En sevgili kahramanlarımızdan bahsedelim

Çocukken - kimsesiz çocuk- adında bir kitap okumuştum. İsmini yazarını hatırlamıyorum ama o çocugu hiç unutmadım. Onunla beraber sokakta kaldık, yiyecek yemek aradık, üşüdük. Çocukluğumun bir parçası oldu.
Lisede suç ve ceza raskolnikov vardı. Sanki onunla o kadını beraber öldürmüşüz gibiydi.
Kahramanım lise zamanlarında Cingoz Recai :) planları falan çok zekice buluyordum.
Bir de Mehmet Rauf Eylül kitabında Necip ve Suat var. Yasak aşk konularından ziyade okurken Suat a çok üzülürdüm. Yapayalnız gibi. İstemediği bır yerde kalmak zorunda kalan kadınlar gibi gelirdi. Ve tabiki finalde Necip Suat i kurtaramaz ama yalnız da bırakmaz.
Sadece hikayesini bildiğim, ne kitabını okumaya ne de filmini izlemeye cesaret edemediğim Soraya 'yı taşlamak.

Bitmesin diye 10 ar sayfa okurdum hergün filmi izlediniz mi ?
Filmini edindim ama izlemedim. Suresi çok uzun olduğu için bi toparlayıp oturamadim başına.

Bi de filmler hayalkırıklığına uğratıyor genelde. O sebeple de çok istekli davranmadım film konusunda.

Rhett butler hayalimde öyle karizmatik ve çekici ki... onu kaybetmek istemiyorum 🙈🤣

Filmini edindim ama izlemedim. Suresi çok uzun olduğu için bi toparlayıp oturamadim başına.

Bi de filmler hayalkırıklığına uğratıyor genelde. O sebeple de çok istekli davranmadım film konusunda.

Rhett butler hayalimde öyle karizmatik ve çekici ki... onu kaybetmek istemiyorum 🙈🤣
Evet film gerçekten hayal kırıklığı oldı benim için.Ama aklımdan hep netflix in yerinde olsam bu kitaptan 3 sezonluk dizi yaparım diyorum harika olur hemde.
Filmdeki Rhet karakteri bende oturdu ama onu söyleyebilirm😍

Bazen gümüş bir şamdan görürüm JeanValjean olurum.

Bir balta Raskolnikovu anımsatır, kürklü bir siyah palto Akakiyevici düşündürür bana.

Bir uçurtma görsem Hasan olup Kabile giderim.

Bir tren istasyonu görsem Anna Karenina olurum .

Bazen uçsuz bucaksız bir pamuk tarlası görünce aklıma Scarlet Ohara gelir.

Yayı kopmuş bir keman bana Jülidenin kırgınlığını anımsatır.

Zaman zaman Meryem olurum Herattaki kulübemde babamın gelişini beklerim..

Bazen bir icra memuru bana Madam Bovarynin çaresizliğini yaşatır.

Erken doğan hasta bir erkek bebek görsem; Anna Boleyn oluRum.

Bazen beyaz bir gül demeti bana Bay R nin zalimliğini hatırlatır.

Ve herkes gibi bir kutu fondan görsem feride olurum... bazen mini mini bir kamara penceresinden usul usul yağan yağmuru izlerim... bazen ilk bakışta hala yer yer dumanları tüten bir yangin harabesine benzeyen Zeynileri izlerim... ve bazen de bir tepenin üstünde, kendi gibi ince bir selvinin altında yatan Munisenin mezarı basında ağlarım...

Liste uzun, yazmaya yerim az 😊
Siz kimleri hatırlıyorsunuz, lütfen paylaşın 🙏

Listenizdeki en iyi kitaba ihtiyacım var🙏

@Elhan
Meryem ...ve Meryem'in annesi ve beş para etmeyen o babası.Sonda hakimin konusmalari vs...kitabın o kısımları benim için hakikaten okunması en ağır bölümleri.Meryemin annesinin su sözünü hiç unutmadım"bir erkeğin suçlayan parmağı daima bir kadını gösterir"

X