Menopoz Erken menopoz ve folikül kisti

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

85deryadeniz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2018
8
5
38
Merhaba arkadaşlar ben33 yasindayim siteyi uzun zamandır takip ediyorum yazılarınızı okuyorum benimde başım erken menopozla dertte en son iki buçuk ay önce adet gördüm FSH o zaman 67 di birtek İbrahim Saraçoğlunun menopoz kurunu uyguluyorum iki gün oncede ultrason da 12mm folikul kisti görüldü iyi ve ilgili bir Dr de bulamadım ne yapacam bilmiyorum paylaşmak istedim sizinle

İstanbuldayim canım amh bakılmadı hangi doktora gittiysem ilgilenmedi iyi bir doktor arayışındayım bezmialeme proflara gidecem bakalım

Arkadaşlar kendi durumum ile alakalı gelişmeleri sizinle paylaşmak istiyorum. Yaklaşık 5 ay önce menopoza girdiğimi öğrendiğimde o panikle ne yapacağımı bilemiyordum doktordan doktora kostum durdum tahliller yapildi falan fsh 95i gordum doktorlardan hiçte ic açici seyler duymuyordum yok senin hormonlarin bitmis yok sen ilacla bile adet olamazsin bu arada bu süreçte hiç ilac kullanmadim sonra sakin kafayla arastirmaya başlayinca kendi kendimi tedavi etmeye karar verdim önce Saraçoğlunun erken menopoz kürünü kullanmaya başladım haftada bir d vitamini kapsülü içtim ilk hafta her gün sonra haftada bir B12 iğnesi yaptırıyorum keten tohumu kullanmaya başladım ve üc ay sonra adet oldum hemde ilaçsız
şuan fsh 34 dahada iyi olacağına inanıyorum

Arkadaşlar kendi durumum ile alakalı gelişmeleri sizinle paylaşmak istiyorum. Yaklaşık 5 ay önce menopoza girdiğimi öğrendiğimde o panikle ne yapacağımı bilemiyordum doktordan doktora kostum durdum tahliller yapildi falan fsh 95i gordum doktorlardan hiçte ic açici seyler duymuyordum yok senin hormonlarin bitmis yok sen ilacla bile adet olamazsin bu arada bu süreçte hiç ilac kullanmadim sonra sakin kafayla arastirmaya başlayinca kendi kendimi tedavi etmeye karar verdim önce Saraçoğlunun erken menopoz kürünü kullanmaya başladım haftada bir d vitamini kapsülü içtim ilk hafta her gün sonra haftada bir B12 iğnesi yaptırıyorum keten tohumu kullanmaya başladım ve üc ay sonra adet oldum hemde ilaçsız
şuan fsh 34 dahada iyi olacağına inanıyorum[/Peki şu an ne durumdasın adet olabiliyormusun ilaçsız

X