Gebelik ve antidepresan

Etkisi nasıl ne kadardır kullaniyordunuz selectra ben de ölümü çok hatırlatır oldu intihar edermiyim diye korkuyorum

İlk 3 ay kullanmadınız bıraktınız mı ilacı
Sabah kullandığım ilacı bıraktım çünkü gebelikte sorunlar yaratacak bir ilaçtı dozu düşük de olsa. Akşam ilacımı bırakmayı denedim fakat olmadı ilaçsız yapamadım uyuyamadım uyuyamayınca sıkıntılar oldu. Ben de dozunu düşürüp kullanmaya devam ettim. Normalde 30mg kullanıyordum hamilelik öncesi 15 mg düşürdüm hamile kalınca da 15 mg ikiye bölüp kullandım ilk 3 aydan beri.

Sabah kullandığım ilacı bıraktım çünkü gebelikte sorunlar yaratacak bir ilaçtı dozu düşük de olsa. Akşam ilacımı bırakmayı denedim fakat olmadı ilaçsız yapamadım uyuyamadım uyuyamayınca sıkıntılar oldu. Ben de dozunu düşürüp kullanmaya devam ettim. Normalde 30mg kullanıyordum hamilelik öncesi 15 mg düşürdüm hamile kalınca da 15 mg ikiye bölüp kullandım ilk 3 aydan beri.
Doktora danıştınız mı?

Doktora danıştınız mı?
Doktora sorduğumda hiç bir ilacı kullanma demişti e ozaman hamile de olmamam gerekiyordu hiç bi zaman. Bir doktora sormuştum o da kâr zarar hesabı yapmıştı e o halde kullanmam daha kârlı geliyordu bende kullandım. Tabi çok da araştırdım kullandığım ilaç teratojenik bir ilaç değildi olsaydı kullanmazdım. Sabah ilacım öyle olduğu için onu kullanmadım asla bırakmıştım.

Merhaba gebelik olduğunu öğrendiğimde bende bırakmıştım günde 1 kullanıyordum dr kullanamazsın demişti bende mecbur bıraktım ama çok çok zorlanmıştım. Sonra son 3 ayımda tekrar sıkıntılar başladı ve dr sordum kullanma demişti bebeğin organları felan zarar görebilir demişti. Zar zor tamamladım gebeliği sonra emzirme döneminde 5 ay dayanabildim ruhsal olarak ve fiziksel olarak çok kötü olduğum için ilaca başladım ama meme yi kesmek zorunda kaldım çok zoruma gitmişti.
En son gene ilacı yazdırmak için başka bir dr gittiğimde kesmene gerek yoktu bebeği memeden kullanabilirdin dedi ben genede göze alamadım ama üzüldümde bebeği emzirmeyi kestiğim için 😔

Hamileliğin başından beri mi kötüsünüz ilaç kullandınız mı Ne zaman başladıniz
Merhaba ben 3 ayima kadar cok kotuydum ama daha sonra anksiyetem.azaldi ve simdi doum.yaptim.ve iyim ilac icmedim ama hamileim boyunca iyi seyler dusunmeye calistim kendime hep telkin verdim bebek etkilenicek iyi olmalisin diye cok zor zamanlardan gectim hamilelim sorunluydu ve bebeyimde biraz kucuk bir problem le geldi insallah kucuktur tabi biri kulagi gelisememis simdide sutum kesilmesin o anne sutuyle beslensin diye pozitif telkinler veriyorum bebeyim icin diyorum bebek insana iyi geliyor bence emin olun en youn sekilde yasiyorum yasadim belirtileri anlatamam doumdan sonra yuzum uyusmaya baslamisti dedim geldi bizimkisi bebeyi kucaima aldiktan sonra gecti

Merhaba ben 3 ayima kadar cok kotuydum ama daha sonra anksiyetem.azaldi ve simdi doum.yaptim.ve iyim ilac icmedim ama hamileim boyunca iyi seyler dusunmeye calistim kendime hep telkin verdim bebek etkilenicek iyi olmalisin diye cok zor zamanlardan gectim hamilelim sorunluydu ve bebeyimde biraz kucuk bir problem le geldi insallah kucuktur tabi biri kulagi gelisememis simdide sutum kesilmesin o anne sutuyle beslensin diye pozitif telkinler veriyorum bebeyim icin diyorum bebek insana iyi geliyor bence emin olun en youn sekilde yasiyorum yasadim belirtileri anlatamam doumdan sonra yuzum uyusmaya baslamisti dedim geldi bizimkisi bebeyi kucaima aldiktan sonra gecti

Allah bağışlasın bebeğinizi Çok şükür siz atlatmışsınız darısı başıma kaç aylık oldu bebeğiniz

X