Gelişim geriliği 15 ve 11 gün

Kaçıncı haftada başladı acaba gelişim geriliği bebeğinizde?
20 haftalıkken alttan muayene etti doktor, rutin olması gerekiyor diyerek ve ben çok tedirgin oldum birşey gördü o yüzden kontrol sağlıyor diye. Sanırım 2 hafta sonrasında Gelisim geriliği başlamış, kafası küçük vs dedi ama benim gittiğim hastane araştırma hastanesi sanırım asistanlar araştırsın ve tecrübe edinsin diye en ufak bir durumda en kotu senaryoya göre hareket ediyorlardı. O zaman bıraktım o hastaneyi. Sonrasında doğuma kadar hep 2 hafta civari gerideydi değerlerimiz. Ama gayet sağlıklı bir bebek doğdu. Bir arkadasimin 1 ay geriden gelmiş iki çocuğu da şimdi okulda sınıf birincisi olduğunu söylemişti bana. Benimde kızım %60 engelli olacak demelerine rağmen aksine ayına göre çok önde zekası ve algıları, hareketleri 🙏

Canııım selam 🌸🌸
Gelişim geriliğiniz kaçıncı haftada başladı acaba?
Bir perinatoloğa görünmenizi tavsiye ederim ama şöyle bi sorunun ismi şuan aklımda değil sadece doğum sezeryana dönüyor ve bebiş prematüre doğuyor. Sağlıksal olarak hiç bir şekilde etkilemiyormuş bebişlerimizi. Korkum çoktu ama sadece sonuçlar bunlar oluyormuş..
Ben beslenme diyetiyle gelişim geriliğini giderdim, keçi sütü, yoğurt, kefir, ceviz, badem, fındık ve avakado bunları bol bol tükettim. 2 hafta gibi süreçte 3-4 günlük gerilik kalmıştı şuan tekrar ileri gidiyoruz şükür ki 🧿
Endişe ve korkularınızı çok iyi anlıyorum ama perinatolog doktora kesinlikle gidin kafanız inanın çok rahatlıyor..
💐 31’inci haftadan itibaren başladı. Daha öncesinde herhangi bir şey yoktu haftasına uyumlu gidiyordu. Bu hafta gideceğim perinatoloğa umarım iyi sonuçlar alırım. Bende bu şekilde beslenmeye dikkat ediyorum keçi sütü olmasa da peyniri, kuruyemiş, kefir v.b. 200 gram bi artış oldu ama baş çevresinde hiç gelişme olmaması korkutuyor açıkcası. sizin ve bebeğiniz adına çok sevindim 🙏

X