımcınız olsun, evladınızı sağlık ve huzurla büyütürsünüz inşallah.
farkındalığın oluşması epey geç ve güç oldu ama sonuçta oldu..
bu geçtiğimiz 2-3 aydır çok sıkıntı çıkardı ve daha da çıkaracağını söyledi ama dava açmaya gittiğimiz gün çok sakindik ikimiz de, velayet konusunda da problem çıkarmadı. çünkü anladı o da benim için herşeyin bittiğini, sürdüremeyeceğimizi...
ben kurulu düzeni bozmayacağım, oturduğumuz evde ben ve oğlum kalıyoruz. şuan o da bizimle kalıyor ama ev bulup tutup çıkacak en kısa sürede, duruşma gününü beklemeyecek yani.. nafaka talep etmedim büyük bir hata bu da ama zorluk çıkarırsam boşanmaktan cayar diye şimdilik kabul ettim. zaten boşanma işlemleri bittikten sonra da ayrıca nafaka davası açabiliyorum diye biliyorum.
vicdanıma oynamadı mı? evet oynadı hala da yapıyor onu, özellikle aileme karşı onları bana inanılmaz dolduruyor ama ben duruşumu bozmuyorum çünkü hiç kimse beni "mükemmel giden bir evliliği bozan bitiren kişi" olarak nitelendiremez zira ilk günden son güne kadar hep berbat bi evlilikti herkes bunun içten içe farkında..oğlumuz konusunda da çok oynadı ama çocuğun bu durumumuzdan daha kötü etkilendiğinin bilincindeyim o konuda da oyunlara gelmem artık...

Sonuna kadar okudum ve ailenizin sizle tekrar samimi olacağına, bağrına basacağına gönülden inanıyorum. Geçmiş için pişman olmayın, zararın neresinden dönerseniz kar.

farkındalığın oluşması epey geç ve güç oldu ama sonuçta oldu..
bu geçtiğimiz 2-3 aydır çok sıkıntı çıkardı ve daha da çıkaracağını söyledi ama dava açmaya gittiğimiz gün çok sakindik ikimiz de, velayet konusunda da problem çıkarmadı. çünkü anladı o da benim için herşeyin bittiğini, sürdüremeyeceğimizi...
ben kurulu düzeni bozmayacağım, oturduğumuz evde ben ve oğlum kalıyoruz. şuan o da bizimle kalıyor ama ev bulup tutup çıkacak en kısa sürede, duruşma gününü beklemeyecek yani.. nafaka talep etmedim büyük bir hata bu da ama zorluk çıkarırsam boşanmaktan cayar diye şimdilik kabul ettim. zaten boşanma işlemleri bittikten sonra da ayrıca nafaka davası açabiliyorum diye biliyorum.
vicdanıma oynamadı mı? evet oynadı hala da yapıyor onu, özellikle aileme karşı onları bana inanılmaz dolduruyor ama ben duruşumu bozmuyorum çünkü hiç kimse beni "mükemmel giden bir evliliği bozan bitiren kişi" olarak nitelendiremez zira ilk günden son güne kadar hep berbat bi evlilikti herkes bunun içten içe farkında..oğlumuz konusunda da çok oynadı ama çocuğun bu durumumuzdan daha kötü etkilendiğinin bilincindeyim o konuda da oyunlara gelmem artık...
Evet çocuk için istediğiniz zaman dava açabilirmişsiniz. Kararlılığınıza sevindim ama aynı evde yaşamak umarım bozmaz bu durumu. Evliliğinizdeki siz ölmüş ve yeni bir siz doğmuşsunuz anlattıklarınıza bakılırsa. Çok sevindim, artık öyle bakıyorum ben bu tür olaylara.

Ayy inanamıyorum şunu nasıl yaptın bunu nasıl kabullendin demicem bi şekilde oluyor işte.Ama şimdi geçmiş bitmiş bundan sonrası önceki kadar kötü olamaz inan bana.Sonsuz mutluluk diliyorum.Ha bu arada kimse evladını boşanıyo diye silmez silemez silmemeli bi anlık kızgınlıkla söylemişlerdir

Ya ben okurken şok oldum, eski konularınızı bilmiyorum ama forumdan aşinalığım var size ve yorumlarınıza. Birkaç kez kontrol ettim dedim ya aynı hatırladığım kadın mı? Çok üzücü, ağır şiddet görmekten sindirilmişsiniz, hep bahaneler üreterek kendinize bir savunma mekanizması oluşturmaya, bir kalkan oluşturmaya çalışmışsınız ama gerçeklere kalkan işlemiyor. Keşkelerle sizi daha fazla üzmeye niyetim yok, umarım bu esaretten bir an önce kurtulur ve yeni bir hayata adım atarak çok mutlu olursunuz.

Sonuna kadar okudum ve ailenizin sizle tekrar samimi olacağına, bağrına basacağına gönülden inanıyorum. Geçmiş için pişman olmayın, zararın neresinden dönerseniz kar.
ailemin tekrar benimle samimi olmasına ihtiyacım var mı yok mu onu düşünmüyorum bile inan.. ama yanımda olmazlarsa da yapacak bir şeyim yok.. ben artık kendi iyiliğim için bu işe giriştim... ve ben de zararın neresinden dönsem kar olduğunu düşünüyorum...

Evet çocuk için istediğiniz zaman dava açabilirmişsiniz. Kararlılığınıza sevindim ama aynı evde yaşamak umarım bozmaz bu durumu. Evliliğinizdeki siz ölmüş ve yeni bir siz doğmuşsunuz anlattıklarınıza bakılırsa. Çok sevindim, artık öyle bakıyorum ben bu tür olaylara.
aynı evde yaşamak sorun olmayacak çünkü sizin dediğiniz gibi evliliğimdeki ben öldü ve geri gelemez...
ve bi'de ben de aynı şekilde yaklaşıyorum olaylara.. ve mümkünse insanlar hiç evlenmesin...

Ayy inanamıyorum şunu nasıl yaptın bunu nasıl kabullendin demicem bi şekilde oluyor işte.Ama şimdi geçmiş bitmiş bundan sonrası önceki kadar kötü olamaz inan bana.Sonsuz mutluluk diliyorum.Ha bu arada kimse evladını boşanıyo diye silmez silemez silmemeli bi anlık kızgınlıkla söylemişlerdir

evet geçti gitti beni bundan sonraki hiçbir sıkıntı panik atak krizi geçirtecek noktaya getiremez buna inandığım için bundan sonrasının güzel olacağını düşünüyorum... ailem de daha önce dediğim gibi beni silebilirler de destek olabilirler de.. seçim onların.. ha ben sıkıntılarımı tek başıma çektikten sonra 3 sene sonra atıyorum gelirlerse ondan sonra bende de biter...

Ya ben okurken şok oldum, eski konularınızı bilmiyorum ama forumdan aşinalığım var size ve yorumlarınıza. Birkaç kez kontrol ettim dedim ya aynı hatırladığım kadın mı? Çok üzücü, ağır şiddet görmekten sindirilmişsiniz, hep bahaneler üreterek kendinize bir savunma mekanizması oluşturmaya, bir kalkan oluşturmaya çalışmışsınız ama gerçeklere kalkan işlemiyor. Keşkelerle sizi daha fazla üzmeye niyetim yok, umarım bu esaretten bir an önce kurtulur ve yeni bir hayata adım atarak çok mutlu olursunuz.
ahh ah.. çok değişik varlıklarız biz kadınlar ... ve ben kendimi saklamayı uzun zamandır beceriyorum.. bu da çok yordu belki de beni... o kadar uzun süre kendi içimde kendimle, yaşadıklarımla, kendimi içine soktuğum durumlarla ve düşüncelerimle savaştım ki artık bi noktadan sonra bitti dedim... genelde huyum budur; bir şeyi sonuna kadar hatta yeni sonlar bularak en dibine kadar sürdürürüm olmazları oldurmaya çalışırım kendimce, ama en son bitti dediğimde de dönüş olmaz.. geç oldu bu kez bittiğini kabul etmek ama sonuçta oldu...
bundan da alnımın akıyla çıkarsam eğer; beni oğlum veya sağlık haricinde hiçbir şey yıkamaz evelallah...
umarım söylediğin gibi mutlu olurum.. ve tek istediğim çocuğumla bu süreci az zararla atlatırım...

Kendiniz için değil ama müşterek çocuk için her zaman nafaka talep edebilirisiniz. En doğru kararı vermişsiniz, yalnız şiddet eğilimi olan eşle boşanma sürecinde aynı evde yaşama fikri çok doğru gelmedi bana. Allah korusun korkutmak istemem ama ülkede nerdeyse hergün kadın cinayeti işleniyor. En kısa zamanda evden gitmesini sağlarsanız daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

kıyamam sana ne çok çabalıyoruz bitmemesi devam etmesi icin. Inşallah bundan sonra çok mutlu olursun

Kendiniz için değil ama müşterek çocuk için her zaman nafaka talep edebilirisiniz. En doğru kararı vermişsiniz, yalnız şiddet eğilimi olan eşle boşanma sürecinde aynı evde yaşama fikri çok doğru gelmedi bana. Allah korusun korkutmak istemem ama ülkede nerdeyse hergün kadın cinayeti işleniyor. En kısa zamanda evden gitmesini sağlarsanız daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.
Evet onlardan ben de korkuyorum ama çok sakin şuan.. resmen kabullendi.. umarım bundan sonra hep böyle olur...

kıyamam sana ne çok çabalıyoruz bitmemesi devam etmesi icin. Inşallah bundan sonra çok mutlu olursun
Teşekkür ederim, aminn Allah razı olsun...

Forumda aşinalığım var size ve aldığım enerjiden bunu beklemiyordum açıkçası ama hayat bu belli olmuyor evet.. Ve ben hala sizde güzel bir enerji seziyorum.
İnsan bazen karşısındakini dönüştürebileceğini, sabrının işe yaracağını falan düşünüyor heralde.
Geç olmuş ama umarım güç olmaz.
Rabbim yolunuzu açık etsin, ailenize muhtaç etmesin, evladınızdan hep hayır görün inşallah.

Forumda aşinalığım var size ve aldığım enerjiden bunu beklemiyordum açıkçası ama hayat bu belli olmuyor evet.. Ve ben hala sizde güzel bir enerji seziyorum.
İnsan bazen karşısındakini dönüştürebileceğini, sabrının işe yaracağını falan düşünüyor heralde.
Geç olmuş ama umarım güç olmaz.
Rabbim yolunuzu açık etsin, ailenize muhtaç etmesin, evladınızdan hep hayır görün inşallah.

Aminn amin..
İşte bir çok şeye susan içine atan daha neler neler yaşayan bir çok kadın var.. birbirimize destek olmalıyız, ben bu 5 senelik ilişki ve evlilik hayatımda bunu da anladım.. güzel çıkarımlar yaptım yani ömrümün sonuna kadar yetmesini umduğum hayat dersleri aydınlanmalar yaşadım..
Teşekkür ederim ve umarım benim ve oğlum için dilediğiniz iyi niyetli cümleler gerçek olur, öyle yürekten "sadece sakin sağlıklı ve huzurlu" bi hayat istiyorum ki..

Aminn amin..
İşte bir çok şeye susan içine atan daha neler neler yaşayan bir çok kadın var.. birbirimize destek olmalıyız, ben bu 5 senelik ilişki ve evlilik hayatımda bunu da anladım.. güzel çıkarımlar yaptım yani ömrümün sonuna kadar yetmesini umduğum hayat dersleri aydınlanmalar yaşadım..
Teşekkür ederim ve umarım benim ve oğlum için dilediğiniz iyi niyetli cümleler gerçek olur, öyle yürekten "sadece sakin sağlıklı ve huzurlu" bi hayat istiyorum ki..

Aydınlanmalar yaşamışsınız ama anını bekliyormuşsunuz sanırım, sizden aldığım enerji bundan dolayı olabilir. Nickiniz de bu isteğinizden dolayı olabilir belki :)
Bu dersi almanız gerekiyormuşsunuz ki yaşamışsınız bunu, geçmişte kalmış ve "şimdi" önemli, artık daha dikkatli olacaksınız.
İnşallah evladınızla sağlıklı, huzurlu bir ömür geçirirsiniz.

Kimse buyuk konusmasin derim ben. Insan bazen kör sagir ve dilsiz olabiliyor istemdışı. Artik kader mi dersiniz basiretsizlik mi yoksa bile bile lades demek mi. Ne derseniz deyin ama insaniz ve hata yapa yapa ogreniyoruz bazi seyleri. Dilerim bundan sonra sizin ve evladiniz icin guzel gunlerin temeli olur bu dava. Rabbim yar ve yardimciniz olsun insallah.

Aydınlanmalar yaşamışsınız ama anını bekliyormuşsunuz sanırım, sizden aldığım enerji bundan dolayı olabilir. Nickiniz de bu isteğinizden dolayı olabilir belki :)
Bu dersi almanız gerekiyormuşsunuz ki yaşamışsınız bunu, geçmişte kalmış ve "şimdi" önemli, artık daha dikkatli olacaksınız.
İnşallah evladınızla sağlıklı, huzurlu bir ömür geçirirsiniz.
aminnn amin inşallahhh...

Kimse buyuk konusmasin derim ben. Insan bazen kör sagir ve dilsiz olabiliyor istemdışı. Artik kader mi dersiniz basiretsizlik mi yoksa bile bile lades demek mi. Ne derseniz deyin ama insaniz ve hata yapa yapa ogreniyoruz bazi seyleri. Dilerim bundan sonra sizin ve evladiniz icin guzel gunlerin temeli olur bu dava. Rabbim yar ve yardimciniz olsun insallah.
insanlar yaşamadıkları, tecrübe etmedikleri şeyleri konuşurken biraz empati kurmayı es geçebiliyor. ben de öyleydim eskiden.. ne büyük konuşurdum hepsini de tek tek yutturdu bana bu hayat.. kim bilir daha neler yaşayacağım bilemiyoruz ki gaybı yalnız Allah bilir.. inşallah bundan sonrası oğlum ve benim için pürüzsüz sıkıntısız bir hayat olur...amin teşekkür ederim dualarınız için...

Insan bir seyi azar azar belirli araliklarla yasarsa normallestirebiliyor kafasinda bir sure sonra. Sizi tutan birseyler oluyor o zamanlar. Bir uyanma, bir cinnet, bir goz kararmasi ile gercekleri goruyor.
Artik kendini suclamanin, oyle olsaydi boyle mi olurdularin, gecmisin hesabini yapmanin zamani degil bence. Artik yeni hayata tutunmanin zamani. Dogum bile sancisiz olmaz. Sancili bir ayrilik sonrasi merak etmeyin gunes yeniden doguyor. Gecmis olsun. Yerinizde olsam oglusumla tek basima bir hayat kurardim. Cunku anladigim kadariyla aileniz sizi pek anlamayacak. Anlatmaya da calismayin, bazen zaman sizden daha guzel anlatiyor herseyi.
Cok mutlu olmanizi dilerim. Gecmis olsun.

Gec kalinmis bi karar ama zararin neresinden donseniz kardir... Ailenizi takmayin o evin icinde ne yasadiginiz bi siz biliyorsunuz... Siz yeterki kararinizin arkasindan durun dediginiz gibi temizlige gider evde is yapar yasarsiniz cocugunuzla

8 haziran cuma günü duruşmamız vardı.
o güne kadar her gün hır gür vardı evde. sürekli sıkıntı çıkardı. mahkeme günü güle oynaya gittim hakimin karşısına ama boşanamadık. hakime de bi ton atar yaptı hadsiz. şaka gibi. hakim de attırmadı ya içeri yanarım yanarım ona yanarım...

çekişmeliye çevirdi. boşanmak istiyosan bir hafta içinde delillerini topla getir dedi.
ama ben şunu anladım ki, delil de götürsem ben bu adamdan kurtulamıcam yok yani yapıştı resmen, gitmicek anladım.. benim gitmem lazım. ona da şuan maddi durumum müsade etmiyor.. anlayacağınız pes ettim yani..
amaaa ne karılık var bundan sonra ne insanlık. bu saatten sonra, bu saatten sonra dediğim zaten 4-5 aydır tık yok, ancak ev arkadaşı olur bizden sadece maddi olarak tutuyorum seni yanımda dedim. kabul etti. eserekli ziya...

Son düzenleme:
X