Evde spor yaparak zayıflamaya çalışıyorum

RosaRapunzel

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2024
2
4
39
Arkadaşlar merhaba ben uzun yıllardır istediğim kiloya gelemedim ve çok sıkıldım buna son vermek ve artık zayıflamak istiyorum hayatıma sporu ve sağlıklı beslenmeyi yerleştirmek alışkanlık haline getirmek istiyorum. Evde yapacağım sporları yazıcam takip edicem ise yararsa başkaları da faydalansın istiyorum.
Evde eliptik bisikletim var
2 şer kiloluk 2 Dambil var
Plates bantları
Yoga matı ve
Atlama ip im var.

1 spor salonu kadar malzemem var ama üşengeçligim de çok malesef

Haricen şeker dengesizliğim
Troit yavaşlığı ve ınsilun direncin var.
Yani kilo verme sürecim çok yavaş.

Programım
hafta ici en az 30 dk eliptik
Dambil ve bant ile kol çalıştırma
Başlangıç 200 ip atlama
Başlangıç günde 20 mekik
Sonraki haftalar düzenli artıracağım
Her hafta ip 50 yada 100 artacak
Mekik de 5 er er artacak.

Bana eşlik etmek isteyen varsa başlayalım.
Başlangıç kilo 75 boy 1.58.

Arkadaşlar merhaba ben uzun yıllardır istediğim kiloya gelemedim ve çok sıkıldım buna son vermek ve artık zayıflamak istiyorum hayatıma sporu ve sağlıklı beslenmeyi yerleştirmek alışkanlık haline getirmek istiyorum. Evde yapacağım sporları yazıcam takip edicem ise yararsa başkaları da faydalansın istiyorum.
Evde eliptik bisikletim var
2 şer kiloluk 2 Dambil var
Plates bantları
Yoga matı ve
Atlama ip im var.

1 spor salonu kadar malzemem var ama üşengeçligim de çok malesef

Haricen şeker dengesizliğim
Troit yavaşlığı ve ınsilun direncin var.
Yani kilo verme sürecim çok yavaş.

Programım
hafta ici en az 30 dk eliptik
Dambil ve bant ile kol çalıştırma
Başlangıç 200 ip atlama
Başlangıç günde 20 mekik
Sonraki haftalar düzenli artıracağım
Her hafta ip 50 yada 100 artacak
Mekik de 5 er er artacak.

Bana eşlik etmek isteyen varsa başlayalım.
Başlangıç kilo 75 boy 1.58
Merhaba arkadaşım. Hastalıkların için geçmiş olsun. Troit için ilacını düzenli kullan. Diyetisyen den liste yapmanı tavsiye ederim. Kilo vermede kalori açığı oluşturmak çok önemli diye biliyorum. Ben 67 kilodan sadece o açığı oluşturarak 55 kiloya düştüm. Ancak şimdi vücudumu şekillendirmek istiyorum 15 gündür ebru sallinin pilates videolarını yapıyorum. Daha evvel yaptığım sporlarda bende istikrar saglayamiyordum. Ama pilates istediğim bölgelerde muhteşem bir ağrı hissi verince güzel sonuçlar alacağıma inanarak devam ediyorum. Öncesi fotoğrafları çektim. Sonrası fotoğrafını koyabilme inancı beni motive ediyor ve bu şekilde devamlılık sağlıyorum. Umarım sende kendini motive edebilecek bir sebeple devamlılık saglayabilirsin. Sürecimiz de beraber ilerleyebiliriz 🌸

Çok teşekkür ederim güzel desteğin için. Dediğini yapicam kalori sayıp açık oluşturacağım umarım hızlı ve güzel gider
Ben kilo vermek istediğimde ekmek yemedim sadece kahvaltıda iki dilim. Ve o sınırı hep korudum. Gece yemekler yerdim onu da bıraktım. İlk günler ağlayacak kadar olmuştum ama birsekilde durdurdum kendimi. Gün içinde mide gurultularimi duymak hoşuma bile gitmeye başlamıştı :) bol su egzersiz ve kalori açığı ... Miden küçüldükçe savaşın daha azimli olacak Allah'ın izniyle. Ara ara yazalım pes etmek yok 🌸

Ben kilo vermek istediğimde ekmek yemedim sadece kahvaltıda iki dilim. Ve o sınırı hep korudum. Gece yemekler yerdim onu da bıraktım. İlk günler ağlayacak kadar olmuştum ama birsekilde durdurdum kendimi. Gün içinde mide gurultularimi duymak hoşuma bile gitmeye başlamıştı :) bol su egzersiz ve kalori açığı ... Miden küçüldükçe savaşın daha azimli olacak Allah'ın izniyle. Ara ara yazalım pes etmek yok 🌸
Kaç kilo verdiniz?

Merhaba,eliptik bisiklet incelmede gerçekten faydalı ben de düzenli eliptik yaptığımda faydasını gördüm, kilo verme yolunda basarilar 🌺

X