Evde kedisi olanlar yardım ?

Bunlara ek olarak diyet önerdi mi veteriner?
Benzer şeyler yaşamıştık biz de. Parazit kaynaklı kusma, gaz ve ishal vardı. İlaçlara ek olarak beslenme düzenini değiştirdik 15 gün kadar. Pirinç lapası hazırlayıp çok az yaş mamayla karıştırıp azar azar ve sık sık veriyordum. Kusma sorununu böyle halletmiştik. Yediklerini sindirebilmeye başlayınca gücü de yerine gelmişti.
Bizimki 10-11 haftalıktı, yaklaşık 20 günde toparladı.
Sizinki küçükmüş, bu yöntem belki hastalığına da uygun değildir bilmiyorum ama bir sorun isterseniz veterinerinize.
Sizinki de sizden kaçıyor muydu? Yani elimizi uzatıyoruz ilk gün hemen gelen kedi bugün kaçıyor, arkasını dönüyor. Kafasını arkaya sıkıştırıp uyumaya çalışıyor. Netten araştırınca kediler ölmeden önce böyle davranır yazıyor. Daha fazla okumak istemedim o yüzden

Hayır hiç böyle bir şeyden bahsetmedi. Yoğurt verebilirsin dediler sadece. Bugün serumdan sonra da zorlamayın yemek yemesi için dediler
rahat rahat kaybedebiliriz diyorlar, anlamıyorum
İlk götürdüğümde hatta, alışma evresinde daha sürekli alıp elinize buraya gelmeyin dedi hadsiz.
şımartmayın alıştırmayın diyor. Yahu belli ki hasta bana kalkmış ne diyor.

Ay şımarıp neye alışacakmış veterinere gitmeye mi? Tamam daha size, eve alışmamış, sürekli veterinere gitmek ürkütebilir ama hastaysa gidecek tabii ki.
İçinize sinmiyorsa başka yere götürün. Her meslekte iyisi kötüsü olduğu gibi her veteriner hekim de çok iyi, çok hayvansever falan değil.

Sizinki de sizden kaçıyor muydu? Yani elimizi uzatıyoruz ilk gün hemen gelen kedi bugün kaçıyor, arkasını dönüyor. Kafasını arkaya sıkıştırıp uyumaya çalışıyor. Netten araştırınca kediler ölmeden önce böyle davranır yazıyor. Daha fazla okumak istemedim o yüzden

Pek kaçmıyordu, arada yorganların altına girip uzun süre çıkmıyordu o kadar. Ama bizimki geleli 15 gün olmuştu ve hemen alışmıştı zaten.
Sizinki hem daha minik hem de eve yeni gelmiş. Henüz size yeterince güven duymadığı için içine kapanıyor olabilir.
Burada benden daha tecrübeli olan üyeler var, konuyu görürlerse yardımcı olurlar. Ben de yeniyim çünkü, henüz 2 ay olmadı kedi sahipleneli.
Ama nete bakıp bakıp moralinizi bozmayın, umarım atlatır bir an önce.

Ay şımarıp neye alışacakmış veterinere gitmeye mi? Tamam daha size, eve alışmamış, sürekli veterinere gitmek ürkütebilir ama hastaysa gidecek tabii ki.
İçinize sinmiyorsa başka yere götürün. Her meslekte iyisi kötüsü olduğu gibi her veteriner hekim de çok iyi, çok hayvansever falan değil.

Pek kaçmıyordu, arada yorganların altına girip uzun süre çıkmıyordu o kadar. Ama bizimki geleli 15 gün olmuştu ve hemen alışmıştı zaten.
Sizinki hem daha minik hem de eve yeni gelmiş. Henüz size yeterince güven duymadığı için içine kapanıyor olabilir.
Burada benden daha tecrübeli olan üyeler var, konuyu görürlerse yardımcı olurlar. Ben de yeniyim çünkü, henüz 2 ay olmadı kedi sahipleneli.
Çok teşekkür ederim.

Kedi evden cikmayacaksa, ev kedisi ise 3 ayda bir ic dis parazite gerek yok, bosuna hayvani zehirliyorsunuz.. ben yilda bir veya iki kez yaptiriyorum maksimum cunku cama bile cikmiyor. Mutlaka tum camlara tel taktirin acilmayanlarindan. Kisirlastirmaniz sart oteki turlu olmaz zaten. Vee ince kum kullanmanizi oneririm kapali kum kabi da olursa cok koku yapmaz, tuyleri illa ki dokulur ona care yok ama cok normal insanlarin bile saclari dokuluyor.

Kedilerin alismasi zaman alir, ustune gitmeyin, once eve sonra da size alirsir bir iki ayi bulur

Arkadaşlar kedimiz geldi. Bugün 3. Gün bitti. 2 gündür hasta. Yani ilk geldiği gün iyiydi. Sonra sürekli uyumak istiyor. Hareketsizlik iştahsızlık derken veterinere götürdüm dün. Antibiyotik başladı iğne. Sıvı prebiyotik mama verdi şırıngayla verelim diye. Onu yedikçe kustu. Bu sabah içirdik şırıngayla. 2 defada tüm yediklerini kustu. Götürdük tekrar. Diğer veteriner parazit olmuş ve kansız dedi ağzına bakarak. Kilo kaybı da varmış. Zaten hepi topu 700gr. Serum taktılar. Antibiyotik vitamin falan. Bazen dehidrasyondan kaybediyoruz dedi çok korktum. Başına gelen var mı ya, daha 6-7 haftalıkmış. Çok minik. :KK43:
Bu kadar erken anneden ayirmasaydiniz keske.. su an durumu nedir

Bu kadar erken anneden ayirmasaydiniz keske.. su an durumu nedir
Bize veya başkasına vereceklerdi zaten çünkü 5 tane yavruydu. Kuru mamaya falan da geçmişler. Ama anlamadım ters giden bir şey illa ki var. İlk günden bize o kadar sıcak davrandı ki çok mutlu olmuştuk. Bu 2 gündür resmen kabus. İçim gidiyor bir şey olacak diye. Kusma ishal hala devam ediyor. Uyukluyor

Bize veya başkasına vereceklerdi zaten çünkü 5 tane yavruydu. Kuru mamaya falan da geçmişler. Ama anlamadım ters giden bir şey illa ki var. İlk günden bize o kadar sıcak davrandı ki çok mutlu olmuştuk. Bu 2 gündür resmen kabus. İçim gidiyor bir şey olacak diye. Kusma ishal hala devam ediyor. Uyukluyor
Canım kediyi alırken keşke kan tahlili yatırsaydın? Cins mi kedi

Canım kediyi alırken keşke kan tahlili yatırsaydın? Cins mi kedi
Evet. British shorthair.
alırken kan testi yaptırmadık da, bu sabah götürüp üniversitede yaptırdık. Bir alerjisi var dediler. Ama ne olduğunu anlamadılar. Saat 3 de yine seruma götüreceğiz. O zaman gösteririz

deneyimli arkadaşlar, konu sahibinin affına sığınarak ben de akıl isteyeyim....henüz 6 aydır birlikteyiz evim 5. kat kış öyle böyle geçiyor ama yazın pencerelere nasıl bir önlem almak lazım... etraf çatılar kuş dolu ve bizimki çıldırıyor

Genelde kedilerde tavuklu mamalara alerji olabiliyor. Muhtemelen parazit kaynaklidir. Benin kedim de ilk geldiginde ayni seyleri yasamisti. Bir sure serum falan verildi, paraziti cok olursa bu tarz seyler olabiliyormus. Ama annesi ev kedisi ve cins parazit olmasi da ilginc geldi. Dedigim gibi tavugu kesmeyi deneyin cogu yavru kedi mamasi tavuklu, tavuk alerjisi olan pek cok kedi biliyorum. Tahil alerjisi olanlar da oluyor, tahilsiz ve tavuklu olmayan bir mama ile beslemeyi deneyin istsrseniz bir sure

deneyimli arkadaşlar, konu sahibinin affına sığınarak ben de akıl isteyeyim....henüz 6 aydır birlikteyiz evim 5. kat kış öyle böyle geçiyor ama yazın pencerelere nasıl bir önlem almak lazım... etraf çatılar kuş dolu ve bizimki çıldırıyor
Acil tel taktir. Atlamayip uslu durduguna aldanma. Benimki yillarca atlamadi sonra bir gun 6. Kattan atladi. Yani bir anlik sinirini bozan bir seye bakar. Bu is onemli boyle olen sakar kalan cok kedi. Ozellikle vasistasa sikisan. Vasistas sorunu cozmuyor. Saglam acamayacagi bir tel sart.

Acil tel taktir. Atlamayip uslu durduguna aldanma. Benimki yillarca atlamadi sonra bir gun 6. Kattan atladi. Yani bir anlik sinirini bozan bir seye bakar. Bu is onemli boyle olen sakar kalan cok kedi. Ozellikle vasistasa sikisan. Vasistas sorunu cozmuyor. Saglam acamayacagi bir tel sart.
Benim kuzum öldü , 7 kattan düşüp :-(

Evet. British shorthair.
alırken kan testi yaptırmadık da, bu sabah götürüp üniversitede yaptırdık. Bir alerjisi var dediler. Ama ne olduğunu anlamadılar. Saat 3 de yine seruma götüreceğiz. O zaman gösteririz
Benimde britisim var. Inanılmaz canlilar🌷
Tavuk alerjisi olabilir benim aklıma gelen

Genelde kedilerde tavuklu mamalara alerji olabiliyor. Muhtemelen parazit kaynaklidir. Benin kedim de ilk geldiginde ayni seyleri yasamisti. Bir sure serum falan verildi, paraziti cok olursa bu tarz seyler olabiliyormus. Ama annesi ev kedisi ve cins parazit olmasi da ilginc geldi. Dedigim gibi tavugu kesmeyi deneyin cogu yavru kedi mamasi tavuklu, tavuk alerjisi olan pek cok kedi biliyorum. Tahil alerjisi olanlar da oluyor, tahilsiz ve tavuklu olmayan bir mama ile beslemeyi deneyin istsrseniz bir sure
ben de baktım neredeyse hepsi tavuklu.
ben hangi mama kullandığını öğrenemeden alışveriş yaptığım için
kuzulu kuru mama
Balıklı ve karidesli yaş mama
Kuzulu yaş mama
Ton balıklı yaş mama
Tavuklu yaş mama
Bütün bunları almıştım. Hiçbirini yemedi desem yeridir. Balıklı olanı biraz yedi. Su pek içmedi.
Bugün tam olarak parazit dediler.biberona da süt tozu karıştırıp azıcık verdiler. 2 günlük serum sonunda acayip bir ishal başladı. Öyle ki kolunda serum varken altından 3 tane hasta bezi değiştik. Sarı mukus kakası. Vet. Parazit amip dedi. Neden olmuş dedim, annelerini emerken ondan bulaşıyormuş. Sanırım dikkatli de bakılmamış, önlemi alınmamış. Çünkü 5 tane yavruydu diğerleri iyi durumdaymış dedim. Onlar da bir hastalık, korku stres veya sahiplenme durumunda muhtemelen aynı şeyi yaşayacaklar çünkü bağışıklıkları da gelişmemiş ortaya çıkıyor hemen dedi.

kakasına da yapması iyidir, paraziti atıyor dedi. Daha 3 gün daha serum yapacakmışız.ama bugün dünden iyiydi en azından. Sizin de böyle mi olmuştu?

Benimde britisim var. Inanılmaz canlilar🌷
Tavuk alerjisi olabilir benim aklıma gelen
kuzulu kuru mama
Kuzulu yaş mama
Ton balıklı yaş mama
Tavuklu yaş mama
Bütün bunları almıştım. Hiçbirini yemedi desem yeridir. Balıklı olanı biraz yedi. Su pek içmedi.
Bugün tam olarak parazit dediler.biberona da süt tozu karıştırıp azıcık verdiler. 2 günlük serum sonunda acayip bir ishal başladı. Öyle ki kolunda serum varken altından 3 tane hasta bezi değiştik. Sarı mukus kakası. Vet. Parazit amip dedi. Neden olmuş dedim, annelerini emerken ondan bulaşıyormuş. Sanırım dikkatli de bakılmamış, önlemi alınmamış. Çünkü 5 tane yavruydu diğerleri iyi durumdaymış dedim. Onlar da bir hastalık, korku stres veya sahiplenme durumunda muhtemelen aynı şeyi yaşayacaklar çünkü bağışıklıkları da gelişmemiş ortaya çıkıyor hemen dedi.

kakasına da yapması iyidir, paraziti atıyor dedi. Daha 3 gün daha serum yapacakmışız.ama bugün dünden iyiydi en azından. Sizin de böyle mi olmuştu?
üstte uzun uzun yazdığım için kendi kendimi alıntıladım : D

aslında ilk gün kuzulu mama verdim.
yemeyince balıklı olanı açtım. Onu da yemedi.
3. gün yemiyor diye vet. Götürdüm.
sonra veterinerde tavuklu verdiler onu yedi. Bir yemek kaşığı kadar.
eve geldi kustu ishal oldu.
sonra onu da devam etmeyince ben ton balıklı açtım. Onu da yemedi. Şuan su bile içmiyor.
Kakası mukus, parazit dediler hiç kimse tavuklu mamadan olabilir demedi. Şuan olabilir gibi geldi bana. Çünkü ben vet. Arayıp sizin verdiğiniz mamadan sonra kustu deyince, yok o çok iyi bir mamadır dediler. Bugün sadece biberonda süt verdiler vet de. Orda da anında sarı mukus kaka yaptı. O kadar çok yaptı ki şaşırdım ben.

Bu arada siz ne mama kullanıyorsunuz?
bana kullandığı mama royal canin kitten dediler dün. Ama bakıyorum o mama 4-12 aylık için uygun diyorlar. Royal canin babycat olan var 1-4 ay olan. Sizce kitten olanı almalı mıyım?

kuzulu kuru mama
Kuzulu yaş mama
Ton balıklı yaş mama
Tavuklu yaş mama

Bizimki de zor toparlamisti ama iyilesecek muhtemelen, iyi bakilmasi gerekiyor... Baby cat mama oneririm sanabelle marka kullaniyorum ben kendi kedim icin ama o iki yasinda

sonra onu da devam etmeyince ben ton balıklı açtım. Onu da yemedi. Şuan su bile içmiyor.
Kakası mukus, parazit dediler hiç kimse tavuklu mamadan olabilir demedi. Şuan olabilir gibi geldi bana. Çünkü ben vet. Arayıp sizin verdiğiniz mamadan sonra kustu deyince, yok o çok iyi bir mamadır dediler. Bugün sadece biberonda süt verdiler vet de. Orda da anında sarı mukus kaka yaptı. O kadar çok yaptı ki şaşırdım ben.

bana kullandığı mama royal canin kitten dediler dün. Ama bakıyorum o mama 4-12 aylık için uygun diyorlar. Royal canin babycat olan var 1-4 ay olan. Sizce kitten olanı almalı mıyım?
Bana gore çok pahalı mamalara kaçmaya gerek yok. Royal canin acayip pahalandi.
Illa pahalı bir mama kullanacaksanız ndnin geyikli yaban mersinini kullanabilirsiniz.
Ben van cat veriyorum kuzulu pirinçli kg suda 25 lira civari 1 kgluluk alip denememizi oneriririm

Mamaların içeriğine bakarak alın bence. İnternetten bilgi edinebilirsiniz bu konuda. İçinde gerçek et olan mamaları tercih etmeye çalışın.
Yanlış hatırlamıyorsam Royal Canin yavru kedi mamasında et yoktu. Et proteini içeriyordu.
O paraya içeriği daha iyi mamalar bulabilirsiniz.

X