Menopoz Erken Menopoz ve fsh

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
mrb kızlar....

ben derya. yaklaşık 3 ay öncesine kadar bu siteye günaşırı uğrardım. ama bilg. mefta olduğu için artık eskisi gibi uğrayıp bilgilerinizden faydalanamıyorum.

gelelim konuya.. bende yüksek fsh nedeniyle tedavi görüyordum.. bu arada hayıt otu,civanperçemi gibi bitkisel tedavide yaptım kendimce ama nafile...

40 ın altına düşmedi bu lanet fsh hormonum...trisequens denen ilacı kullandım 3 ay boyunca ve nihayet 3.ayın sonunda fsh 24 e inmişti... bana bayram gibi gelmişti ogün... doktorumun dediğine göre fsh 25i görünce menapoz demekmiş. nerdeyse yarıyarıya indirmiştim.. hemen klomen denen ilaca başladım. 5 gün boyunca günde 3 tane den 15 tane ilacı içtim ve 4 günde bir yumurta büyümesini takip ettik:..
yumurtamın büyüklüğü 13 ü gördüğünde dr. bana 4 gün kadar sonra hergün birleşme yaşarsanız hamile kalma olanağının yüksek olduğunu söyledi. dediği gibi yaptık.. ve adet dönemim geldiğinde 1.gün gecikti havalara uçtum. 2. gün; 3.gün...5. gün... 6 gün derken ben elimde mezurayla bebek odasının ölçülerini almaya bile başlamıştım..

tam 8 gün geçti bu bekleme dönemim... ve ogün sabah tüm dünyam birkez daha yıkıldı...gene gelmişti bizim adet. ertesi gün yıkılmış bir halde dr.a gittik ve hormon testlerini yeniledik... 1 aylık trisequense ara vermiş ve klomene başlamışken gene o lanet fsh hormonlarım tavan yapmış ve 44 olmuştu...

dr bukez bana hormon düzenleyici ilaç bile verme lüzumu görmedi. hatta bunu tüm acı diliyle söyledi. 6 aydır uğraştığımız halde düzelmedi ve düzelmezde. sana ilaç vererek acaba buay hamile kalırmıyım diye psikolojik olarak bağlanmanı istemem dedi birde..kabulllenmem lazımmış. tek çözümün yumurta transferi olduğunu söyledi. oan aptalca bir gururla ayağa kalkıp dimdik durdum ve dr a bunca zamandır yaptığı tedavi için tşk.ettim ama ekledim de: ben mucizelere inanırım dr hanım !

evet arkadaşlar.... bu olayı geçen hafta yaşadım. halen düzelebi,lmiş değilim. doğum yapamama,anne olamama fikri beni öylesine yıprattı ki tüm değer yargılarımı da kaybettim. biliyorum çok kötü bir durum . ama aklımı sanki şeytan işgal etti. eşimden ayrılmayı ve ona bir bebek doğuracak kadına yer vermeyi bile düşünüyorum....

neyse canlarım.... umarım sizin dünyanız benimki kadar yıkılmaz ve hayatınızda umutsuz gün geçmesin... benim tüm umutlarım bitti ama sizinki sürsün..........
Resimdeki bebek senin mi acaba inşallah öyledir . Merak ettim ne oldu? sonra

Merhaba ben tüp bebeğe başladım bakalım ne olacak 1 yumurta var geriden gelen olur inşallah siz de durum nedir
Merhaba sizde de erken menopoz durumu var mıydı? Fshnız kaçtı? Bir sonuc alabildiniz mi Bugra Buyrukcu hocadan? Bir de akupunktur tedavisi uyguladı mı size tam olarak nasıl oluyor? Cevaplarsanız memnun olurum

Merhaba sizde de erken menopoz durumu var mıydı? Fshnız kaçtı? Bir sonuc alabildiniz mi Bugra Buyrukcu hocadan? Bir de akupunktur tedavisi uyguladı mı size tam olarak nasıl oluyor? Cevaplarsanız memnun olurum
Bende bugra buyrukcu da tedavi görüyorum akapunktur ozon ve takviye gida tedavisi ama faydasi oldumu bilmiyorum henüz tahlil yapilmadi

Merhaba hangi gıda takviyelerini kullanıyorsunuz acaba?
Bal karışımı verdi içinde polen arı sütü falan var ayrıca overnax vitagnus Q10 dha vitamin d takviyeleri verdi ama genüz bi gelişme yok bakalım regl dönemime az kaldı normal yoldan umudum tok ama umarım tüp bebeğe faydası olur

Bal karışımı verdi içinde polen arı sütü falan var ayrıca overnax vitagnus Q10 dha vitamin d takviyeleri verdi ama genüz bi gelişme yok bakalım regl dönemime az kaldı normal yoldan umudum tok ama umarım tüp bebeğe faydası olur
Bende şunları kullanıyorum
Arı sütü , Yaş Polen
Koenzim QH
Omega 3
D vit
İmpryl
Redostim

Yazdığınız “overnax, vitagnus, dha “ tam bu şekilde mi adları doğru mu acaba? google’da arattım ama göremedim..

Evet aynen böyle internetten araştırdığımda hiç bi bilgi çıkmıyo ama mecbur kullanıyorum 🤦🏻‍♀️ Sizde mi buğra buyrukçuda tedavi görüyorsunuz çok pahalı işlemler 3 ay oldu nerdeyse ama bi gelişme yok siz ne durumdasınız acaba

Kızlar ben de 1.5 yıl önce FSH 70 Ler ile erken menopoza girdim adet gecikmesi yaşayarak. Bu arada kizkardesim benden 2 yaş kucuk o benden daha erken girdi. Bizde genetik sanırım. 1.5 yil düzenli memnun kalarak triseguens kullandım. Ancak geçende tam ortasında paket bitmeden adet görünce ilacı bıraktım. Adetimin 11. Günü yani ilacsiz hayatımın 11. Günü nişanlımla birlikte oldum ve tek günde hamile kaldım. Tek günde diyorum çünkü daha sonra o memleketine gitti bir aylığına bir daha birlikte olmamıştık yani. Nasılsa menepoz diye 1.5 yıldır korunmayı da bırakmıştık. Ama neden ilacı birakir bırakmaz hamile kaldım anlamadim.

Evet aynen böyle internetten araştırdığımda hiç bi bilgi çıkmıyo ama mecbur kullanıyorum 🤦🏻‍♀️ Sizde mi buğra buyrukçuda tedavi görüyorsunuz çok pahalı işlemler 3 ay oldu nerdeyse ama bi gelişme yok siz ne durumdasınız acaba
Merhaba fiyatlar ne kadar acaba

Ne mutlu sana sağlıkla kucağına al inşallah bu bir mucize mucizeni Allah sana göndermiş

Bende başlamayı düşünüyorum siz devam ediyor musunuz

Kızlar ben de 1.5 yıl önce FSH 70 Ler ile erken menopoza girdim adet gecikmesi yaşayarak. Bu arada kizkardesim benden 2 yaş kucuk o benden daha erken girdi. Bizde genetik sanırım. 1.5 yil düzenli memnun kalarak triseguens kullandım. Ancak geçende tam ortasında paket bitmeden adet görünce ilacı bıraktım. Adetimin 11. Günü yani ilacsiz hayatımın 11. Günü nişanlımla birlikte oldum ve tek günde hamile kaldım. Tek günde diyorum çünkü daha sonra o memleketine gitti bir aylığına bir daha birlikte olmamıştık yani. Nasılsa menepoz diye 1.5 yıldır korunmayı da bırakmıştık. Ama neden ilacı birakir bırakmaz hamile kaldım anlamadim.
Çok güzel . Peki triseguens dışında bir s y kullandınız mi. Bir kür bir tedavi vs

Merhabalar yol arkadaşlarım 🤗 tecrübeli arkadaşların bilgisine ihtiyacım var. Benim Mart ayında adet gecikmesinden dolayı doktora gittiğimde hamilemiyim acaba derken bu acı gerçekle karşılaştım. Yaşım 32 fsh ım 105 amh 0.15 çıkmıştı hemen tüp bebeğe başlayalım dedi doktor gerekli ilaçları kullandık vs 1 tane yumurta ideal boyuta geldi ama içi boş çıktı Haziran ayında. En son geçen ay fsh baktırdım 36 çıktı fakat adet olamadım 1.5 ay oldu yine aşırı canım sıkıldı hakkaten çok zor bir süreçmiş. Hiç bebeğim olmayacak diye çok üzülüyorum 3 tane yumurtam var ama doktor küçük folüküller de var dedi gel gör Kİ ne bir adet ne bir büyüme ne bir tepki var. Bu arada gonal Merional falan kullandım 1 aydır artık eşimde bende yorulduğunu farkettik ve dinlenmek istedim. Bu yandan da bitkisel bisiler deneyeyim dedim çörek otu yağı alıyorum sabah akşam vitaminlerim var zaten hayıt hapı varmış onu aldım ona başlıcam ve Aslan pençesi içiyorum ve öğlen de bal polen karıştırdım bı kaşımda onu içiyorum iyice çorba oldum 😁 benim gibi bu süreçleri yaşayan sonuç alan arkadaşlar var mı ne olur bana bişiler söyleyin uzun oldu biliyorum teşekkürler okuduğunuz için gönlümüzce olsun herşey

X