Doğuma Hazırlık Gebelikte özel sağlık sigortası hakkında

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Söylediğiniz şekilde hastane doğum paketlerini de araştırdım ancak onlar daha pahalıya geliyordu. 8 bin-10 bin gibi fiyatlar verdiler.

Hamile olduğum için Demir hayat 2 can sigortası yaptırdım. 5 bin TL ücreti. Ama çok araştırdık ve neredeyse 8-10 tane acenteyle görüştük. Bu süreçte şunu farkettik rekabet nedeniyle acenteler indirim uygulayabiliyor. İlk aldığımız fiyatın neredeyse 2 bin TL altına yaptırdık.

Bir de sigortayı yaptıran kişi çalışıyorsa poliçeyi iş yerine göndererek vergi diliminin en yüksek olduğu ay vergi indirimi alabiliyor. Örneğin benim sigortamı eşim kendi üzerinden yaptırdı. Sonra sigorta poliçesini çalıştığı yerin muhasebe birimine gönderdi. Yıl içerisinde vergi diliminin yüksek olduğu ay %15 e kadar indirim uygulanıyor ödediğiniz fiyat üzerinden.
Merhaba bende düşünüyorm ne gibi artıları veya eksileri var acaba hiç para ödemiyormuyuz? Birde hamile olunca yapsak iki katı ücret çıkmıyor mu bugün ben A... Sıgorta ile görüştüm hamile isenz iki katı çıkar dedi

Üç doktora gittim ilk gittiğim doktor bebeğimi kaybetmeme neden olacaktı ki tedavisini uygulamayıp başka doktora geçtim (iyi ki). En son Ahmet Süha Özer'e gittim. Keşke keşke diyorum en başta onunla başlasaymışım. Tavırları, yaklaşımı, ilgisi çok iyiydi. Doğum çooook keyifliydi. Benim riskli gebelikti bide. Bir daha gidecek olsam direkt Ahmet hocada başlarım.
Merhaba Ankaradamisinz hangi hastane sizde sigorta yaptrdnzmu ücret ne kadar şimidedin teşekkürler

Merhaba ben Demir Hayat sigortalıyım ve Ankara’dayım😊 37. Haftadayım 7. Haftadan sonra yaptırdık sigorta ve livhospital medicalpark lokman hekim gibi hastanelerde geçerli.
Merhaba ben bugün demir hayatla konuştum 5150 gibi bir rakam verdi ama bu dediğiniz hastaneler yok ve hiç adını duymadığım hastaneler var lütfen bana özelden yardımcı olabilir misiniz bende Ankaradayım

Biz 4 bin'e anadolu sigorta ile anlaştık. Bundan önceki hamileliğim ve kürtaj dahil herşeyi karşıladılar tüm testler ve ameliyat masraflarıda içinde bir sonraki yıl yeniden yenileyeceğim çok memnunum 👍 Biz sigortayı yaptırmadan önce aracı bir site kullandık fiyatı ondan bir tık daha uygun olabilir.

Eklentiler

• IMG_20211110_123336.jpg
    IMG_20211110_123336.jpg
    34,2 KB · Görüntüleme: 155
Biz 4 bin'e anadolu sigorta ile anlaştık. Bundan önceki hamileliğim ve kürtaj dahil herşeyi karşıladılar tüm testler ve ameliyat masraflarıda içinde bir sonraki yıl yeniden yenileyeceğim çok memnunum 👍 Biz sigortayı yaptırmadan önce aracı bir site kullandık fiyatı ondan bir tık daha uygun olabilir.
Merhaba bilgi verebilir misiniz

Merhaba bende sanırım Anadolu karar verdim ama sanırım bir ay şartı varmis yani sigortadan sonra bir regl zamanımı varmış bende Reglime iki gün falan varken yaptrmayi düşünüyorum sizinki nasıldı? Birde vergi diliminden yararlandzmi

Merhaba bende sanırım Anadolu karar verdim ama sanırım bir ay şartı varmis yani sigortadan sonra bir regl zamanımı varmış bende Reglime iki gün falan varken yaptrmayi düşünüyorum sizinki nasıldı? Birde vergi diliminden yararlandzmi
Kendi şirketim olduğu için gider olarak gösterdim. Biz hamilelik için hazırız dediğimizde yaptırdık. (aslında olay hamile kaldiktan sonra yapilmasin anlasma diye boyle bir sart konmus 1 aylık, bizde de vardı) Ve kürtaj dahil neredeyse her şeyi kapsadığı için olası tüm risklere karşı önlem aldık... İyi ki de aldık başından biri kürtaj iki düşük geçti katılım payı dışında ne tahlillere ne ameliyata para ödemedim. Şimdi yeniden hamileyim eğer sağlıklı ilerlerse 1-2 ay ile sigortayı kaçırıyoruz ama emin ol ameliyattan daha uyguna geliyor o yüzden yenileyeceğiz. Doğumdan sonra bebek içinde ayrı fırsatları oluyor 👍Bir de benim paketim doğum teminatlı tamamlayıcı hayat sigortası olarak geçiyordu.

Kendi şirketim olduğu için gider olarak gösterdim. Biz hamilelik için hazırız dediğimizde yaptırdık. (aslında olay hamile kaldiktan sonra yapilmasin anlasma diye boyle bir sart konmus 1 aylık, bizde de vardı) Ve kürtaj dahil neredeyse her şeyi kapsadığı için olası tüm risklere karşı önlem aldık... İyi ki de aldık başından biri kürtaj iki düşük geçti katılım payı dışında ne tahlillere ne ameliyata para ödemedim. Şimdi yeniden hamileyim eğer sağlıklı ilerlerse 1-2 ay ile sigortayı kaçırıyoruz ama emin ol ameliyattan daha uyguna geliyor o yüzden yenileyeceğiz. Doğumdan sonra bebek içinde ayrı fırsatları oluyor 👍Bir de benim paketim doğum teminatlı tamamlayıcı hayat sigortası olarak geçiyordu.
Ben kürtaj düşük olan paketi alamayacağım galiba Allah korusun öyle bir şey olunca o zaman başka bir şey yaparız deri sigortacı bayan. Benim Suan kafama takılan regl e yakınmi regl bitimimi alsam Bilemiurum orda kafam karıştı (sanki hemen hamile kalabilcekmisim gibi

Ben kürtaj düşük olan paketi alamayacağım galiba Allah korusun öyle bir şey olunca o zaman başka bir şey yaparız deri sigortacı bayan. Benim Suan kafama takılan regl e yakınmi regl bitimimi alsam Bilemiurum orda kafam karıştı (sanki hemen hamile kalabilcekmisim gibi
Benim paketin icinde hepsi vardi ekstra bi icine ekleme yaptırmadık. Regliden önce yaptır çünkü ovulasyonla takiplerde %20 sansın oluyor. Dogru zamanı tutturduğunda çok cabuk hamile kalabilirsin. Regli baslangicindan sonra yumurtlama da hamile kalirsan 1 ay regliden itibaren sayılıyor. 🤷 o yüzden biran önce yaptırmanı öneririm. Ovulasyon kitlerinden trendyolda indirimde vardi icinde gebelik testi olanlardan alabilirsin.

Benim paketin icinde hepsi vardi ekstra bi icine ekleme yaptırmadık. Regliden önce yaptır çünkü ovulasyonla takiplerde %20 sansın oluyor. Dogru zamanı tutturduğunda çok cabuk hamile kalabilirsin. Regli baslangicindan sonra yumurtlama da hamile kalirsan 1 ay regliden itibaren sayılıyor. 🤷 o yüzden biran önce yaptırmanı öneririm. Ovulasyon kitlerinden trendyolda indirimde vardi icinde gebelik testi olanlardan alabilirsin.
Ne kadara yaptrmisnztinz ücret olarak..
Yani regl den sonra yaptirsam diğer regle hamile kalsam sayılır mı sigorta çünkü bir ay süresi falan diyip kafamı karıştırdı bende her ihtimale karşı dedim regl günü yaptırayım diye. Testlerden alacağım 🙏😊

Ne kadara yaptrmisnztinz ücret olarak..
Yani regl den sonra yaptirsam diğer regle hamile kalsam sayılır mı sigorta çünkü bir ay süresi falan diyip kafamı karıştırdı bende her ihtimale karşı dedim regl günü yaptırayım diye. Testlerden alacağım 🙏😊
Fotoğraf olarak eklemiştim bir daha ekleyeyim 4.100 küsürdü. Regliden sonra yumurtlama da hamile kalırsan bir sonraki reglin olmayacak. Burada önemli olan 1 ay hamile kalmaman. Yani bebek eğer sat a göre 14 Kasımda olursa(son adet tarihinin ilk günü gebekte ilk gün sayiliyor) sen anlasmayı 14-15 inde adetinde yaptirirsan o zaman geçersiz olur. 🤷🤷

Fotoğraf olarak eklemiştim bir daha ekleyeyim 4.100 küsürdü. Regliden sonra yumurtlama da hamile kalırsan bir sonraki reglin olmayacak. Burada önemli olan 1 ay hamile kalmaman. Yani bebek eğer sat a göre 14 Kasımda olursa(son adet tarihinin ilk günü gebekte ilk gün sayiliyor) sen anlasmayı 14-15 inde adetinde yaptirirsan o zaman geçersiz olur. 🤷🤷
O zaman korundugum ay regle iki gün falan yaptrsam sigortayi,
Ve sat i iki gün geç desem sanırım geçerli değilmi?

Merhaba anadolu sigortanın dogum teminatlı tamamlayıcı sigortası epidural vs her çeşit doğumu ödüyor mu ?
Merhaba galiba sezeryan da spinal bayıltma vs ödüyormus hatta normal de de epidural i ödüyor ama sezeryan da epidurali ödemiyormus diye anladım yanlış anlamadı isem siz hangi şehirdesnz

Mrb son aylardaki nst de de sigortaya dahil mi acaba

X