Erkek İnfertilitesi Eşim varikosel ameliyatı olacak önerileriniz nedir

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

atlasirmak

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2016
1.207
520
Kızlar hayırlı sabahlar günaydın dün eşimle doktora gittik sgk yaptırdik dedik kan tahlili akciğer röntgeni ekg istedi hepsini yaptırdik bunları yaptırdıktan sonra öğlen sonu gelin anesteziyle görüşün bir sorun olmazsa ameliyatı perşembe günü yapalım dedi. Neyse öğlen sonu oldu sonuçları alıp anesteziyle görüşmeye gittik kadın çok sert. Biz oraya gelmeden öncede birilerine bağırmış herkes tedirginlikle bekliyordu neyse sıra bize geldi konustuk sorun yok dedi doktorumuzla tekrardan görüşüp tamamdir çarşamba gelin dosya hazırlayalım evinize gidersiniz perşembe gelip ameliyat ederiz dedi böyle ışte kızlar bu ameliyatla ilgili öneriniz var mi öncesi ve sonrasıyla ilgili bu arada varikosel sol taraftaymis

Hic fikrim yok Allah acil sifalar versin
Amin canım çok teşekkürler ameliyattan ziyade endişem eşim çok herşeyden etkileniyor herşeyde panik oluyor aklına takılıp sinirini acısını bana kaç gün çektiriyor trip atiyor naz yapıyor doktor yarı anestezi yani bel den aşağısıni uyusturcaz dedi çok korktum çünkü eşim ameliyat ortamını gördükçe yine nazlanip oflanacak ben genel anestezi uygulasaniz dedim doktor da uyandırmak için ugrasiriz o yüzden belden oolursa kendine gelmesi daha çabuk olur dedi. Bunları konuşurken yanımda olan eşim ise doktor en iyisini bilirsiniz siz nasıl derseniz öyle olsun dedi

Kızlar hayırlı sabahlar günaydın dün eşimle doktora gittik sgk yaptırdik dedik kan tahlili akciğer röntgeni ekg istedi hepsini yaptırdik bunları yaptırdıktan sonra öğlen sonu gelin anesteziyle görüşün bir sorun olmazsa ameliyatı perşembe günü yapalım dedi. Neyse öğlen sonu oldu sonuçları alıp anesteziyle görüşmeye gittik kadın çok sert. Biz oraya gelmeden öncede birilerine bağırmış herkes tedirginlikle bekliyordu neyse sıra bize geldi konustuk sorun yok dedi doktorumuzla tekrardan görüşüp tamamdir çarşamba gelin dosya hazırlayalım evinize gidersiniz perşembe gelip ameliyat ederiz dedi böyle ışte kızlar bu ameliyatla ilgili öneriniz var mi öncesi ve sonrasıyla ilgili bu arada varikosel sol taraftaymis
Bizimde perşembe günü olucak canım aynı şekilde sol tarafta bizimde sizin sperm testi nasıl sayiniz hızınız kac

Şu
Screenshot_20170815-123808.png

Merhaba kızlar ,yazdıklarınızı okudum bu siteyi de uzun zamandır takip ediyorum ,benim eşimde Ağustosun 2nde sol varikoselden ameliyat oldu iyileşme süreci araştırmalarımıza göre biraz daha geç oldu . Bizimde hareket sorunumuz vardı umarım bundan sonrası güzel olur

Hmm evet canım sayımız az bizim de öyle hareket sorununda var bizde de öyle benzer sonuç canım ameliyat dan sonra düzelme ihtimali %30 dedi canım ama jinekolog normal yolla hamile kalamazsin dedi bana bekliyorum mecbur ameliyat sonrası ne kadar değişecek
Bizimki yüzde olarak söylemedi sadece bu ameliyatı olmazsan çocuğun olmaz dedi ameliyata karar verdik dediklerini yaptık ama aklımı karıştıran ultrasonla bakmadı ameliyat olacak kişiye ultrasonla bakması gerekmez mi

Merhaba kızlar ,yazdıklarınızı okudum bu siteyi de uzun zamandır takip ediyorum ,benim eşimde Ağustosun 2nde sol varikoselden ameliyat oldu iyileşme süreci araştırmalarımıza göre biraz daha geç oldu . Bizimde hareket sorunumuz vardı umarım bundan sonrası güzel olur
Amin canım hayırlısıyla inşallah korkma benim okuduğum sitede bu ameliyatla iyileşme süresi en az 15 gün en fazla da ne zaman iyilesirseymis benim eşimde de sol tarafında varikosel

Ben eşim perşembe günü ameliyat olacak ya o yüzden şimdi den birşey unutmayalım diye hazırlıklara başladım
-hastane için pike
-yastık kılıfı
-Çarşaf
-yüz havlusu
-kağıt havlu
-ıslak mendil
-kolonya
-tuvalet kağıdı
- penye kapri
-penye tişört
4 tane boxer ama bol olacak eşim normalde m giyiyor xl kattim
-1 tane atlet acaba bir tane daha katsammi emin olamadım
-taragini da perşembe sabah katacam çantaya
Kendim içinde perşembe sabah pantolonla gideceğim ama yanıma etek pantolon( uzun) katacağım iç çamaşırı da katacağım
Unuttuğum birşey var mi

Ultrasyonla bakıp renkli doppleer çekildi benim eşim ,belden uyuşturularak olacak dendi fakat uyuşmamış genel anesteziye çevirmişler o esnada ,devlet hastanesinde normal ameliyat şeklinde oldu bilseydik bu kadar zor olacağını özel hastanede mikrocerrahi yöntemiyle olmasını tercih ederdik çok ağrsı oldu çünkü çıkınca

ağrısı olmazsa eğer aynı gün taburcu ediliyormuş ama biz çıkamadık,ayrıca ameliyattan sonra normal boxer giyilmesini önermedi doktor slip boxer olacak sarkmayı önlemesi için dedi öyle aldık ve işe yaradı

Ultrasyonla bakıp renkli doppleer çekildi benim eşim ,belden uyuşturularak olacak dendi fakat uyuşmamış genel anesteziye çevirmişler o esnada ,devlet hastanesinde normal ameliyat şeklinde oldu bilseydik bu kadar zor olacağını özel hastanede mikrocerrahi yöntemiyle olmasını tercih ederdik çok ağrsı oldu çünkü çıkınca
Benim eşimle ultrasonla bakilmadi elle muayene etti eşimin testisinde afedersiniz bir degisiklik var farketmistim biri kısa diğeri uzun gerçekten afedersiniz doktor acaba bu şekilde olduğunu görünce direk anladı mi yoksa yinede ultrasonla bakmadı gerekir miydi benim esimde devlet hastanesinde olacak belden aanestesi dediler

ağrısı olmazsa eğer aynı gün taburcu ediliyormuş ama biz çıkamadık,ayrıca ameliyattan sonra normal boxer giyilmesini önermedi doktor slip boxer olacak sarkmayı önlemesi için dedi öyle aldık ve işe yaradı
Aaa bize hiç birşey onermedi

Birde perşembe ameliyat olup cuma günü taburcu edecekmiş öyle söyledi

Varikosel elle anlaşılan bi hastalıkmış zaten ama garanti olsun diye ultrasyona da sokmuşlardı özel kliniğe gitmiştik , sonra devlet hastanesine de gittik elle muayene etmiş orda da aynı şeyi söylemiş doktor elle muayenede

Belden uyuşturmada genelde sabah olup akşam çıkıyormuş hasta ama dediğim gibi bizim yolunda gitmemiş operasyon çıkamadık,inşallah sizin herşey yolunda gider hayırlısıyla girer çıkarsınız

Belden uyuşturmada genelde sabah olup akşam çıkıyormuş hasta ama dediğim gibi bizim yolunda gitmemiş operasyon çıkamadık,inşallah sizin herşey yolunda gider hayırlısıyla girer çıkarsınız
Amin hayırlısıyla inşallah yukarıda paylaştım yanımıza katacaklarimizi başka katmamiz gereken unuttuklarim falan var mi bir bakar misin

X