Evliliğin ilk zamanlarında korunma

Yumurtlama günün geçerse korunmadan ilişkiye girebilirsiniz yazmışsınız hanımefendi. İnsanlar bu yazılanları okuyor, zaten böyle bilinçsiz halkımız.
Hanımefendi kendi başından geçen bir deneyimi paylaşmış bu herkeste bu şekilde olacak diye bir kural elbette yok. Ayrıca burada konu açan üyelerin de her okuduğunu araştırmadan, etmeden direk uygulayacaklarını sanmıyorum :) Ha uygulayanlar vardır orası da kesinlik barındırmıyor elbette :)

Selamlar hanımlar, hangi konu başlığından açmam gerekli bilemedim. Sizlere bir konuda danışmak istiyorum.

Evliliğime 4 ay kadar bir zaman kaldı, bir süre çocuk konusunda korunmak istiyoruz. Çok sık olmamakla beraber, ilk birlikteliklerden de hamile kalınma olasılığı tıbben mümkün. Açıkçası o kesimde olmak da istemiyorum. İlaç kullanma alışkanlığı olan bir insan değilim, hap yutma fobim var sanırım. Ağzıma hapı aldığımda yutkunma refleksimi unutuyorum. Ama korunma içinde kullanmam şart bunun da farkındayım.

Evliliğimizin ilk süreçleri içerisinde eşimden, korunmasını talep etmek de istemiyorum. En azından bir süre için. İlk zamanlarda sizler nasıl bir korunma yöntemi kullandınız. Bana ve benim gibi yeni evlenecek çiftlere bilgi verebilir misiniz?

Teşekkürler :))
Esin korunsun bir zahmet. İlişkinin ilk saniyesinden itibaren. Her seferinde de yenisini taksın.

Biz de hap kullanmaktan yana değiliz aslında, dediğiniz gibi hormonal değişikliklerden ötürü. Prezervatif kullanmayı reddetmiyor nişanlım ama sadece ilk 1 aylık süreçte bu duyguyu hissetmek istediğini söyleyince bende anlayışla buldum bu talebini. Araştırma yapalım bilmediklerimizi öğrenelim duruma göre de uygun olan ne ise onu yapalım şeklinde anlaştık
Deri altı implant , ya da aylık igneler. Onlar da regl düzensizliği yapıyor. Arkadaşım aylık iğne oluyor 6 aydir 1 kez adet oldu.

Linçlenebilirim ama eşimle evlilik dahil 10yıldır geri çekilme şeklinde korunuyoruz 🙈 sadece 1kere yapmadık ve kızımız oldu 🙊 allaha emanet gidiyoruz 😀

Selamlar hanımlar, hangi konu başlığından açmam gerekli bilemedim. Sizlere bir konuda danışmak istiyorum.

Evliliğime 4 ay kadar bir zaman kaldı, bir süre çocuk konusunda korunmak istiyoruz. Çok sık olmamakla beraber, ilk birlikteliklerden de hamile kalınma olasılığı tıbben mümkün. Açıkçası o kesimde olmak da istemiyorum. İlaç kullanma alışkanlığı olan bir insan değilim, hap yutma fobim var sanırım. Ağzıma hapı aldığımda yutkunma refleksimi unutuyorum. Ama korunma içinde kullanmam şart bunun da farkındayım.

Evliliğimizin ilk süreçleri içerisinde eşimden, korunmasını talep etmek de istemiyorum. En azından bir süre için. İlk zamanlarda sizler nasıl bir korunma yöntemi kullandınız. Bana ve benim gibi yeni evlenecek çiftlere bilgi verebilir misiniz?

Teşekkürler :))
Hep yasmin yazz filan kullandım

X