Evliligimi bitireyim mi?

BeautyandtheBeast

Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2021
33
38
31
Merhaba kizlar,
kimseyle bu konu hakkinda konusamadigim icin derdimi size anlatiyim dedim: 2,5 senedir evliyiz, cocugumuz yok. Esim ve ailesi bana iyi davraniyor, maddi sikintimiz dayok.. benim asil sorunum esimin ailesi ve onlara olan bagi: Esimin ailesi baya büyük (5 Kardes, hepsi evli cocuklu), benim ise cekirdek ailem (annem babam bide ablam) var. Esimin ailesi sürekli ic ice ve hep beraber. Beni asil rahatsiz eden sey ise, esimin ailesinin sürekli habersiz sekilde bize gelmesi. esim onlara bizim evin anahtarini verdi ve babasi ara sira bize gelip biz evde olmasak bile evimize girip koltugumuzda yatip uyuyor, yegenleri (daha kücük 10-13 yasinda) kendi evleriymis gibi bize gelip dus aliyolar. Size bu normal mi? Bazen acaba ben mi abartiyorum diye düsünüyorum ama bilemedim..benim annem babam asla haber vermeden gelmez, benim evimde böyle yapmazlar. esime söyledigimde ise bizde böyle diyor..belki sacma gelcek ama bazen cocuk yapmayip da bosansam mi diye düsünüyorum..

Merhaba kizlar,
kimseyle bu konu hakkinda konusamadigim icin derdimi size anlatiyim dedim: 2,5 senedir evliyiz, cocugumuz yok. Esim ve ailesi bana iyi davraniyor, maddi sikintimiz dayok.. benim asil sorunum esimin ailesi ve onlara olan bagi: Esimin ailesi baya büyük (5 Kardes, hepsi evli cocuklu), benim ise cekirdek ailem (annem babam bide ablam) var. Esimin ailesi sürekli ic ice ve hep beraber. Beni asil rahatsiz eden sey ise, esimin ailesinin sürekli habersiz sekilde bize gelmesi. esim onlara bizim evin anahtarini verdi ve babasi ara sira bize gelip biz evde olmasak bile evimize girip koltugumuzda yatip uyuyor, yegenleri (daha kücük 10-13 yasinda) kendi evleriymis gibi bize gelip dus aliyolar. Size bu normal mi? Bazen acaba ben mi abartiyorum diye düsünüyorum ama bilemedim..benim annem babam asla haber vermeden gelmez, benim evimde böyle yapmazlar. esime söyledigimde ise bizde böyle diyor..belki sacma gelcek ama bazen cocuk yapmayip da bosansam mi diye düsünüyorum..
tuhaf bir durum.ben ailelerin gelmesi taraftarıyım ama bu şekilde değil tabi ki

Acil durumlar için anahtar verilir,karşılıklı rıza ile.
Ama sizin gibi bir durumda anahtarı geri isterdim.

Ne münasebet gelip evime habersiz gelip uyuyacak, kocaman çocuklar gelip duş alacak.
Herkes kendi evinde yıkansın.
Başka şehirden gelip sizde tatşk yapmıyorlarsa çok gereksiz.

Sakın onların bu normal demesine bakmayın.
Anormal bir durum yaptıkları.

Merhaba kizlar,
Kesinlikle normal değil. Anahtarı acilen almalısın.
Düz aldiktan sonra banyoyu temizliyorlar mi peki.
Boşanma sebebi değil belki ama tepkisiz kalma. Sert ve kararlı bir şekilde rahatsız olduğunu soylemelisin.

Boşanın ya da boşanmayın demek çok keskin bir çıkış olur,ona bir şey diyemem ama mutlaka sınırlarınızı belirlemelisiniz..Bu eşiniz içinde aynı..O da sizin sınırlarınız olduğunu bilmeli ve ailesini de ona göre yönlendirmeli..Bunun yolu da eşinizle konuşmaktan geçiyor..sanimiyetiniz varsa kvalidenize veya kardeşlerine de söyleyebilir,empati yaptırabilirsiniz..Rahatsızlığınızı dile getirmeniz gerekiyor..

X