Evlenince çalışmak istemiyorum

kelebek3445

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2024
5
-9
Merhaba 23 yaşındayım 2 ay sonra evleneceğim hayatım boyunca 2 yerde çalıştım pek tecrübemin olduğu söylenemez lakin nişanlım ve ailesi çalışmam için üzerimde baskı kurmuş durumda çalış sigortan ödenir çalış koca parasına bakma gibi gibi nişanlımda bu söylemlere dolmuş olacak ki çalışmamı istiyor bende çalışmayı düşünmüyorum evlenince evine yemek getiremeyecek misin diyorum getiririm başka birşeyde olmaz diyor tatil konusunu açıyorum her yaz gider miyiz para konusunu açıyor kimseyle açık atamayız onların evine 40 50 bin maaş giriyor diyor durumlarıda kötü değil kendileri köy işi ile ilgileniyor ama sıkıldım bu durumdan ne demeliyim nasıl cevap vermeliyim

Çalışmanız konusunda size baskı yapmaları doğru değil ama ileride yapacağınız harcamaların lafını yapabilir müstakbel eşiniz. Bu devirde bir kişinin çalışmasıyla ev geçindirilmiyor. Kv de haklı evlenip eşinizin eline bakmak yerine çalışıp kendi paranızı yemeniz bir taraftan da birikim yapmanız iyi olur. Netice eş dediğiniz kişi elin oğlu ve elin oğluna güvenipte çalışmak istemiyorum demeyin ne zaman ne olacağı belli değil.

çalışmak istememenizin sebebi ne? evlendikten sonra çalışmak eğer esiniz de yoğun çalışıyorsa iyi bir sey. yani maddi açıdan söylemiyorum bunu ama tüm gün evde olmak ve ev işleriyle uğraşmak, her gün aynı rutinleri yapmak insanı gercekten depresyona sokuyor. bende öyle olmuştu en azından. ama tabii ki bu sizin kararınız.

esiniz maddi olarak düsünüyor bu konuyu. tabii ki eve 2 maas gelmesi daha rahat ettiriyor. ve sizin için de iyi bir şey ailesi doğru söylüyor sigortanız ödenir ve emeklilik şansınız olur. ben kötü niyetli olduklarını sanmıyorum sizi ve evliliğinizi düsünüyorlar kendilerince. ama dediğim gibi karar sizin olmalı. onlar istiyor diye işe girerseniz zaten mutsuz olursunuz.

Merhaba 23 yaşındayım 2 ay sonra evleneceğim hayatım boyunca 2 yerde çalıştım pek tecrübemin olduğu söylenemez lakin nişanlım ve ailesi çalışmam için üzerimde baskı kurmuş durumda çalış sigortan ödenir çalış koca parasına bakma gibi gibi nişanlımda bu söylemlere dolmuş olacak ki çalışmamı istiyor bende çalışmayı düşünmüyorum evlenince evine yemek getiremeyecek misin diyorum getiririm başka birşeyde olmaz diyor tatil konusunu açıyorum her yaz gider miyiz para konusunu açıyor kimseyle açık atamayız onların evine 40 50 bin maaş giriyor diyor durumlarıda kötü değil kendileri köy işi ile ilgileniyor ama sıkıldım bu durumdan ne demeliyim nasıl cevap vermeliyim

Bu adamla evlenirsen başına geleceklerde açık ortada. Buna rağmen evlenirsen adamdan şikayet etme.

Çok farklı konular var
En öncesinde sen ev idare edip evlenmek için yeterli olgunluğa sahip misin onu bir sor kendine ?
1) Kimse size zorla çalış veya çalışma diye baskı yapamaz
2) Nişanlı kişisi niye her denilenle manipüle oluyor?
3) Görücü de olsa, sevgili de olsanız çalışma konusu niye nişan öncesi konuşulmadı
4) Ev hanımı olmak istemenize saygı duymakla birlikte kendi paranızı kazanmak istememenize anlam veremedim, ileride mis gibi emekli olursun öncesinde kafa dağıtmak için ortam vs kendi ayaklarının üzerinde duracağın mesleğin paran olur. Koca eline bakmazsın her şey için
5) Çalışmayacağım diyip tek maaş ile eşinize veya sizin durumunuz da aileden ötürü varlıklı zengin değilseniz tatil diye direnmenin manası yok. Adam taksit mi ödesin erzak mı alsın tatile mi gitsin?
6) Adam haklı herkesle aşık atılmaz hele tek maaşla.. biz çift maaş 10 kere düşünüyoruz plan yaparken kaldı ki çocuğun dediği maaş üstünde ikimiz de hesap kitap biliyoruz.
7) İyi kötü para kazanıp çalışmışsın ev yönetimi veya para idaresi ile ilgili fikrin yok mu çocuğa sardın?
8) Nişanlın dün mü köy işlerine başladı da sıkıldın Allah aşkına, o işi tek mi yapıyor Nişanlı ailecek mi?
Sonuçta ailecek ise kazanılan kaç evi geçindirecek üstüne düğün vs, hayvan veya tarım ise bunların da gideri çok oluyor geldiği gibi masraf da vardır Adam ne yapsın varı yoğu yarını düşünmeden sana mı sensin?
9) Eğer çok para harcayacak insan istiyorsan varlıklı birini seçmeli idin , o kişinin de seni seçmesi için tabi sebebi olmalı, sen ne veriyorsun karşıya sevgi saygı görgü hürmet eğitim denklik??
10) Madem işine gelmiyor şartlar niye bu yola girdin? Nişanlın ve ailesi haklı veya haksız diyemem herkesin bakış açısı farklı. Sen sana uymayan profili niye evlenmek için seçtin ki değişmez bu durum , sen de değişmek istemiyorsun olacağı kaos olur. 🤷🏻‍♀️

Son düzenleme:
Çalışmama isteginizden dolayı soruyorum;Dünyanın bin bir türlü hâli var. Yarın öbür gün ayrilsaniz kendi ayaklariniz üzerinde durabilir misiniz çalışmamış biri olarak? Kötü bir örnek ama dayak yeseniz o anda kapıyı çekip çıkacak,kendinize yeni bir hayat kuracak durumunuz olur mu? Bu sorulara cevabınız evetse dicek bişey yok ama o zaman çok zengin sizi zaten calistirmayacak birini bulmaliydiniz. Tercihiniz yanlış olmuş. Eşinize haksız diyemiyorum. Bu devirde tek maaş ev geçindirmek çok zor. Hele bide çocuk olunca geçmiş olsun. Olay bahsettiğiniz gibi eve yemek getirmekle bitmiyor malesef. Yaş zaten küçük,bana evlilik için gereken olgunluğa sahipmissiniz gibi gelmedi açıkçası.

Onların evine 40 bin maaş giriyor dediğine göre müstakbel eşiniz bundan kat kat daha az kazanıyor. E o maaşla kira fatura ödeyip mutfak alışverişi mi yapacaksınız tatile mi gideceksiniz? Çalışın çalışmayın sizin kararınız ama eve ayda 20-30 bin girerken her sene tatil beklentiniz olması bana evlilik için yeterli olgunluğa sahip değilsiniz gibi hissettirdi

Ben evde oturayım devri bitti bence. Tek kişinin çalışmasıyla insan gibi yaşanmıyor valla kıt kanaat geçim derdi. Çok zenginle evlilikte belki oturulur dicem de çok zengin adamlar da kendi ayakları üstünde durmayan kadınlardan hoşlanmıyor. Bu dediklerime istisnalar tabiki vardır ama o istisnaya denk gelmiş olma ihtimaliniz de düşük. Karşı taraf sizin evde oturmak istediğinizi anladığı için böyle söylüyordur. Ama yine de dikkatli olun bazı erkekler kadının parasını harcamayı çok tatlı bulur, enayi yerine konmayın. Eski nişanlım her şeyi ben ısmarlayayım isterdi kendisi bmw almak için 😂 neyse gözüm erken açılmıştı şükür.

Ben evde oturayım devri bitti bence. Tek kişinin çalışmasıyla insan gibi yaşanmıyor valla kıt kanaat geçim derdi. Çok zenginle evlilikte belki oturulur dicem de çok zengin adamlar da kendi ayakları üstünde durmayan kadınlardan hoşlanmıyor. Bu dediklerime istisnalar tabiki vardır ama o istisnaya denk gelmiş olma ihtimaliniz de düşük. Karşı taraf sizin evde oturmak istediğinizi anladığı için böyle söylüyordur. Ama yine de dikkatli olun bazı erkekler kadının parasını harcamayı çok tatlı bulur, enayi yerine konmayın. Eski nişanlım her şeyi ben ısmarlayayım isterdi kendisi bmw almak için 😂 neyse gözüm erken açılmıştı şükür.
Erkeğin cimrisi nefretlik 🤣

Müstakbel eşiniz ve ailesi haklı. Bu günleriniz bir daha gelmeyecek. Çocuk da yokken kariyer durumunuzu oturtmaya bakın, kimse 30 una gelmiş çocuklu kadını işe alayım diye tutuşmuyor. Akıllar başa sonradan geliyor ama bu sefer ele geçmiyor. O gün siz anca karnınızın doyuyor olmasından sıkılacak, çalışmak isteyeceksiniz bu sefer de işveren nazlanacak.

Onların evine 40 bin maaş giriyor diyen eşinizle her yıl tatile gidemezsiniz tabi ki. Adam daha az kazanıyor belli ki. Neyin kafasını yaşıyorsunuz?
40 bin maaş girenler de tatil deyince bi daha düşünür oldu. Konu sahibi azcık hayallerde yaşıyor.

40 bin maaş girenler de tatil deyince bi daha düşünür oldu. Konu sahibi azcık hayallerde yaşıyor.
Ya aslında ev kendimizin olduğu için biraz böyle düşündüm kira derdimiz olmayacak şuanlık için düşünmüyorum sadece ve küçük şehirde yaşadığım için iş imkanı yok ancak fabrikalar ve garsonluk var bunlarıda ben yapmak istemiyorum o yüzden düzgün işim olduktan sonra tabiki düşünürüm

çalışmak istememenizin sebebi ne? evlendikten sonra çalışmak eğer esiniz de yoğun çalışıyorsa iyi bir sey. yani maddi açıdan söylemiyorum bunu ama tüm gün evde olmak ve ev işleriyle uğraşmak, her gün aynı rutinleri yapmak insanı gercekten depresyona sokuyor. bende öyle olmuştu en azından. ama tabii ki bu sizin kararınız.

esiniz maddi olarak düsünüyor bu konuyu. tabii ki eve 2 maas gelmesi daha rahat ettiriyor. ve sizin için de iyi bir şey ailesi doğru söylüyor sigortanız ödenir ve emeklilik şansınız olur. ben kötü niyetli olduklarını sanmıyorum sizi ve evliliğinizi düsünüyorlar kendilerince. ama dediğim gibi karar sizin olmalı. onlar istiyor diye işe girerseniz zaten mutsuz olursunuz.
Teşekkürler cevabınız için çok haklısınız yaşadığım yerde kısıtlı iş imkanı olduğu için aslında iş düşünmek istemedim ama zamanla ne gösterir bilemiyorum :/

23 yaşında gencecik bir kızın vizyonunun bu olması çok üzücü,ayrıca nişanlın haklı devir tek maaşla geçinme devri değil.Tatil olayına hiç girmeyeyim bile.Önce işini gücünü eline al,sonra evlen.Kimsenin ağız kokusunu çekmek zorunda kalmazsın böylelikle.Bir de sigortanın bir gününün bile ne kadar önemli olduğunu yaşlandıkça anlayacaksın,ne kadar erken yatmaya başlarsa o kadar iyi.

Ev hanımı olmak istemenize saygı duyuyorum baskı hiçbir konu için hoş değil ancak 23 yaşında evin içinde bir başına ne yapacaksınız onu anlamakta zorlandım?
Ülkenin ekonomisi ortada, iki kişi çalışılan evlerde bile tatile çıkmak neredeyse imkansız hale gelmişken hem çalışmak istemeyip hem de tatili sormanız karşı tarafın sinirlerini bozmuştur keza benimkini de bozardı.
Normalde eş ve eş aileleri gelini sindirmek, ekonomik özgürlüğünü elinden almak için çalıştırmamaya uğraşırken sizin kayınaileniz tam tersini yapmış.
Sigorta olayı da bence çok önemli, belli bir yaştan sonra şimdiki gibi hiç iş bulamazsam gidip garson olayım diyemiyorsunuz.
Yaşınız çok genç, kararlarınızı tekrar gözden geçirin

Çok farklı konular var
En öncesinde sen ev idare edip evlenmek için yeterli olgunluğa sahip misin onu bir sor kendine ?
1) Kimse size zorla çalış veya çalışma diye baskı yapamaz
2) Nişanlı kişisi niye her denilenle manipüle oluyor?
3) Görücü de olsa, sevgili de olsanız çalışma konusu niye nişan öncesi konuşulmadı
4) Ev hanımı olmak istemenize saygı duymakla birlikte kendi paranızı kazanmak istememenize anlam veremedim, ileride mis gibi emekli olursun öncesinde kafa dağıtmak için ortam vs kendi ayaklarının üzerinde duracağın mesleğin paran olur. Koca eline bakmazsın her şey için
5) Çalışmayacağım diyip tek maaş ile eşinize veya sizin durumunuz da aileden ötürü varlıklı zengin değilseniz tatil diye direnmenin manası yok. Adam taksit mi ödesin erzak mı alsın tatile mi gitsin?
6) Adam haklı herkesle aşık atılmaz hele tek maaşla.. biz çift maaş 10 kere düşünüyoruz plan yaparken kaldı ki çocuğun dediği maaş üstünde ikimiz de hesap kitap biliyoruz.
7) İyi kötü para kazanıp çalışmışsın ev yönetimi veya para idaresi ile ilgili fikrin yok mu çocuğa sardın?
8) Nişanlın dün mü köy işlerine başladı da sıkıldın Allah aşkına, o işi tek mi yapıyor Nişanlı ailecek mi?
Sonuçta ailecek ise kazanılan kaç evi geçindirecek üstüne düğün vs, hayvan veya tarım ise bunların da gideri çok oluyor geldiği gibi masraf da vardır Adam ne yapsın varı yoğu yarını düşünmeden sana mı sensin?
9) Eğer çok para harcayacak insan istiyorsan varlıklı birini seçmeli idin , o kişinin de seni seçmesi için tabi sebebi olmalı, sen ne veriyorsun karşıya sevgi saygı görgü hürmet eğitim denklik??
10) Madem işine gelmiyor şartlar niye bu yola girdin? Nişanlın ve ailesi haklı veya haksız diyemem herkesin bakış açısı farklı. Sen sana uymayan profili niye evlenmek için seçtin ki değişmez bu durum , sen de değişmek istemiyorsun olacağı kaos olur. 🤷🏻‍♀️
Çok teşekkür ederim bu kadar açıklayıcı yorumunuz için eve haklısınız gerçekten amacım çok para harcayan çok zengin biri değildi yıllardır birlikteyiz hep gezicez edicez dediği için tatil konusu açıldı aile tanışmasında annem çalışmaz dedi sonrasında evlilik teklifi etmeden önce iş arayışında olduğum için çalışacağım zannetti sanırım aile evinde bi ek gelir olsun diye ama nişanlım gayet bunları kaldırabilecek potansiyelde maddiyatı kötü olan insan değil ben sadece bekar hayatımda rahattım işte çalışmasam dahi iş bakmak kendi kararımdı yani evlenincede aynı konforu kocamdan beklemek hakkım dedim sizce yanlış bir cümle mi kurmuşum bunu diyerek ? O çalışıyor ailesi tarla işleri vs uğraşıyor ama oda izinli olukça gidiyor yardım ediyor ailesine daha öncelerde ailemde seneden seneye para verir eder demişti bunuda söyledim ona bu sefer ya durumu olmayan biriyle olsaydın ne olacaktı diyip duruyor ben sanki para için onunlaymışım gibi çünkü 5 yıldır birlikteyiz cebine parasını koyduğum günleri ben bilirim amacım para pul değil mutlu huzurlu bi ev

X