Gebelik Testiyle Delirmeye Çeyrek Kala

alfadime

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2024
519
358
Selam kızlar. Adet tarihime 20 gün var neredeyse, benim döngüm biraz uzun, en son 29 nisanda adet oldum ve bu 4-5 aydır düzensiz adet görüyorum, adet döngüm de 35-40 gün arası değişiyor.. (2 yıldır evliyim, hiç korunmadım, 4-5 ay öncesine kadar günü gününe adet olurdum)
Geçen haftadan bu yana aşırı koku hassasiyetim, sık idrara çıkmalarım ve kusmalarım var. Dün gebelik testi yaptım, ilk idrarla yaptığımda çizginin biri silik çıktı, akşam tekrar denemek istedim (yine aynı marka gebelik testi ile) , tok karına yaptığımda silik çizgi çıkmadı yalnızca tek çizgi vardı..
Kan verip sonucumu netleştireceğim fakat aynı durumu yaşayan var mı merak ettim ? 🥹

Merhaba bence önceki adetin tarihine göre takip et ve tahminen. gecikmiş olan tarihler arasında testi tekrarla derim bazı testler yalancı pozitif de çıkarabiliyor sizin kusmalarınız varsa ve kesinlikle bir yanlışlık var diye düşünüyorsanız mutlaka doktora gidin kan verin veya muayene olun çünkü düzensiz adet olup bazen gebeliği ciddiye alamayabiliyoruz özellikle de düzensiz adet görenler sallayabiliyor o yüzden mutlaka doktora gidin siz kusmalar varsa gebelik baya baya oluşmuş demektir çünkü ilk trimestirda kusmalr başlıyor

Merhaba bence önceki adetin tarihine göre takip et ve tahminen. gecikmiş olan tarihler arasında testi tekrarla derim
Benim adet tarihlerim çok düzensizleşti, şimdi tahmin de edemiyorum beklenen günü..
Birkaç aydır not alıyorum, tarihler şöyle;
29 aralık
9 şubat
20 mart
29 nisan

Benim adet tarihlerim çok düzensizleşti, şimdi tahmin de edemiyorum beklenen günü..
Birkaç aydır not alıyorum, tarihler şöyle;
29 aralık
9 şubat
20 mart
29 nisan
Son adet 29 Nisan ise baya var adetine kusmalar devam ediyorsa eğer bağırsak sendromu yada gribal birşey değilse eminsen bence kan ver hiç uğraşma gebelik testleriyle boşuna da paran gitmesin onlara zaman kaybı eğer gebelik yoksa ve adet düzensizliği varsa pko gibi hem muayene hemde kan testlerinde çıkar ona göre de doktor ilaç verir , genellikle Duphaston veriliyor benimde çok düzensizdi ilaçlarla düzeldi sonra kilo verdim döngüm düzeldi bu ay gecikti benimde korkuyorum biraz 🥹

Son adet 29 Nisan ise baya var adetine kusmalar devam ediyorsa eğer bağırsak sendromu yada gribal birşey değilse eminsen bence kan ver hiç uğraşma gebelik testleriyle boşuna da paran gitmesin onlara zaman kaybı eğer gebelik yoksa ve adet düzensizliği varsa pko gibi hem muayene hemde kan testlerinde çıkar ona göre de doktor ilaç verir , genellikle Duphaston veriliyor benimde çok düzensizdi ilaçlarla düzeldi sonra kilo verdim döngüm düzeldi bu ay gecikti benimde korkuyorum biraz 🥹
Düzensiz olmaya başlamadan önce rahim filmi hariç tüm tetkikleri yaptırdım, doktor herhangi bir sorunum olmadığını söyledi, hatta gebeliğe çok açıksın demişti.. Ama elde var 0000000sıfırsıf000sıfır000 😢😢

Düzensiz olmaya başlamadan önce rahim filmi hariç tüm tetkikleri yaptırdım, doktor herhangi bir sorunum olmadığını söyledi, hatta gebeliğe çok açıksın demişti.. Ama elde var 0000000sıfırsıf000sıfır000 😢😢
Doktorlar sallıyor biraz ben senelerce adet düzensizliği yaşadım hiç bişeyin yok süper süper dediler şimdi evliyim doktor doktor geziyorum rahim filmi mutlaka çektir ultrasonda rahim yapışıklığı ve tıkanıklığı görünmüyor çok daha farklı bir yöntem İstanbul da Echomar var ağrısız 5 dk sürüyor ve onu çektirince gebelik şansı yükseliyor burdan okuyup araştırabilirsin canım elinden geleni yap Allah’a bırak ayrıca doktor değiştirmek te oldukça faydalı bir sıkıntı yoksa aylarca neden adet düzensizliği çekiyorsun? Bunun bir açıklaması olmalı hormonlarda sıkıntı varsa veya yumurtalıklara kist varsa ilam verilmelidir kiloluysan kilo da çok sıkıntı yapıyor yani

Selam kızlar. Adet tarihime 20 gün var neredeyse, benim döngüm biraz uzun, en son 29 nisanda adet oldum ve bu 4-5 aydır düzensiz adet görüyorum, adet döngüm de 35-40 gün arası değişiyor.. (2 yıldır evliyim, hiç korunmadım, 4-5 ay öncesine kadar günü gününe adet olurdum)
Geçen haftadan bu yana aşırı koku hassasiyetim, sık idrara çıkmalarım ve kusmalarım var. Dün gebelik testi yaptım, ilk idrarla yaptığımda çizginin biri silik çıktı, akşam tekrar denemek istedim (yine aynı marka gebelik testi ile) , tok karına yaptığımda silik çizgi çıkmadı yalnızca tek çizgi vardı..
Kan verip sonucumu netleştireceğim fakat aynı durumu yaşayan var mı merak ettim ? 🥹
Canım sonucun ne oldu istersen birdaha tekrarlasan daha iyi olur onda da silik çizgi çıkarsa hamilesin

Testten 2 tane aldım, ikisini de aynı anda ilk idrarla denedim, birinde yine silik çizgi vardı diğerinde tek çizgi. Beynim yandı 😅 adet tarihime kadar beklicem, gecikme olursa kan vericem artık en mantıklısı bu gibime geliyor.
Canım hayırlısı olsun bende geciktim 5 gün olcak adet olmadım pko da var ya hormonlar bozuldu yine yada mucize yolda Allahım herşeyin hayırlısını versin 🙏🏼

X