Eşimin ailesinin değer vermemesi

Ne alaka kendinizi kötü hissediyorsunuz kıyafeti vermediniz diye.Sonuçta ilk sizin kızınız giymiş onunda yeğeni el değil.Asıl verseniz kendinizi kızınıza karşı kötü hissedin bence.Kaynananız konuşmasın sizle çok mu önemli.Daha iyi işte gidip gelmeyin oturun evinizde eşinizle sohbet muhabbet edin.Kızınıza canavar dendiği zaman da kızınızı tatlı bi dille yanınıza çağırın fazla muhattap etmeyin
Ewet çok haklısınız zaten daha önce kızlarımız kavga etse kızıma kızıyordum sonra kendimi kötü hissediyordum ama onların kızı benim kızıma saldrsa iyi yaptı intikam aldi diyorlar bende o yüzden artık kızıma güzel bir dille yapma vurma diyorum asla kızmıyorum

Ben olsam cikarir verir ikisinide o giysin gerek yok derdim amca bide ya utanmadan kiyafet istiyor.oncelikle size esinizin aliesi degil esiniz deger verecek.Madem sizinle cok konusmuyorlar sizde konusmayin gerekli olmadikca gidip gelmeyin.sizi cagirmadiklari muddetce insanlik olsin diye yardima gitmeyin.
Sormayin amcamiz cok fena herkes ondan cekiniyor baya cok cirkef çünkü istiyor en güzelleri onlarin olsun onlara sorulmadan hiç bişey yapılmasın ben uzak durmaya çalışıyorum baya
Aferin kızınıza onuda kendinize benzetmeyin bırakın hakkını savunsun sen elalemin çocuğuna yağ bal olursun seninkine canavar derler işe bak sen ....elimi koydum belime 😂😂bikere uzak olsun kaynanan ne güzel mesafeli dertmi lazım sana....hiç çekinme iki el iki göz bir kalp var hepimizde ...iyi olacağım diye alıştırma kendini nasıl davranıp nasıl söylüyorlarsa aynen aynada prova yap geliştir ...kimse senden daha daha en değil....en iyisi en beceriklisi en iyisi değil .... sıradan kadınlar bunu tekrar et

Sormayin amcamiz cok fena herkes ondan cekiniyor baya cok cirkef çünkü istiyor en güzelleri onlarin olsun onlara sorulmadan hiç bişey yapılmasın ben uzak durmaya çalışıyorum baya
Valla hiç bana çekmemiş kızım benim tam tersim zaten hic sana cekmemis diyorlar istiyolar ki benim gibi olsun ama benim kızımda baya fena biraz uslansin isterdim ortalığı birbirine katiyor 😊

Merhabalar
Ben 4 yıllık evliyim evlendiğim günden beri eşimin ailesi bana bir türlü değer vermedi 3 geliniz diğer 2 sinden cekiniyorlar o yüzden onlara daha çok değer veriyorlar ben yapım gereği sakin bir insanım asla bir insanin kalbini kırmışligim yoktur çocukluğum üvey anne elinde dayakla ve hakaretle geçti o yüzden kendimi savunaniyorum kimseye karşı. Biri bana laf soksa susup kalıyorum cewap veremiyorum kendi öz saygımı yitiriyorum böyle ne yapacağımı bilmiyorum. Kaynanam yapım gereği konuşmayı sevmiyorum diyor ama komşularla ve diğer gelinleriyle gayet samimi konuşuyor ama benimle biraz daha mesafeli evimiz 4 katli 2 eltim ve kaynanamla ayni binadayiz. Ben eltimin çocuklarına hep iyi davrandım beni cok severler bende onları cok severim ama benim kızım 2 yaşında ve huysuz bir çocuk sürekli kızıma laf atiyorlar canavar diyorlar onların çocuklarıyla kavga ettiği icin uzak tutmaya çalışıyorum ama aynı binadayiz uzak tutma şansım yok eşim zaten sakin bir insan kaynanamlar onada pek değer vermiyor zaten bir tane kaynım var herkes ondan cekiniyor o ne isterse o oluyor kayinpederim köyden kızlara kiyafet getirdi kıyafet ayniydi renkler farkliydi bende kızıma giydirdim o fena olan kaynım kızımın üstündekini gösterip karısına bunu al o daha güzel dedi tabi ben vermedim ben bunu beğendim dedim ama sonra kendimi kötü hissettim bi kıyafet için gözlerinde kötü mü oldum acaba dedim herşeyi cok takıyorum ama değer görmediğim icin takıyorum kaynanam bsy getirse güzellerini diger gelinlerine verir bir tane bir şey eksik olsa bana vermez onlara verir. Ve taşınma gibi bi sansimda yok durumumuz müsait değil. Uzun oldu hakkınızı helal edin nasil kendimi savunmayı ögrenirim bana yardımcı olur musunuz
Merhabalar
Ben 4 yıllık evliyim evlendiğim günden beri eşimin ailesi bana bir türlü değer vermedi 3 geliniz diğer 2 sinden cekiniyorlar o yüzden onlara daha çok değer veriyorlar ben yapım gereği sakin bir insanım asla bir insanin kalbini kırmışligim yoktur çocukluğum üvey anne elinde dayakla ve hakaretle geçti o yüzden kendimi savunaniyorum kimseye karşı. Biri bana laf soksa susup kalıyorum cewap veremiyorum kendi öz saygımı yitiriyorum böyle ne yapacağımı bilmiyorum. Kaynanam yapım gereği konuşmayı sevmiyorum diyor ama komşularla ve diğer gelinleriyle gayet samimi konuşuyor ama benimle biraz daha mesafeli evimiz 4 katli 2 eltim ve kaynanamla ayni binadayiz. Ben eltimin çocuklarına hep iyi davrandım beni cok severler bende onları cok severim ama benim kızım 2 yaşında ve huysuz bir çocuk sürekli kızıma laf atiyorlar canavar diyorlar onların çocuklarıyla kavga ettiği icin uzak tutmaya çalışıyorum ama aynı binadayiz uzak tutma şansım yok eşim zaten sakin bir insan kaynanamlar onada pek değer vermiyor zaten bir tane kaynım var herkes ondan cekiniyor o ne isterse o oluyor kayinpederim köyden kızlara kiyafet getirdi kıyafet ayniydi renkler farkliydi bende kızıma giydirdim o fena olan kaynım kızımın üstündekini gösterip karısına bunu al o daha güzel dedi tabi ben vermedim ben bunu beğendim dedim ama sonra kendimi kötü hissettim bi kıyafet için gözlerinde kötü mü oldum acaba dedim herşeyi cok takıyorum ama değer görmediğim icin takıyorum kaynanam bsy getirse güzellerini diger gelinlerine verir bir tane bir şey eksik olsa bana vermez onlara verir. Ve taşınma gibi bi sansimda yok durumumuz müsait değil. Uzun oldu hakkınızı helal edin nasil kendimi savunmayı ögrenirim bana yardımcı olur musunuz 😢

Merhabalar
Ben 4 yıllık evliyim evlendiğim günden beri eşimin ailesi bana bir türlü değer vermedi 3 geliniz diğer 2 sinden cekiniyorlar o yüzden onlara daha çok değer veriyorlar ben yapım gereği sakin bir insanım asla bir insanin kalbini kırmışligim yoktur çocukluğum üvey anne elinde dayakla ve hakaretle geçti o yüzden kendimi savunaniyorum kimseye karşı. Biri bana laf soksa susup kalıyorum cewap veremiyorum kendi öz saygımı yitiriyorum böyle ne yapacağımı bilmiyorum. Kaynanam yapım gereği konuşmayı sevmiyorum diyor ama komşularla ve diğer gelinleriyle gayet samimi konuşuyor ama benimle biraz daha mesafeli evimiz 4 katli 2 eltim ve kaynanamla ayni binadayiz. Ben eltimin çocuklarına hep iyi davrandım beni cok severler bende onları cok severim ama benim kızım 2 yaşında ve huysuz bir çocuk sürekli kızıma laf atiyorlar canavar diyorlar onların çocuklarıyla kavga ettiği icin uzak tutmaya çalışıyorum ama aynı binadayiz uzak tutma şansım yok eşim zaten sakin bir insan kaynanamlar onada pek değer vermiyor zaten bir tane kaynım var herkes ondan cekiniyor o ne isterse o oluyor kayinpederim köyden kızlara kiyafet getirdi kıyafet ayniydi renkler farkliydi bende kızıma giydirdim o fena olan kaynım kızımın üstündekini gösterip karısına bunu al o daha güzel dedi tabi ben vermedim ben bunu beğendim dedim ama sonra kendimi kötü hissettim bi kıyafet için gözlerinde kötü mü oldum acaba dedim herşeyi cok takıyorum ama değer görmediğim icin takıyorum kaynanam bsy getirse güzellerini diger gelinlerine verir bir tane bir şey eksik olsa bana vermez onlara verir. Ve taşınma gibi bi sansimda yok durumumuz müsait değil. Uzun oldu hakkınızı helal edin nasil kendimi savunmayı ögrenirim bana yardımcı olur musunuz 😢
Tamamen sizden kaynaklı bu durum. Biz 4 eltiyiz. İlk gelin bendim benden sonraki çok sessiz mülayim davranırdı KV ye. Ben o kadar değildim ama bana da çok çektirdi tabii. 3. Gelin hepimizden dişli çıktı sağolsun KV öyle bir yontuldu ki simdi kuzu gibi. Siz kendinizi değiştireceksiniz yapacak birşey yok. Dikkat edin bari kızınız sizin gibi olmasın

Merhabalar
lütfen kendini ezdirme yeterince ezilmissin bundan sonra kimsenin paspasi olma icinden geldigi gibi ol haksizlik yapma ama hkkinida yedirme herseyin en iyisini sen cocugun esin hak ediyor önce sen bunun icinde kendini kötü hissetme ne kendini nede kizini ezdir gerekirse dise dis onlarin sana kizina davranisina göre davran kimse kimseden üstün degil zaten kim disli ise ondan cekinirler icabinda sende öyle ol yeri geldiginde kimse sen iyisin diye daha cok sevip saygi duyup hürmette kusur etmiyorlar nankörlük diz boyu iyilik gercekten hak edene yap kiymetini bilene sanada iyilik yapana bu senin kendi üzerinde hakkin hepimizin hakki kimseyi cekmek onu üstün görü bizi asagilamasina göz yummammaliyiz biz kendimizi korumaszsak sirtimiza yük vuran cok olur olur yeri gelir senin yumusak basliligindan kullanmak istedikleri icin yalandan yüze gülen birkac sahte iyilik söz olur aldanma bunlara herkese hak ettigi cevabi yapistir onlar nasilki senin üzülüp üzülmeyecegini düsünüyorsa kv yede yüzüne söyle niye ben layik degilmiyimde en cirkinini bana veriyorsun istemiyorum al kime verirsen ve illkaki hediyelik birsey vereceksende ayirim etmeden aynisini ver yada verme de sen sus pus olunca sana herseyin en kalitesizini layik görüyor buna izin verme lütfen

insanlar yumuşak buldukları kişiyi kırmaktan hiçbir zaman korkmazlar. senin affediciliğinden ve yüzünün yumuşak olmasından kaynaklı böyle olduklarını düşünüyorum, tabi muhtemelen eşin de öyle. muhtemelen de çok güler yüzlü davranıyorsun. öncelikle güler yüzü biraz azaltabilirsin.. çünkü güler yüz karşındaki kişiye cesaret veriyor, bazı insanlar nezaketten hiiiç anlamıyor. evine çekil, fazla konuşma varsın değişti desinler. ama sana kendini değersiz hissettiren kişilere, karşı koymayıp, saygısızlık olmasın diye sessiz durma. saygı hak edene gösterilir demişler

Tamamen sizden kaynaklı bu durum. Biz 4 eltiyiz. İlk gelin bendim benden sonraki çok sessiz mülayim davranırdı KV ye. Ben o kadar değildim ama bana da çok çektirdi tabii. 3. Gelin hepimizden dişli çıktı sağolsun KV öyle bir yontuldu ki simdi kuzu gibi. Siz kendinizi değiştireceksiniz yapacak birşey yok. Dikkat edin bari kızınız sizin gibi olmasın
Ewet bende farkındayım çok cekingenim kaynanama karşı ama diğer eltilerim öyle değil dişliler. Bende asla istemiyorum kızım benim gibi olsun kendi hakkini savunan kendini ezdirmeyen biri olsun istiyorum umarim öyle olur

Merhabalar
Kendin için değilse bile çocukların için hayır demeyi öğren

Sana ya da kızına kötü söz söylemeye kalktıklarında ya da dışladıklarında aklına şunu getir. Kızım bu muameleyi hak ediyor mu ya da kızım kendini koruyamayan bir anneyi hak ediyor mu. Bu aklına gelsin. Emin ol tırnaklarını çıkaracaksın. Kendine de acımayı bırak lütfen. İnsanlar çok kötü şeyler yaşayabilirler hayat herkes için aynı çizgide akmıyor. Onlar görgüsüzce konuşurken senin kalbini kırmayı akıl edemiyorlar mı sen neden düşünesin ki. Rahat ol.

Sana ya da kızına kötü söz söylemeye kalktıklarında ya da dışladıklarında aklına şunu getir. Kızım bu muameleyi hak ediyor mu ya da kızım kendini koruyamayan bir anneyi hak ediyor mu. Bu aklına gelsin. Emin ol tırnaklarını çıkaracaksın. Kendine de acımayı bırak lütfen. İnsanlar çok kötü şeyler yaşayabilirler hayat herkes için aynı çizgide akmıyor. Onlar görgüsüzce konuşurken senin kalbini kırmayı akıl edemiyorlar mı sen neden düşünesin ki. Rahat ol.
Çok doğru söylediniz eğer ben kendimi degistiremezsem kızımda benim gibi olcak en cok korktuğum sey benim gibi olması ne ben nede kızım bunları haketmiyoruz insan baba sevgisi gormedi mi babasi arkasında olmadi mı böyle bir yani eksik ve özgüvensiz oluyor işte

insanlar yumuşak buldukları kişiyi kırmaktan hiçbir zaman korkmazlar. senin affediciliğinden ve yüzünün yumuşak olmasından kaynaklı böyle olduklarını düşünüyorum, tabi muhtemelen eşin de öyle. muhtemelen de çok güler yüzlü davranıyorsun. öncelikle güler yüzü biraz azaltabilirsin.. çünkü güler yüz karşındaki kişiye cesaret veriyor, bazı insanlar nezaketten hiiiç anlamıyor. evine çekil, fazla konuşma varsın değişti desinler. ama sana kendini değersiz hissettiren kişilere, karşı koymayıp, saygısızlık olmasın diye sessiz durma. saygı hak edene gösterilir demişler
Tam olarak beni anlatmışsınız helal olsun vallahi çok güler yüzlüyüm o yüzden zaten bana laf soktukları zaman gülerek sokuyorlar benim uzulcegimi kirilcagimi dusunmuyorlar bir kere üzülsem kizsam hemen alıngan damgası vuruyorlar bana dediğiniz gibi çok nankörler hic demiyorlar iyi bir insan ona iyi davranalim diye hatta bir eltim bana sen cok salaksın diyor iyi niyetli olduğum için bu zamanda iyi olmak demek salak ve enayi olmak demekmiş

lütfen kendini ezdirme yeterince ezilmissin bundan sonra kimsenin paspasi olma icinden geldigi gibi ol haksizlik yapma ama hkkinida yedirme herseyin en iyisini sen cocugun esin hak ediyor önce sen bunun icinde kendini kötü hissetme ne kendini nede kizini ezdir gerekirse dise dis onlarin sana kizina davranisina göre davran kimse kimseden üstün degil zaten kim disli ise ondan cekinirler icabinda sende öyle ol yeri geldiginde kimse sen iyisin diye daha cok sevip saygi duyup hürmette kusur etmiyorlar nankörlük diz boyu iyilik gercekten hak edene yap kiymetini bilene sanada iyilik yapana bu senin kendi üzerinde hakkin hepimizin hakki kimseyi cekmek onu üstün görü bizi asagilamasina göz yummammaliyiz biz kendimizi korumaszsak sirtimiza yük vuran cok olur olur yeri gelir senin yumusak basliligindan kullanmak istedikleri icin yalandan yüze gülen birkac sahte iyilik söz olur aldanma bunlara herkese hak ettigi cevabi yapistir onlar nasilki senin üzülüp üzülmeyecegini düsünüyorsa kv yede yüzüne söyle niye ben layik degilmiyimde en cirkinini bana veriyorsun istemiyorum al kime verirsen ve illkaki hediyelik birsey vereceksende ayirim etmeden aynisini ver yada verme de sen sus pus olunca sana herseyin en kalitesizini layik görüyor buna izin verme lütfen
Gercektende böyle zaten bi ara kaynanam bi sehirden carsaf getirdi eltim direk aldı bu benim diye ama kaynanam bize değil bekar kaynima getirmişti o öyle alınca gorumcemde annesine o zaman bizede verceksin dedi sonra baktım kaynanam diger gelinine ve görümceme gitti yeni carsaftan verdi banada evdeki eski kullanmadığı bir çarşaf verdi bende cok üzüldüm geri verdim bana lazım değil dedim sonra heralde kaynima 1 tane bıraktı kalmadi diye düşündüm sonra gördüm ki 2 tane varmış bana verebilirmis ama vermedi ben yinede bişey demedim ama bunu eltilerime yapsaydı kiyamet kopardı. Zaten ben yumusak başlıym sesimi cikarmiyorum diye üstüme geliyorlar birde diğer eltilerim kadar becerkli değilim sanırım o yüzden kaynanam beni sevmedi

Gerçekten dişini gösteren seviliyor bu hayatta kendimi degistrcem insAllah gerekirse psikolojik destek alcam

Neden bu kadar ne düşündüklerini merak ediyorsunuz ki . Kötü olun ne olacak öyle desinler . Kendinizi bu kadar yıpratmayın bence çokta düşünmeyin .. işgilenmeyin mesafe koyun
Kaynanam sürekli ortak yemek yapiyor ister istemez sürekli görüyorum onları kaynanam onlarla konusuyor muhabbet ediyor ama benle etmiyor birde ben Kürtçe bilmiyorum diye de konusmuyo olablr ama kendisi Türkçe biliyor

X