Gebelık durumu

Kardelen765

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2024
26
2
35
Öncelikle konuya nasıl gireceğimi nereden başlayacağımı bilmiyorum buna benzer gebelikle ilgili daha önce bir paylaşımım olmuştu doktorun bana boş gebelik demişti Ben de işte bir ay doktor kontrolüne gidemedim o sırada Tabii ki çocuğum gelişmiş Geç döllenme olmuş 13 haftalıkken yaşamında son vermiş bugün kürtaj oldum şu an hastanede yatmaktayım Sizden ricam Başkalarının lafına değil bir tane doktorla da kalmayıp birçok doktora görünmenizi tavsiye ederim çocuk varsa karnında öldüyse Bendeki belirtiler koyu kahverengil lekelerdi ve sarı akıntılardı oturuyorsun da çocuğun suyunun kalmadığını öldüğünü söylediler Benim için çok zor bir durumdu normal doğum gibi doğum yaptım resme sonra içinde kalan parçalar temizlendi daha kendime gelemedim,, şimdi bazılarınız diyecek bize bunu neden anlatıyorsun bazıları korkacak işte Bizi karartıyorsun Ama gerçekler bunlar bilmeyenler aydınlansın diye söylüyorum Yani boş gebelik diye doktora gitmemezlik yapmayın birkaç doktora daha gidin Eğer lekelenmeleriniz varsa hiç aksatmayın Bence doktora gidin ben de enfeksiyondan dolayı oluyordu diye düşünüyordum enfeksiyondan dolayı değil zaten çocuk içeride öldüğü için onun belirtileriymiş Ben de bunu yeni öğrendim Çok üzgünüm Ama Allah herkese sağlıklı çocuklar nasip etsin kimseye evlat acısı vermesin

Eklentiler

• 17151900526259036476716814226042.jpg
    17151900526259036476716814226042.jpg
    48,9 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Öncelikle konuya nasıl gireceğimi nereden başlayacağımı bilmiyorum buna benzer gebelikle ilgili daha önce bir paylaşımım olmuştu doktorun bana boş gebelik demişti Ben de işte bir ay doktor kontrolüne gidemedim o sırada Tabii ki çocuğum gelişmiş Geç döllenme olmuş 13 haftalıkken yaşamında son vermiş bugün kürtaj oldum şu an hastanede yatmaktayım Sizden ricam Başkalarının lafına değil bir tane doktorla da kalmayıp birçok doktora görünmenizi tavsiye ederim çocuk varsa karnında öldüyse Bendeki belirtiler koyu kahverengil lekelerdi ve sarı akıntılardı oturuyorsun da çocuğun suyunun kalmadığını öldüğünü söylediler Benim için çok zor bir durumdu normal doğum gibi doğum yaptım resme sonra içinde kalan parçalar temizlendi daha kendime gelemedim
İlaç mi kullandınız bu süre zarfinda ? Boş gebelik.olunca kendi kendine düşer mi dedi?

İlaç mi kullandınız bu süre zarfinda ? Boş gebelik.olunca kendi kendine düşer mi dedi?
Hayır canım ben hiçbir şey kullanmadım doktor bana boş gebelik deyince o an çok sinirlenmiştim alttan da muayene yapmadım Evde kendim bir buçuk ay falan bekledim Çünkü randevular yoğun olduğundan dolayı hiçbir doktora randevu alamadım ve dün randevu aldım bir bayan doktora orada ultrasondan bakıp karnımda çocuğun olduğunu şeftayken yaşamını yitirdiğini söyledi çok üzücü bir durum bana ilaç vererek düşük yaptırdılar Sonrasında da kürtaj alıp temizleme işlemi yaptılar şu an hastanede yatıyorum Yarın ne olur bilmiyorum

Hayır canım ben hiçbir şey kullanmadım doktor bana boş gebelik deyince o an çok sinirlenmiştim alttan da muayene yapmadım Evde kendim bir buçuk ay falan bekledim Çünkü randevular yoğun olduğundan dolayı hiçbir doktora randevu alamadım ve dün randevu aldım bir bayan doktora orada ultrasondan bakıp karnımda çocuğun olduğunu şeftayken yaşamını yitirdiğini söyledi çok üzücü bir durum bana ilaç vererek düşük yaptırdılar Sonrasında da kürtaj alıp temizleme işlemi yaptılar şu an hastanede yatıyorum Yarın ne olur bilmiyorum
Geçmiş olsun ama sağlıklı bir gebelik olsaydı zaten bence ilerlerdi. Kontrollere ayda 1 çağırıyorlar zaten.1 ay da uzun bir süre gerçekten nasıl randevu bulamadınız.Allah şifa versin hakkınızda hayırlısı olsun.

Geçmiş olsun ama sağlıklı bir gebelik olsaydı zaten bence ilerlerdi. Kontrollere ayda 1 çağırıyorlar zaten.1 ay da uzun bir süre gerçekten nasıl randevu bulamadınız.Allah şifa versin hakkınızda hayırlısı olsun.
Evet biraz size tuhaf da geldi randevu nasıl bulamıyorsun Çünkü benim yaşadığım yerde sadece tek bir hastane var oranın da bütün her yeri dolu Ankara gibi bir yere de gezip gitmek Bir de küçük çocuğun varsa sıkıntı oluyor diye gidip gelemedim Bir de ağrım yoktu sancım yoktu mesela karnımda kıpırtılar vardı çocuk yaşıyor modundaydım var diyordum Yani kendi kendime Umut veriyormuşum Bir de buradaki yorumları da çok okuyordum onlara da biraz Kandım işte kahverengi akıntı normal herkeste olabilen bir şey diye herkes yazmıştı Ne bileyim bazen de bir şeyleri okuyup buraya da çok odaklanmamak gerektiğini düşünüyorum çünkü yanılma çok oluyor

Evet biraz size tuhaf da geldi randevu nasıl bulamıyorsun Çünkü benim yaşadığım yerde sadece tek bir hastane var oranın da bütün her yeri dolu Ankara gibi bir yere de gezip gitmek Bir de küçük çocuğun varsa sıkıntı oluyor diye gidip gelemedim Bir de ağrım yoktu sancım yoktu mesela karnımda kıpırtılar vardı çocuk yaşıyor modundaydım var diyordum Yani kendi kendime Umut veriyormuşum Bir de buradaki yorumları da çok okuyordum onlara da biraz Kandım işte kahverengi akıntı normal herkeste olabilen bir şey diye herkes yazmıştı Ne bileyim bazen de bir şeyleri okuyup buraya da çok odaklanmamak gerektiğini düşünüyorum çünkü yanılma çok oluyor
Evet herkesin yaşadığı bir değil ama insan gene de danışıp fikir almak için geliyor buraya. Başkalarini dinleyin ama tedbirinizi her zaman alın. Yaşadığınız zor bir süreç ama bu da geçecek üzülmeyin belki en kısa sürede tekrar hamile kalırsınız

Teşekkür ederim sağ olun ama şu an artık gebelik düşünmüyorum Çünkü iki tane çocuğum var sağlıklı çok şükür Biraz ara vermek istiyorum çünkü yani insan gerçekten çok yıpranıyor Rabbim olmayanlara nasip etsin

X