Menopoz Erken menepozda hamile kaldım

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

Yildizgozlum

Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2021
140
50
39
Selam arkadaslar. Ben 35 yasindayim. Tam bir sene önce 34 yaşında adet gecikmesi yaşayarak erken menepoza girdim. FSH 70 üstünde çıkmıştı 2 doktora gittik ikisi de çocuğun olmayacak bunu bul demislerdi. Doktor triseguens verdi 1 yıldır düzenli kullanıyordum. Bu arada benim 5 yıldır birlikte olduğum biri var. Nasılsa menepozdayim diye 1 yıldır korunmayı da bırakmıştım hamile falan da kaldığım yoktu. Ancak son ay triseguens bitmeden beyaz haplarda beklenmeyen adet gordum ve ilacı bıraktım. Yani artık adet görmekle birlikte ilacı kesmis oldum. Her neyse ben adetten sonra yani adetimin 11. Günü aynı zamanda ilaçsız hayata başlamanın 11. Günü oluyor sevgilimle ilişkiye girdim. Sadece bir gece yani. Sonrasında zaten o kendi memleketine gitti 2 aylık gitti ve o ay bir daha birlikte olmadık yani. Biz o birlikte olduğumuz günden sonra bir daha fiziksel anlamda birlikte olmadik. Ben de tekrar ki adet zamanımı bekledim açıkçası heyecanla bekledim menepozdamiyim hala diye. 30 gün olmasına rağmen adet gelmeyince yine menepoz yuzUnden sandım ve doktoruma gittim. Gitmeden önce iki tane farklı marka idrar testi yaptim ve pozitif çıktı açıkçası inanmadım ama doktora gidip kan tahlili yapınca anlaşıldı hamile olduğum. Tabi ki aldırmak zorunda kaldım çünkü biz yıllardır ailevi sebeplerden dolayı evlenemiyoruz onun ailesi beni istemiyor biz de evlenemiyoruz ama ayrilmiyoruz da. Belki ileirde ebleniriz nasıp tabi. Zaten doktorlar çocuğun olmaz demeselerdi ben korunmazmiydik çok üzüldüm tabi lütfen bu anlamda beni eleştirmeyn kendimi çok kötü hissediyorim zaten.
Kızlar kısacası sormak istedigim ben triseguens bırakıir bırakmaz ilk ilişkide hamile kalmamin sebebi, triseguens bir doğum kontrol hapı mi genelikten korumuş mu yani beni?

gecmis olsun. kullandıgın ilac zaten regl olmanı saglıyor ama tam olarak dogum kontrolu sağlıyor mu emin degilim. demek ki yumurtan varmış bir şekilde çocuk olmuş. yumurta olmasaydı zaten cocuk olmazdı. umarım ilerde tekrar istersen allah nasip eder.

X