Eşimin kök aile isteği...

Bastan hata böyle adamlari bir "kurtarici" edasiyla sahiplenip koca yapmak. Kim ne derse desin, bir erkek kendi hayatinda yer edinmis ve kendini gelistirmisse ailesine de gereken ayari bastan verirdi. Yapmamis. Saygisizlik yok sayilmak hersey var, ama simdi ailesi yine kiymete bindi. Eminim bu iliskideki erkek rolü ondan cok siz omuzladiniz. Bunun da nankörlügünü mecbur cekeceksiniz.
Haklısınız..
Ben sandım ki eşim beni başının üzerinde taşır..
Annesi babası ile görüşür gider gelir fakat hiç bir zaman o aradaki mesafeyi kaldırma taraftarı olmaz. Yanıldım. Kabul ediyorum.

çok benzeri başımızdan geçti, şöyle düşünmek lazım senden önce ailesi belli bir yaşa getiriyor, okutuyor…
Seninle beraberken 5-10 sene kötü bir muamele yaşandı diye kimse ailesini silmez, atmaz da emin ol senden önceki 20-30 senenin emeğini, kimse silmez hele erkekler hiç silmiyor aynı bu gözle bakıyor.
Sizi çok iyi anlıyorum ama erkekler biz kadınlar kadar cesaretli asla değil, sınır koymayı da bilmiyor.
Önceliği aslında siz olması gerekirken, böyle yapması zorunuza gitmiş.
zor zamanında yanınızda olmayan insanları siz reddedebilirsiniz çünkü hiçbir kan bağınız yok ama o reddedemez, sizin gibi de bakamaz hayata…
Annesi ve babası..
size hak vermekle birlikte görüşmek isterse fikrimce görüşsün ama sizinle hiçbir şekilde muhatap etmesin en doğrusu bu olur.
bunu da sebepleriyle anlatın..
Eşimle konuşuyorum. Yerden göğe kadar haklısın diyor..
Sonrasında ama ile başlayan yuvarlak cümleler kuruluyor..
Zaman geçti unutalım... Ömür boyu böyle mi Olcak?
Herkes ailesi ile hep beraber biz neden olamıyoruz?
Sen zaten görüşüyorsun diyorum. Ama ben seni de istiyorum diyor.
Sanki ben bu kadar, lafa söze başka bir adam maruz kalmamışım gibi konuşuyor.
Sanki sebebi benmişim gibi..
Senin ablan, karşıma geçip, üzerine kaldın dedi...
Eve kapattin dedi...
Diğeri de benzer cümleler kurdu..
Ben bunlarla nasıl oturayım sohbet edeyim?
Annen baban, o benim gelinim oğlumun hanımı, terbiyeli olun mu dedi. Hayır sessiz kaldı..
Doğum yaptım geldi mi.
Battiik, işsiz kaldık, alın kirayı dedi mi..
Evlenirken, bir kez olsun oğlum bir şey yapabilir miyiz dedi mi.
Daha onlarca şey var.
Sanki, eşimi ben doğurdum anası benim.
Hep benden fedakarlık bekliyor.
Git biraz da kendi ailenden bekle.

çok benzeri başımızdan geçti, şöyle düşünmek lazım senden önce ailesi belli bir yaşa getiriyor, okutuyor…
Seninle beraberken 5-10 sene kötü bir muamele yaşandı diye kimse ailesini silmez, atmaz da emin ol senden önceki 20-30 senenin emeğini, kimse silmez hele erkekler hiç silmiyor aynı bu gözle bakıyor.
Sizi çok iyi anlıyorum ama erkekler biz kadınlar kadar cesaretli asla değil, sınır koymayı da bilmiyor.
Önceliği aslında siz olması gerekirken, böyle yapması zorunuza gitmiş.
zor zamanında yanınızda olmayan insanları siz reddedebilirsiniz çünkü hiçbir kan bağınız yok ama o reddedemez, sizin gibi de bakamaz hayata…
Annesi ve babası..
size hak vermekle birlikte görüşmek isterse fikrimce görüşsün ama sizinle hiçbir şekilde muhatap etmesin en doğrusu bu olur.
bunu da sebepleriyle anlatın..
Yorumunuz için de teşekkür ederim.. Biraz fevri şekilde yazmışım kusuruma bakmayın. Gerildim sadece..
Kendisi ne isterse yapsın.. Beni ilgilendirmez. Ama bana dokunmasınlar. Gelmesinler bende gitmem.. Çok yoruldum bunlarla mücadele etmekten.

Eşimle konuşuyorum. Yerden göğe kadar haklısın diyor..
Sonrasında ama ile başlayan yuvarlak cümleler kuruluyor..
Zaman geçti unutalım... Ömür boyu böyle mi Olcak?
Herkes ailesi ile hep beraber biz neden olamıyoruz?
Sen zaten görüşüyorsun diyorum. Ama ben seni de istiyorum diyor.
Sanki ben bu kadar, lafa söze başka bir adam maruz kalmamışım gibi konuşuyor.
Sanki sebebi benmişim gibi..
Senin ablan, karşıma geçip, üzerine kaldın dedi...
Eve kapattin dedi...
Diğeri de benzer cümleler kurdu..
Ben bunlarla nasıl oturayım sohbet edeyim?
Annen baban, o benim gelinim oğlumun hanımı, terbiyeli olun mu dedi. Hayır sessiz kaldı..
Doğum yaptım geldi mi.
Battiik, işsiz kaldık, alın kirayı dedi mi..
Evlenirken, bir kez olsun oğlum bir şey yapabilir miyiz dedi mi.
Daha onlarca şey var.
Sanki, eşimi ben doğurdum anası benim.
Hep benden fedakarlık bekliyor.
Git biraz da kendi ailenden bekle.
O kadar haklısınız ki… size kucak dolusu sarılıyorum, erkeklerin hiçbirinin birbirinden farkı yok hepsi aynı… Fedakarlığı sadece kadından bekliyorlar…

Fikrimce net bir şekilde dile getirin bir daha bu konuyu size açarsa arasının bozulacağını söyleyin o zaman… yapacak tek şey bu.

İnsanın bir süre sonra psikolojisi de bozuluyor çok haklısınız kızmakta ve yorulmakta

O kadar haklısınız ki… size kucak dolusu sarılıyorum, erkeklerin hiçbirinin birbirinden farkı yok hepsi aynı… Fedakarlığı sadece kadından bekliyorlar…

Fikrimce net bir şekilde dile getirin bir daha bu konuyu size açarsa arasının bozulacağını söyleyin o zaman… yapacak tek şey bu.

İnsanın bir süre sonra psikolojisi de bozuluyor çok haklısınız kızmakta ve yorulmakta
Teşekkür ederim...
Sağ olun, var olun..
🌺🌺🌺

Bir insan anne babasıyla yakın olmasın istemek ne kadar toksik bir davranış farkında değil misiniz?
Siz iletişime geçmeyin, bu konu sizin bileceğiniz iş, ama adamın yakın olmasına da karışmayın. Siz 10 yıldır adamın hayatındaysanız, onlar da başından beri oradaydı. Onu bu günlere anası babası getirdi, siz değil.

Sizce eşinin isteği toksik değilmi? Psikolojik şiddet uygulayan insanlarla siki fiki olmasini beklemesi normal bir istekmi?
Ayrica ne alaka? Ne demek o kişiler bu günlere getirdi? Anne/Baba neyse ama hangi kardeṣ doğru düzgün bir baltaya sap olmuş ve hak talep etme kivamina gelmiş??
Siz konuyu okumadiniz galiba. Adam zaten görüşüyormuş. Adamin isteği konusahibinin siki fiki olmasi

Ablası beni evden kovaladi sadece o zaman konuştu geri kalan herseyde seyirci kaldı ben kendimi savundum ve kötü insan oldum.
Dedim ya onun için ben bunlara maruz kaldım ve şimdi yine onun için görüşmek zorunda hissettirilmeye çalışıyorum.
Haddinizi asmadiniz. Bilakis gerçekler bunlar ve size kırılmadım. Sagolun

Lütfen yanliş anlamayin ama sizi savunmayan adamla evlenerek zaten size yapilanlari yutmuşsunuz.
Asla asla bu insanlar ve eşiniz dahil size saygi duymazlar. Yilanin başi eşiniz. Görümceler sadece figuran

Eşin evinde aile oturuyor siz babanızın evinde baba yardım ediyor.Eş ailesinin görevi hakaret etmek ayırmaya çalışmak ve eş buna tavır almıyor.Arkadaşlar söylemiş ona yapılan kötülük yok nasılsa canım cicim oluyor en kötüsü sizden bunu bekliyor.Karısının namusuna laf edene neler yapar normal insanlar siz düşünün.Bence babanızın evinden gerekirse kiraya çıkın baba yardımı da kessin.Asıl o zaman en çirkin yüzü ortaya çıkacak eşinizin.Bence bunu yapın.Hem etinden sütünden faydalan hemde ailene ezdir.Eşinizin pasif ve ikiyüzlü olduğunu düşünüyorum.

Eşin evinde aile oturuyor siz babanızın evinde baba yardım ediyor.Eş ailesinin görevi hakaret etmek ayırmaya çalışmak ve eş buna tavır almıyor.Arkadaşlar söylemiş ona yapılan kötülük yok nasılsa canım cicim oluyor en kötüsü sizden bunu bekliyor.Karısının namusuna laf edene neler yapar normal insanlar siz düşünün.Bence babanızın evinden gerekirse kiraya çıkın baba yardımı da kessin.Asıl o zaman en çirkin yüzü ortaya çıkacak eşinizin.Bence bunu yapın.Hem etinden sütünden faydalan hemde ailene ezdir.Eşinizin pasif ve ikiyüzlü olduğunu düşünüyorum.
+1 diyorum. Ağzınıza sağlık. Öneri şahane. Bencede öyle yapin

Siz onlara karşı sorumlu değilsiniz her evlat kendi aile ilişkilerinden sorumlu o yüzden siz görüşmeyin ama eşinize bu konuda karışmayın da. Ben sizin yerinizde olsam asla mücadele etmezdim sonuçta böyle olacağı belli.

Günaydın hanımlar...
Eşimle 5 yıllık evliyiz.. Aramızda 10 yaş farkımiz var.. Evlilikten öncede 5 yıl birliktegimiz oldu, toplamda 10 yıldır birlikteyiz..
Acı tatlı bu zamana geldik.. Ancak acısı tatlısından çoktu..
Evlilik birliğimizin kurulabilmesi için, inanılmaz derecede mücadele ettik.. Mücadelenin büyüğü bendeydi.
Eşimin içinde bulunduğu ortam gerçekten son derece zor ve kötüydü...
Ailesi, bizim evlenmemizi hiç istemediler, bunun için kendilerince pek çok sebebi vardı..
Ben aynı mezhep ten değildim..
Eğitimli, kültürlü bir kadindim onların tabiri ile tehlikeliydim.
Biz evlenir isek anne ve babalarının sorumluluğu onların üzerine kalacaktı yada paylaşılacaktı.
Eşimin kendi evinde oturuyordu anne ve babası, olur da biz orda yaşamak istersek, anneleri de rahatsızdı sorumluluk alırlar diye ödleri koptu resmen..
Hatta bunları benim yakınımda konuştular..
Bir kaç örnekle anlatayim, eşimle görüştüğümuz için, ablası üzerine kaldın kardeşimizin dedi...
Diğeri dedikodular yaptı.
Diğeri araştırma yaptı hakkımda...
Daha da neler neler..
Çok uzatmayım. Zorlu bir mücadele ile evlendik.
İkimiz ve benim annem babam vardı yalnızca..
Eşimin aile bireylerinin evinde bir bardak sularını içmek dahi kısmet olmadı...
Yalnız evlendik, dogum yaptım gelen olmadı..
Anlatmaya kalksam sayfalar yetmez..
Çok ciddi maddi sıkıntılar, işsizlik, hastalık neler geldi geçti...

Şimdi sorun ne derseniz.?
Eşim, onları hayatımıza çekmeye çalışıyor..
Kesin bir dille reddettim..
İhanete uğramış gibi hissediyorum..
Daha önce de defalarca konuştuk lakin anlamıyor...
Periyodik olarak, onlarla görüşmek istiyor...
Zaman geçti hersey unutulsun istiyor... Dillendirmesede, belli ediyor..
Seviyorsun, sayıyorsun, hakaretlere maruz kalıyorsun, parasız pulsuz her şeyine tamam diyorsun ve sonuç bu...
Kendisi görüşsün siz karışmayın diyebilirsiniz ancak ben bu sözlere ve hareketlere onunla olduğum için maruz kaldım...
Ve kesinlikle görüşmüyorum..
Onun görüşmesinde beni çok rahatsız ediyor..
Çünkü olayların nereye gideceğini tahmin ediyorum.. Cok üzülüyorum.. 🥺

Hanımlar bir konu yanlış anlaşıldım.
Eşim zaten görüşüyor. Bayramdan bayrama bende anne ve babası ile görüşüyorum.
Normal zamanda görüşmüyorum.
Eşim maddi manevi destek de oluyor.
Çok yakın olmak istiyor demek istediğim buydu...
Ben sizi haklı buluyorum eğer bir fedakarlık varsa ortada bir anda çöpe atmak hoş değil.....
Bende sizin yaşadığınız duruma benzer yaşadım....
O yüzden kendimi kandırılmış hissediyorum....
İnsan kendi ailesini unutur ama başka ailenin kini unutamaz....

Acısı tatlisindan çok olan üstelik aile bireylerinin üsten bakmalarina rağmen hala onlardan yana olan bu eşi niye seçip hayatınızın baş kosesine oturttunuz madem diye sorarlar .....kizmaca yok niye bu kadar zor yollardan illede bu adam .... yargılama yok yorumumda anlamaya çalışıyorum çok sevmek dışında bir ihtimal yok sanırım .....işte gordugunuz gibi onca çaba zafere giden o yolda adam hala aynı kafada ....şimdi degdimi sizin o cabaniza ....soru bu ....sinir bı durum anladimda sizi birde aranız bozulacak diye endişeli siniz ve cokda haklısınız ....belkide cabalamayi birakmalisiniz yeter deyip olacak olan neyse olsun

Sizi çok iyi anlıyorum. Benzer şartlarda evlendim ben de. Çok fedakarlıkla yani. Aile durumu benzer değil ama.
Annem de babamın sülalesinden çok çekmiş. O yüzden buyuk tepkiler verir hep.
Sonuç olarak yaşadığınız şeyler için gerekirse emdr ile terapi alın ama eşinizin ve cocugunuzun o ailesi ile ilişkisine karışmayın. İsterse dünyanın en kötü ailesi olsun. Aileden kopamaz insan. Görüşmek isterse de görüşebilmeli.
Ama sizin görüşmeniz ve evinizde agirlamanizi beklememeli.

Lütfen yanliş anlamayin ama sizi savunmayan adamla evlenerek zaten size yapilanlari yutmuşsunuz.
Asla asla bu insanlar ve eşiniz dahil size saygi duymazlar. Yilanin başi eşiniz. Görümceler sadece figuran
Benim de elim başta savunmadı kavgalar ettim zorla savundu beni. Ama çok ta yoruldum şimdi düşünüyorum da değer mi bir erkek için asla madem arkamda durmuyor postala geç ne uğraşacaksın elin adamı ile....

Günaydın hanımlar...
Eşimle 5 yıllık evliyiz.. Aramızda 10 yaş farkımiz var.. Evlilikten öncede 5 yıl birliktegimiz oldu, toplamda 10 yıldır birlikteyiz..
Acı tatlı bu zamana geldik.. Ancak acısı tatlısından çoktu..
Evlilik birliğimizin kurulabilmesi için, inanılmaz derecede mücadele ettik.. Mücadelenin büyüğü bendeydi.
Eşimin içinde bulunduğu ortam gerçekten son derece zor ve kötüydü...
Ailesi, bizim evlenmemizi hiç istemediler, bunun için kendilerince pek çok sebebi vardı..
Ben aynı mezhep ten değildim..
Eğitimli, kültürlü bir kadindim onların tabiri ile tehlikeliydim.
Biz evlenir isek anne ve babalarının sorumluluğu onların üzerine kalacaktı yada paylaşılacaktı.
Eşimin kendi evinde oturuyordu anne ve babası, olur da biz orda yaşamak istersek, anneleri de rahatsızdı sorumluluk alırlar diye ödleri koptu resmen..
Hatta bunları benim yakınımda konuştular..
Bir kaç örnekle anlatayim, eşimle görüştüğümuz için, ablası üzerine kaldın kardeşimizin dedi...
Diğeri dedikodular yaptı.
Diğeri araştırma yaptı hakkımda...
Daha da neler neler..
Çok uzatmayım. Zorlu bir mücadele ile evlendik.
İkimiz ve benim annem babam vardı yalnızca..
Eşimin aile bireylerinin evinde bir bardak sularını içmek dahi kısmet olmadı...
Yalnız evlendik, dogum yaptım gelen olmadı..
Anlatmaya kalksam sayfalar yetmez..
Çok ciddi maddi sıkıntılar, işsizlik, hastalık neler geldi geçti...

Şimdi sorun ne derseniz.?
Eşim, onları hayatımıza çekmeye çalışıyor..
Kesin bir dille reddettim..
İhanete uğramış gibi hissediyorum..
Daha önce de defalarca konuştuk lakin anlamıyor...
Periyodik olarak, onlarla görüşmek istiyor...
Zaman geçti hersey unutulsun istiyor... Dillendirmesede, belli ediyor..
Seviyorsun, sayıyorsun, hakaretlere maruz kalıyorsun, parasız pulsuz her şeyine tamam diyorsun ve sonuç bu...
Kendisi görüşsün siz karışmayın diyebilirsiniz ancak ben bu sözlere ve hareketlere onunla olduğum için maruz kaldım...
Çünkü olayların nereye gideceğini tahmin ediyorum.. Cok üzülüyorum.. 🥺

Hanımlar bir konu yanlış anlaşıldım.
Eşim zaten görüşüyor. Bayramdan bayrama bende anne ve babası ile görüşüyorum.
Normal zamanda görüşmüyorum.
Eşim maddi manevi destek de oluyor.
Çok yakın olmak istiyor demek istediğim buydu...
böyle hissetmekte çok haklısın. tek yapabileceğin konuşup samimice hissettiklerini anlatmak. ama karşındaki anlayabilir mi ondan emin değilim..

Sizce eşinin isteği toksik değilmi? Psikolojik şiddet uygulayan insanlarla siki fiki olmasini beklemesi normal bir istekmi?
Ayrica ne alaka? Ne demek o kişiler bu günlere getirdi? Anne/Baba neyse ama hangi kardeṣ doğru düzgün bir baltaya sap olmuş ve hak talep etme kivamina gelmiş??
Siz konuyu okumadiniz galiba. Adam zaten görüşüyormuş. Adamin isteği konusahibinin siki fiki olmasi
Ben zaten mesajimda siz yakin olmayin ama adamin yakin olmamasini istemek toksik dedim. Konu sahibi de kendi yazmış adamin gorusmesi beni cok rahatsiz ediyor diye. Bence siz okumuyorsunuz.

X