GEBE KALMAK İÇİN ÖNERİLERİNİZ

Merhaba arkadaşlar, gebe kalmak için bitki, doğal önerileriniz ya da duyup işe yaradıklarını gördüğünüz var mı?
Merhaba ben hayit otu diye bsy duydum faydasını gören varmış adet düzensizliği oldu bende kurtaj sonrasi 15 gündür deniyorum bu ay bakalım nasıl olcak ayrıca yumurtaliklar içinde etkili olduğunu duymuştum bilmiyorum ne kadar doğru

Canım ben keten tohumu aldım kendin çektir ama çekilmişini alma her akşam yoğurtla onu yiyorum, çiğ fındık çiğ badem tüketiyorum. Elenatol 1 folik asit ve haftada iki ocean plus omega 3 içiyorum. Yumurtlama dönemimde 2 kez avokado yedim hergün kefir içiyorum umarım işe yarar 🙏🏻

Canım ben keten tohumu aldım kendin çektir ama çekilmişini alma her akşam yoğurtla onu yiyorum, çiğ fındık çiğ badem tüketiyorum. Elenatol 1 folik asit ve haftada iki ocean plus omega 3 içiyorum. Yumurtlama dönemimde 2 kez avokado yedim hergün kefir içiyorum umarım işe yarar 🙏🏻
Bende işe yaramadı kaç aydır canım folik asit ve omega 3 sende durumlar ne durumda?

Yabancilar forumlarda mucinex ilacindan bahsediyor cogu kiside etkili olduguna dair ya da onun icindeki etkenleri iceren ilaci, ama ne kadar etkili bilmiyorum.

Hayit otu icinse dikkat edin cunku adetiniz duzenliyse vs. Bunu bozabiliyor, adeti hic duzenli olmayanlar vs. Icmeli onu. Oteki turlu ters etki yapiyor ben hapini almistim ama bunu duyunca biraktim cunku ilk ictigimde adetimi geciktirdi sanki yaramak yerine.

Bal polen propolis arı ekmekli karışımlar oluyor gebeligi yüzde 330 arttırdığı söyleniyor ve gerçekten deneyip hamile kalan çok insan da var bende hâlâ deniyorum bakalım nasip..

kürler kişiden kişiye değişiyor. ben de pcos var ve incir kürü kullandığım için hem prolaktinim yükseldi hem 2 ay bunun acısını çektim ve gebelik olmadı. tavsiyem gebe kalmak istiyorsanız kür yerine sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturun. ben bunu kendim yaparım sandım büyük oranda 4 5 aydır iyi beslendim. ama sonra diyetisyene başladım, düşündüğümden daha dengeli tabaklar verdi. ve inanın çok memnunum. bence beslenme ve vitaminler daha değerli her şeyden önce.

yumurtlama testlerine gore hangi tarihleri baz aldiniz iliski yasarken acaba?
Reglimden 5 gün sonra ilişkiye başladık. Regl uygulamasına göre yumurtlama günüm belliydi ondan 3 önce önce başladım ovulaston yapmaya silik çizgi çıktı sonra piki ve silik çizgiyi görene kadar ovulaston yapmaya devam ettim. Yine aralarda ilişkimiz oldu eşimle. Tavsiye edilen gün aşırı olması. En son ilişkimiz yumurtlama çatladığı gündü. Çok şükür tutmuş. Bence bir sağlık problemli yoksa bu şekilde tutma ihtimali çok yüksek yani yumurtlamadan 5 yumurtladımtan 3 gün sonra toplam 8 gün gün aşırı ilişki. Ama ovulastonla takip etmek lazım yumurtlama olacak mı diye

Reglimden 5 gün sonra ilişkiye başladık. Regl uygulamasına göre yumurtlama günüm belliydi ondan 3 önce önce başladım ovulaston yapmaya silik çizgi çıktı sonra piki ve silik çizgiyi görene kadar ovulaston yapmaya devam ettim. Yine aralarda ilişkimiz oldu eşimle. Tavsiye edilen gün aşırı olması. En son ilişkimiz yumurtlama çatladığı gündü. Çok şükür tutmuş. Bence bir sağlık problemli yoksa bu şekilde tutma ihtimali çok yüksek yani yumurtlamadan 5 yumurtladımtan 3 gün sonra toplam 8 gün gün aşırı ilişki. Ama ovulastonla takip etmek lazım yumurtlama olacak mı diye
evet ben de en dogrusunun gun asiri iliski oldugunu dusunuyorum ama bazen yumurtlama gorundugu an pik gorulen gun catlayan gun ve sonrasi olmak uzere uc gun ust uste iliski diyolar, siz oyle yapmadiniz gun asiri yaptiniz di mi?

ben de tam sizin gibi uygulamadaki yumurtlama gunumden 3 gun once basladim ovulasyon testine bugun, hafif cizgi var bir anda pik goruyorum sonra iniyor benim de dediginiz gibi, gecen ay yaptim ama tutmadi bakalim bu ay yumurtlamaya kadar gun asiri devam

evet ben de en dogrusunun gun asiri iliski oldugunu dusunuyorum ama bazen yumurtlama gorundugu an pik gorulen gun catlayan gun ve sonrasi olmak uzere uc gun ust uste iliski diyolar, siz oyle yapmadiniz gun asiri yaptiniz di mi?

ben de tam sizin gibi uygulamadaki yumurtlama gunumden 3 gun once basladim ovulasyon testine bugun, hafif cizgi var bir anda pik goruyorum sonra iniyor benim de dediginiz gibi, gecen ay yaptim ama tutmadi bakalim bu ay yumurtlamaya kadar gun asiri devam
Ya biz biraz erken başladığımız için pikten 2 gün önce ve son ilişkimizde pikin 2. Günü oldu. Sonrasına devam etmedik 😂 yorulduk ama spermler 4/5 gün canlı kaldığı için tuttu çok şükür.
Yani çatlamadan önce ilişki olması daha önemli yumurta tüpe gelemeden sperm o yolda ilerleyip tüpe giriyor yumurta çatlar çatlamaz dölleme yapabiliyor. Yani çatlamadan önce mutlaka ilişki olması lazım. Sonra ki günlerde de yine garanti olsun diye yapılabilir. Ama her gün ilişki sperm kalitesini düşürüyor. Gün aşırı en sağlıklısı

X