Erken yaşta saç beyazlaması için doktora giden, çözüm bulan var mı?

kirakira

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2024
11
4
23
Selamlar 24 yaşındayım birkaç yıldır saçlarım beyazlıyor ama saç için özellikle bir dermatologa görünmedim. Ayrıca saçım çok dökülür ama bu kendimi bildim bileli böyle. Düzenli kan veririm ve 4 ay önce B12 ve demirim normaldi. Genetik de değil. Gittiyseniz doktor ne tahlili yapıyor ve nasıl tedavi uyguluyor bahseder misiniz? Beyaz saçlarınız eski rengine dönebildi mi? Birkaç tel saçımın eski rengine döndüğüne bizzat şahit oldum ama bir o kadarı da beyazlıyor gibi.
Yalnızca deneyimi olanlar yorum yazarsa sevinirim😊

canım ben 28 yasindayım ve üniversitenin ilk yılında başladı beyazlarım. bizde de genetik değil. dedem saçları bile hala siyah 😂 stres kaynaklı olduğunu söylediler. su an dediğim gibi 28 yasindayım ve beyazlar artarak devam etti. ama benimkiler sadece bir bölgede toplanıyor. o yüzden saclarımı sola ayırmıyorum 😂 hep sağa ayırıyorum ki beyazlarım görülmesin 😂

canım ben 28 yasindayım ve üniversitenin ilk yılında başladı beyazlarım. bizde de genetik değil. dedem saçları bile hala siyah 😂 stres kaynaklı olduğunu söylediler. su an dediğim gibi 28 yasindayım ve beyazlar artarak devam etti. ama benimkiler sadece bir bölgede toplanıyor. o yüzden saclarımı sola ayırmıyorum 😂 hep sağa ayırıyorum ki beyazlarım görülmesin 😂
benim de üniversitede başladı ya lanet şey😂 ne stresmiş arkadaş sürekli artacak mı bu böyle 😅 40 yaşına gelmiş insanlarda bile beyaz olmayabiliyor onlar da insan mutlaka stresleniyorlardır ama stres herkesi farklı şekilde etkiliyor demek ki :KK43:

benim de üniversitede başladı ya lanet şey😂 ne stresmiş arkadaş sürekli artacak mı bu böyle 😅 40 yaşına gelmiş insanlarda bile beyaz olmayabiliyor onlar da insan mutlaka stresleniyorlardır ama stres herkesi farklı şekilde etkiliyor demek ki :KK43:
maalesef öyle oluyor. esimin de evlendikten sonra tek tük beyazları cikti.. hep stresten valla. sanırım biz çok stres yapıyoruz her seyi. üniversitedeyken benim çok kaygılarım falan vardı. üniversite bitince rahatladım ama artmaya devam ettiler valla hiç durmadı. sürkli saçlarımı boyuyorum mecbur 😩

maalesef öyle oluyor. esimin de evlendikten sonra tek tük beyazları cikti.. hep stresten valla. sanırım biz çok stres yapıyoruz her seyi. üniversitedeyken benim çok kaygılarım falan vardı. üniversite bitince rahatladım ama artmaya devam ettiler valla hiç durmadı. sürkli saçlarımı boyuyorum mecbur 😩
fazla şikayet de etmek istemiyorum insanların başında ne dertler var, bu dert bile sayılmaz son çare boyarız ama insan yine de neden diye düşünüyor :KK43: ben de bakalım internette bulduğum kürleri deneyeceğim işe yaramazsa da sağlık olsun 😊 umarım beyazlama sizde de bende de durur, bu kadarı bize yeter :KK70:

X