Gebelik belirtisi Parmakla rahim kontrolü

Allah akıl fikir versin gerçekten.
Parmakla rahim bulunsaydı doktorlar neden vajinal muayene etmezdi parmakla bakarlardı heralde.
Kendiniz saçma sapan birşeyler yapmışsınız bari örnek olmayın.
Doktorun elinde bunun için cihaz var ya hani gerek var mı sence elle muayene etmesine?Cihaz yokken yapıyorlardı ama emin olabilirsin. Ha sen sormadan ben söyleyeyim 15 tlye alınan testlerden de haberimiz var.Burda kültürlülük bilimsellik taslamadan biraz anatomi falan araştır, üç beş makale oku sonra tekrar konuşalım.İstemeyen de denemez çok basit mantık.

Doktorun elinde bunun için cihaz var ya hani gerek var mı sence elle muayene etmesine?Cihaz yokken yapıyorlardı ama emin olabilirsin. Ha sen sormadan ben söyleyeyim 15 tlye alınan testlerden de haberimiz var.Burda kültürlülük bilimsellik taslamadan biraz anatomi falan araştır, üç beş makale oku sonra tekrar konuşalım.İstemeyen de denemez çok basit mantık.

Siz parmağınızla rahminize dokunabiliyorsanız demekki ilahi bi güç yüklenmiş size.

Siz parmağınızla rahminize dokunabiliyorsanız demekki ilahi bi güç yüklenmiş size.
Öncelikle rahim değil, serviks yani rahim ağzı. Google yazıp birazcık araştırma zahmetine girerseniz ilahi bi güç gerekli mi değil mi görürsünüz diyorum size.Bilginiz olmayan konuda fikriniz de olmasa keşke dünya aniden güzelleşir.😊

Birşey derdimde banlanmak istemiyorum.
Allah akıl fikir versin sizlere.
Kız allah bize akılda vermiş fikirde vermiş işte bizde araştırıp öğrenip uyguluyoruz hiç mi jinekologların vajinanızı rahim ağzınızı tanıyın vs. Tarzında olan makalelerini okumuyorsun sende kullan aklını tavsiye ederim

Test yapıyorum zaten 3 gündür sadece deneyemimi paylaştım ve deneyenlerin tecrübelerini öğrenmek istedim aylardır negatif görmekten yoruldum çünkü hiç bir problemimiz olmamasına rağmen . Elbette biliyorum verecek olanda alacak olanda Yüce Allah ama insan her ay bir umutla son günü bekleyip regl olunca yıkılıyor.
Sen yeni oluşan veya oluşabilecek gebeligini bence enfeksiyona yol açarak sıkıntılı duruma sokabilirsin. Aklini başına almani tavsiye ederim. Eger aylardır deneyip çocuk olmuyorsa 1 yılı geçtiyse mutlaka bir sorun vardır ki bunuda geçtim sebepsiz infertilite die birseyde var. Bir doktora gidip durumu aydinlatmani ve tedaviye baslamani öneririm.

Sen yeni oluşan veya oluşabilecek gebeligini bence enfeksiyona yol açarak sıkıntılı duruma sokabilirsin. Aklini başına almani tavsiye ederim. Eger aylardır deneyip çocuk olmuyorsa 1 yılı geçtiyse mutlaka bir sorun vardır ki bunuda geçtim sebepsiz infertilite die birseyde var. Bir doktora gidip durumu aydinlatmani ve tedaviye baslamani öneririm.
Çok şükür bir problemimiz yok 1 yılıda geçmedi

Eklentiler

• 1000013119.jpg
    1000013119.jpg
    105,8 KB · Görüntüleme: 37
Kız sizene sizene ? Koca googleda bile böyle birşey varken sizin cehaleti napcaz ?
Yok o arkadaş parmak sokmanıza cehalet demedi. "Vajina maksimum 3-4 santim bile değil ve ultrason probu rahim içine kadar sokuluyor" şeklindeki uydurma bilginiz için söyledi.

Yok o arkadaş parmak sokmanıza cehalet demedi. "Vajina maksimum 3-4 santim bile değil ve ultrason probu rahim içine kadar sokuluyor" şeklindeki uydurma bilginiz için söyledi.
Arkadaşım bahsettiğim şey parmağınızı soktuğunuzda 3 4 cmlik bir mesafeden serviks e değiyor ya bundan bahsediyorum probuda max 8 9 cm sokabiliyorlar ya biz ittirmiyoruz onlar rahim ağzını ve açıksa içini görebiliyorlar ya

Hayırlı Cumalar Hanımlar 😊🌸 Öncelikle bu mübarek cuma günü hürmetine Rabbim evlat isteyen aylar senelerce bekleyen tüm Anne adaylarının tez vakitte kucaklarını doldursun inşallah 🤲🏻 hepimize sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar nasip etsin amin🤲🏻❤️ şimdi gel gelelim regle günler kala meraktan çatlayan bu ayda oldumu olmadımı diye merakla bekleyen anne adaylarına bu parmakla rahim kontrolü yapanlar , yapıpta hamileliğini böyle öğrenenler bi toplaşabilirmiyiz rica etsem her ne kadar bu duruma yanlış iğrenç olarak bakanlar olsada aramızda bu konuyu merak edip araştıran arkadaşlarımızda vardır illaki lütfen tecrübelerinizi paylaşırmısınız..

🌸Benim tecrübelerim şu yönde
Regl döngüm 26 gün SAT: 16 Nisan BAT: 11 Mayıs kullandığım Flo uygulamasına göre 26 nisan ovülasyon günümdü ama ben 2 mayısta çok şiddetli bir sağ kasık ağrısı ile uyandım sabah evde 1 tane ovülasyon testi vardı ve nerdeyse pik çıktı sadece T çizgisi C çizgisinden bi tık açıktı ama pikti yinede anladımki 2mayısta yumurtladım yani geç döllenme dedikleri şey gerçekleşti şimdi normalde regle 1 gün var 11mayıs regl olmam gerekiyor ama her ay rahmimi parmağımla kontrol ederim regle 2 3 gün kala parmağımın daha 2. Çizgisine ulaşmadan burun ucu sertliği gibi sertlik gelirdi bu kez 2 mayıstan bu yana hergün sabah kontrol ediyorum
1. Gün yumuşak balon gibi ortası delik
4. Güne kadar felan yumuşak balon gibi ortası delik
5. Gün yumuşaklık balon gibi olma gitti hafif sert
6. Gün biraz ileriye gitti parmağımın 2. Çizgisine kadar sokabiliyorum
7. Gün bi tık daha ileriye gitti
8. Gün yani bugün parmağımın tamamını soktuğumda ucuna ne yumuşak ne sert birşey değiyor benim tecrübelerim böyle 😊
Belirti olarak 2mayıs yani yumurtamın çatladığı günden bu yana şiddetli bel bacak ağrısı kasık krampları özellikle eğilip kalkarken aniden birşeye uzanmak istediğimde vs. Ve normalde reglden 1 hafta öncesinde göğüslerim acayip şişer ve ağrır regl olana kadar geçmez
Bugün ve dün daha yeni göğüslerim dolgunlaşmaya ve hafif hafif ağrımaya başladı bu arada akıntım hiç yok 😊 hayırlısı neyse o olsun eğer hamileysem ve öğrendiğim güne kadar rahmimi kontrol etmeye devam edicem burada benim gibi bi umut bekleyen arkadaşlara ufakta olsa yardımım dokunur inşallah 🤲🏻🌸

Canımın içi, sultan sarayında yaşayan hürrem sultan mısın nesin? Yapma böyle şeyler, kendine zarar verirsin, kurcalama içeriyi.bu doğru bir yöntem değil.

Canımın içi, sultan sarayında yaşayan hürrem sultan mısın nesin? Yapma böyle şeyler, kendine zarar verirsin, kurcalama içeriyi.bu doğru bir yöntem değil.
Korkmayın kötü birşey yapmıyorum bunu ebelerde yapıyor kendine hatta bu formdada bir ebe ve hemşire vardı regl olacağını bu yöntem ile anlayan ayrıca nasıl bir zararı olabilir söyler misiniz ? İlişkiye giriyoruz birşey olmuyor ben bunu yapınca neden birşey olsun nazik yaklaşımınız için teşekkür ederim ❤️ ama zararlı birşey değil googledan araştırırsanız böyle birşeyin var olduğunu anlarsınız

Regli bu yöntemle anlamaya gerek yok ki; pcos olan ben bile 3 aydan 3 ayda kasık ağrısı ile anlıyorum regl olacağımı.
Bana hijyenik gelmedi. Eskiden kullanılan bir yöntem olabilir ama günümüzde bunu ilk kez duydum.

X