Menopoz Erken menopozda olup da hamile kalanlar var mı?

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

FSH değeri yüksek çıkıp da hamile kalanlar

• 10 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 27 60,0%
  • 20 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 6 13,3%
  • 30 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 4 8,9%
  • 40 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 1 2,2%
  • 50 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 2 4,4%
  • 70 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 3 6,7%
  • 100 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 2 4,4%

• Ankete Katılan
    45
Bende 35 yaşında girdim fsh 72 çıktı ve çocuğum yok evli değilim Yumurta dondurma işlemi istedim ama 3 tane yumurtam varmis ve zayifmis banada güçlenmesi için ilaç verdiler şuan onu kullanıyorum ve gerçekten psikolojim bozuldu Allah hepimizin yardımcısı olsun Rabbım kimsenin kucağını boş bırakmasın

Merhabe kizlar.
Ben 26 yasindayim, benimde fsh yuksek amh dusuk, endometriosiz hastasiyim ayni zamanda. Gecen sene agustos ayinda, fsh 18 cikti, amh 0.3. Lh da 15 cikmisti. E2 de dusuktu, 20 civariydi.
Sonra kasimda testleri tekrarladim, fsh 15, lh 12 di bu sefer.
2021 basinda iki tup bebek denemesi yapildi, yumurta buyumedi hic.
Sonra hayit otu ve aslan pencesi kullandim ayni anda bi ay boyunca, ve baska bi doktorla yeniden tup bebek denedik ve bu sefer iki yumurta buyudu, birisi dollendi, ve tuttu cok sukur, 20 haftalik hamileyim. Umut olsun herkese diye yaziyorum

Merhabe kizlar.
Ben 26 yasindayim, benimde fsh yuksek amh dusuk, endometriosiz hastasiyim ayni zamanda. Gecen sene agustos ayinda, fsh 18 cikti, amh 0.3. Lh da 15 cikmisti. E2 de dusuktu, 20 civariydi.
Sonra hayit otu ve aslan pencesi kullandim ayni anda bi ay boyunca, ve baska bi doktorla yeniden tup bebek denedik ve bu sefer iki yumurta buyudu, birisi dollendi, ve tuttu cok sukur, 20 haftalik hamileyim. Umut olsun herkese diye yaziyorum
Hayırlı olsun yavrunuz, estradiol kaç olmalı? Adetliyken bakılıyor bu hormona.

Ve lh kaç olmalı? buna yumurtlama zamanımda baktırmıştım, adette değil, 5,5 çıkmıştı.

Hayırlı olsun yavrunuz, estradiol kaç olmalı? Adetliyken bakılıyor bu hormona.

Ve lh kaç olmalı? buna yumurtlama zamanımda baktırmıştım, adette değil, 5,5 çıkmıştı.
Tesekkur ederimm canim
Estradiol 25 30 olmasi lazim adet doneminde, lh da 2 ve 9 arasi. Niye yumurtlam zamani lh baktilar. Lh sadece yumurlama gununde ve bi gun once bi gun sonra yuksek cikar yoksa normamde hep dusuk cikar. Lh adet doneminde bakilir

Tesekkur ederimm canim
Estradiol 25 30 olmasi lazim adet doneminde, lh da 2 ve 9 arasi. Niye yumurtlam zamani lh baktilar. Lh sadece yumurlama gununde ve bi gun once bi gun sonra yuksek cikar yoksa normamde hep dusuk cikar. Lh adet doneminde bskılırkenkii
Rica ederim canım.

Daha önce estradiol değerim adetliyken 5 den küçüktü, bu nasıl yorumlanır?
Bu ay 20 idi.

Ve yumurtlama zamanımda da bu hormona baktı Dr 379 idi, bu ne demek?

Lh ın yumurtlama döneminde 5,5 çıkması nasıl?

Rica ederim canım.

Daha önce estradiol değerim adetliyken 5 den küçüktü, bu nasıl yorumlanır?
Bu ay 20 idi.

Ve yumurtlama zamanımda da bu hormona baktı Dr 379 idi, bu ne demek?

Lh ın yumurtlama döneminde 5,5 çıkması nasıl?
Yumurtlama zamani estradiol cok iyi cikmis. O 5 ciktigi ay belki bir hormon bozuklugu dengesizlik falan olmustur
Lh yumurtlama zamani hic bzktirmadim canim bilmiyorum

Yumurtlama zamani estradiol cok iyi cikmis. O 5 ciktigi ay belki bir hormon bozuklugu dengesizlik falan olmustur
Lh yumurtlama zamani hic bzktirmadim canim bilmiyorum
Gonalf 300 ml vurulmuştum yumurta geliştirici ondan belkide estradiol öyle çıkmıştır, rezervim az normalde çünkü. Doğal yolla uzundur hamile kalamadım.
0 5 adet döneminde iken çıkmıştı bu gonalf sonrası yumurtlama sürecinde TDI.
Normalde estradiol kaç çıkar yumurtlama günlerinde bilir misin?

Gonalf 300 ml vurulmuştum yumurta geliştirici ondan belkide estradiol öyle çıkmıştır, rezervim az normalde çünkü. Doğal yolla uzundur hamile kalamadım.
0 5 adet döneminde iken çıkmıştı bu gonalf sonrası yumurtlama sürecinde TDI.
Normalde estradiol kaç çıkar yumurtlama günlerinde bilir misin?
Kac yumurta olusmutu o ay?
Lh dusuk cikmasi normal cunku gonal vurulurken ayni anda yumurta catlamasin diye bi igne daha vuruluyosun ya. Sadece ovitrelle vuruldugunda lh yukseliyo

Lh dusuk cikmasi normal cunku gonal vurulurken ayni anda yumurta catlamasin diye bi igne daha vuruluyosun ya. Sadece ovitrelle vuruldugunda lh yukseliyo
5 den küçük çıktığında yumurta takibi yapılmadı, 20 olduğu ay takip yapıldı.
Adetin 3.günü 20 idi, yumurtlama döneminde 379 çıkmıştı estradiol, normalde kaç çıkar o dönemde bu değer?

Bir yumurta olmuştu.

5 den küçük çıktığında yumurta takibi yapılmadı, 20 olduğu ay takip yapıldı.
Adetin 3.günü 20 idi, yumurtlama döneminde 379 çıkmıştı estradiol, normalde kaç çıkar o dönemde bu değer?

Bir yumurta olmuştu.
Bir yumurta icin deger iyi canimm
O ay ovitrelle vurulmusmuydun?
Adetin ucuncu gunu fsh bakildimi

Bir yumurta icin deger iyi canimm
O ay ovitrelle vurulmusmuydun?
Adetin ucuncu gunu fsh bakildimi
Fsh 18 di.

1 yumurta için iyi derken,açar mısın, estradiol kaç olmalı ki?

Evet bu değer bu aydı ovitrelle vurdurdu Dr, değere göre yaparsın veya yapmazsın iğneyi dedi, değeri hörünce vurulmamı istedi,ondan soruyorum nasıl yorumlanır 379 değer yumurtlama dönemi için?

Fsh 18 di.

1 yumurta için iyi derken,açar mısın, estradiol kaç olmalı ki?

Evet bu değer bu aydı ovitrelle vurdurdu Dr, değere göre yaparsın veya yapmazsın iğneyi dedi, değeri hörünce vurulmamı istedi,ondan soruyorum nasıl yorumlanır 379 değer yumurtlama dönemi için?
Yumurtan buyuk ihtimal kaliteli demek
Kac yasindasin, fsh degerin benim gibi. Benimkide 18 cikmisti
Insallah tutar bu ay o zaman 🤲

Yumurtan buyuk ihtimal kaliteli demek
Kac yasindasin, fsh degerin benim gibi. Benimkide 18 cikmisti
Insallah tutar bu ay o zaman 🤲
Maalesef canım kaliteli değil yumurtam değerlerimizden kaynaklı muhtemelen, Fsh yi 10 lara nasıl düşürebiliriz?
Arı sütü polen bal omepa q10 alıyor musun? K aydır alıyorum ben.

Maalesef canım kaliteli değil yumurtam değerlerimizden kaynaklı muhtemelen, Fsh yi 10 lara nasıl düşürebiliriz?
Arı sütü polen bal omepa q10 alıyor musun? K aydır alıyorum ben.
Benimde 18den 10lara dustu iste ama yaptigim seylerden kaynaklimi bilmiyorum.
Iki ay arka arkaya tup bebek igneleri kullandim.
Ondan oncede 5 ay boyunca falan testere disli aslan pencesi cayi ictim. Ve bi suru vitamin aldim

Benimde 18den 10lara dustu iste ama yaptigim seylerden kaynaklimi bilmiyorum.
Iki ay arka arkaya tup bebek igneleri kullandim.
Ondan oncede 5 ay boyunca falan testere disli aslan pencesi cayi ictim. Ve bi suru vitamin aldim
Çok iyi düşmüş maşallah 🤲
Bir sürü vitamin dediğin nelerdi?

Gonalf bu ay kullandım günlük 225 ve 300 ml totalde 10 gün kadar gerginlik, sinir, baş ağrısı, bulantı, halsizlik ve kilo yaptı, sendede benzer miydi?

"gonal vurulurken ayni anda yumurta catlamasin diye bi igne daha vuruluyosun ya." Sanırım bu tüp bebekte oluyor, bana vurulmadı.

Çok iyi düşmüş maşallah 🤲
Bir sürü vitamin dediğin nelerdi?

Gonalf bu ay kullandım günlük 225 ve 300 ml totalde 10 gün kadar gerginlik, sinir, baş ağrısı, bulantı, halsizlik ve kilo yaptı, sendede benzer miydi?
D vitamini, omega 3, q10, folik asit, demir, cinko

Bende gonalin hic yan etkisi olmadi

kızlar saraçoğlunun kürünü alanlar sırasıyla ilk hangisini, kaç gün, nasıl kullanacağımızı (ayrıntılı olarak )
yazarsanız çook sevirim.. şimdiden teşekkür ederim..
Cnm herkesin degerlerine bakip ona gore kur veriyorlar bu kurleri kfana gore kullanma Allah korusun ters teper bak benim asiri duzenli adetim gelmiyor su an kullandim bitkisel seylerden ve vitaminlerden. Arayip sorunca yardimci oluyorlar degerlerine gore sen yine aktardan alablirsin

Merhabe kizlar.
Merhaba hayit otunu adete kadar mı kullandınız acaba

X