Genital siğil

Selamlar, yani primer olarak çok araştırdığım ve ilacını uzun bir süre çalıştığım bir konu olduğu için bir kaç şey yazma ihtiyacı hissettim, genital siğiller özellikle hpv olarak adlandırılan pek çok tipi olan, ciddi anlamda çok yaygın bir rahatsızlık, bir kaç tipinin rahim ağzı kanserine neden olduğu malumunuzdur (hpv5) aktif cinsel hayatı olmayan insanlarda rastlanma yüzdesi çok az olmasına rağmen düşük ihtimalle de olsa hijyen koşulları, taşıyıcı ile temas vs vs sebeplerle de bulaşabilmektedir, özellikle Türkiye de çok eşliliğin nispeten daha az olması sebebi ile daha düşükte olsa , dünyada rahim ağzı kanserine bağlı her 2 dakika da bir kadının öldüğü araştırmalarda ortaya konulmuştur, aktif cinsel hayat öncesi koruyucu aşılar %100 e yakın bir koruma sağlamakla beraber, düzenli yapılan smear testleri de aşı vurulamayan arkadaşlarımız için zorunlu gözükmektedir.

Aynı bölgede yinelemesi konusunda da bir iki kelime etmek isterim, özellikle bağışıklık sisteminin baskılandığı dönemlerde siğillerin gün yüzüne çıktığı ile ilgili araştırma ve makaleler mevcuttur, bu nedenle tedavi süresinde bağışıklık sistemini güçlendiren tıbbi ya da doğal ürünler kullanmanızı önerebilirim.

Merhaba didem mesaj cevap verme hakkim henuz olmadigi icin buradan yaziyorum. Mailine pataloji sonucumu gonderdim. Cevanini bekliyorum. Cok tesekkurederim ilgin icin. Cevap veren tum kullanicilara com tesekkurler.

şükürler olsun ben kurtuldum

roaccutane diye bir ilaç var onun sayesinde

yıllardır tekrarlayan illet bu ilaçtan sonra bir daha uğrmadı şükürler olsun
Cok sukur kurtulan birini gormek beni mutlu etti bende iki defa yaktirdim 3.allah kerim insallah bnde kurtulurim saolun tesekkurler

ben bu rahatsızlıkla ilgili 8 ay önce lazer operasyon geçirdim. çinko takviyesi aldım. herhangi bir nüksetme yok. doktor ilk 6 ayda nüksetme ihtimali var demişti. dilerim hepiniz iyileşirsiniz. aşıları yaptırıyorum. ihmal etmetin. en önemli şey sağlık. gerisi nasılsa oluyor :)

ben yaktırmadım kızlar. lazerle bi iki dakkalık opperasyonal bitti. sonrasında gezdim dolaştım hatta :) bir süre silverdin kullandım.

yalnız tek prob. doğum kontrol hapı kullanmam 3 yıl yasakmış, tetikleyebiliyorumuş. bilginiz olsun.

cahil cüvela doktor kaynıo ortalık ii seçin derim :)

ben bu rahatsızlıkla ilgili 8 ay önce lazer operasyon geçirdim. çinko takviyesi aldım. herhangi bir nüksetme yok. doktor ilk 6 ayda nüksetme ihtimali var demişti. dilerim hepiniz iyileşirsiniz. aşıları yaptırıyorum. ihmal etmetin. en önemli şey sağlık. gerisi nasılsa oluyor :)

ben yaktırmadım kızlar. lazerle bi iki dakkalık opperasyonal bitti. sonrasında gezdim dolaştım hatta :) bir süre silverdin kullandım.

yalnız tek prob. doğum kontrol hapı kullanmam 3 yıl yasakmış, tetikleyebiliyorumuş. bilginiz olsun.

cahil cüvela doktor kaynıo ortalık ii seçin derim :)

ELMA SIRKESI MUCIZESI.SIGILLERI 2 GUNDE GOTURDUM.Arkadaslar merhaba. Bende bu sigil denen illetten aylardir çekiyorum. Yaktirmak için 2 kez narkoz almak zorunda kaldim ustelik 1 ay icersinde. Ama bende %100 ise yarayan bir yöntem oldu. Tek yaptığım pamuğa biraz sirke koydum ve tam sigillerin uzerine gelecek sekilde pamugu üzerine koydum.herhangi bir tahris olmamak icin geri kalan yerlere kuru bir pamukla kapadim.2 saat beklettim.sonra pamugu cikartim ama yikamadim dusta almadim 1. Gun siyahlasan sigiler 2 gun yaptigimda tamamen düşende oldu kuculup 4. Gun kaybolan da mucize gibi oldu doktorum bile sasirdi. Fakat sirke yaptigimi soylemeyedim. Ve buarada 1 haftadir da direncimi güçlendirmek için omega3 ve sabah aksam 1 bardak ılık suya 2 tatli kasigi elma sirkesi 1 cay kasiginin yarisindan daha az çiçek bali koyarak ictim. Cunku bu tamamen direncle alakali birsey. Bağışıklık dusunce sigiller daha cok oluyor. Bol sans

arkadaslar bende bu ılletten cok cektım.olay tamamen bagısıklıkla ılgılı nerdne kaptıgımı bılmıyorum ama lazere gıttım bı donem ve hemsıreyım kendımde belkı lavobolardan olabılır bılmmıyorum ama morelımı muthıs bozan bır hastalık donemıydı.cok sukur bır suredır yok .oncelıkle bagısıklı sıstemınızı guclendırın .ımmun sıstemınızede.ıkıncısı morelınızı yuksek tutun ınternetten bır cok sey okuyup ben gıbı uzulmeyın herkesın hastalık evresı fakrlı yeterınce bılınclı olmama ragmen bır cok yazıyı okuyarak agladıgımı bılırım.ınanaın gececegıne.ve benım tedavı surecım hem koter yakımı hemde kryoterapı uygulamam ragmen hala devm ettı en son el ve ayak sıggılerı ıcın kullanılan ılacı denedım. ( Verrutol kullanımı ülkemizde sıklıkla ellerde ve ayaklarda bulunan siğiller için olmaktadır ve verrutol lokal kullanılan sıvı şeklinde bir ilaçtır. Genital bölge siğilleri için aslen üretilmemiştir. Ellerde çıkan siğiller ve ayak altında bulunan nasırlarda kullanılmaktadır. Salisilik asit isminde bir çeşit asit (kezzap) ve 5 –flourasil isminde sitostatik bir madde içerir. Genital bölge dokusu çok ince ve hassas olduğu için hem erkek hem de kadında o bölgede kimyasal yanıklar oluşturabilir. Ayrıca genital bölgeye asidik bir maddenin uygulanması hasta tarafından anatomik açıdan güvenli olmayabilir hem de teknik olarak da zordur. Verrutol gebelikte içerdiği 5-flourasil sebebiyle bebek için toksiktir ve kullanılmamalıdır. Verrutol hpv tedavisinde genital bölge için ilk seçenek olmamalıdır. Buna karşın el ve ayaktaki siğiller için ise etkili bir tedavi seçeneğidir.) her aksam yatmadan once genıtal bolgemı guzelce temızledım uzerıne batıkon surup bu ılacı surdum bıraz tahrıs yapıyor yaktıgı ıcın oylece yattım benımkıler uredı ve oldukca ınattcıydılar sukur su an yoklar.batıkon streıl bı malzeme oldugu ıcın kurtucu etkısıde var ve bırde en onemlısı ınanarak sıgıl duası okuyarak yaptım bu ıslemı .ınsallah sızde tez zamanda kurtulursunuz.
1.Dua: Okunuşu; ”Em ebremu emren feinna mübrimün.”(Zuhruf)

2.Dua: Okunuşu: ”Allahümme müsağğira’l-kebiri ve mükebbira’s-sağiri sağğir ma bi.”

Anlamı : ”Büyüğü küçülten ve küçüğü büyülten Allah’ım! Bu bendekini(siğilleri)küçült.”

Bu dua 7 kere okunup,hem şehadet parmakla gezdirilip hem de üzerine üflendiğinde,Allah’ın izniyle geçer.

Peygamber Efendimiz (s.a.v) hanımlarından birisinin elinde siğili görünce bu duayı okumasını söylemiş.Hanımı da o dertten kurtulmuş.

Dua : Allahümme müsağğira’l-kebiri ve mükebbira’s-sağiri sağğir ma bi.

Meb.lar bende İki hafta önce genital bolgemde siğil oluştu internetten araştırdım rahim ağzı kanserinin belirtileri arasındadır yazıyor sigiller ben bundan 3ay önce smear testi yaptirmistim temiz çıkmisti ALLAH korusun kanser falan olsa 3 ay öncesindende çıkardı dimi ama sigiller 2_3 hafta önce çıktı tekrar mi smear testi yaptirmam lazım offff korkuyorum bi akıl verin neolur buarada tüp bebek tedavisi gordugum için sürekli kontrol altındayim şimdiye kadar hiç sorun yasamadim nerden çıktı bu sigillerrrr :KK43:

Merhaba.Bir ay kadar once cok siddetli hastalik gecirdim biraz kendimi toparlar gibiydim ki cinsel organimda et beni gibi bir iki tane kabarcik geldi elime. Sivilce gibi geldi koparttim. Yağ parçasi çıktı içinden. Bu sigillerin içinde yağ bezesi gibi parcaciklar mi var. Siğilin içinden ne çıkıyor? :KK43:

Merhaba.Bir ay kadar once cok siddetli hastalik gecirdim biraz kendimi toparlar gibiydim ki cinsel organimda et beni gibi bir iki tane kabarcik geldi elime. Sivilce gibi geldi koparttim. Yağ parçasi çıktı içinden. Bu sigillerin içinde yağ bezesi gibi parcaciklar mi var. Siğilin içinden ne çıkıyor? :KK43:
Mrb.canım ben koparmadim hiç sigilleri ama yağ bezesi varsa siğil değildir belki yagbezesidir bi doktora göster istersen ama demisin ya şiddetli bir hastalık gecirmisin bu sigiller bağışıklık sisteminin düştüğü zaman cikiyormus benimde öyle oldu çünkü tekrar smear testi yapıldı bugün bakalım sonuç ne çıkacak hayırlısı....

Mrb.canım ben koparmadim hiç sigilleri ama yağ bezesi varsa siğil değildir belki yagbezesidir bi doktora göster istersen ama demisin ya şiddetli bir hastalık gecirmisin bu sigiller bağışıklık sisteminin düştüğü zaman cikiyormus benimde öyle oldu çünkü tekrar smear testi yapıldı bugün bakalım sonuç ne çıkacak hayırlısı....
Çok geçmiş olsun size de. Cok sikintili bir durum gercekten :KK43:

kızlar bu genital siğilden kurtulan var mı Allah için biri yardım etsin propolisi kullanan var mı
Canım bende kurtulmaya çalışıyorum propolis bilmem ama aldara krem iyi geliyormuş diye duydum ben yaktiricam haftaya inşaAllah tek seansta geçer arkadaşım in tekseansta gecti bidahada çıkmadı çok zor bir durum ALLAH yardımcımiz olsun

analadım canım tesekkur ederım cvbı n için ne kotu bıseymıs bu ya ben bekarım nasıl bulastı onu da bılmiyorum

analadım canım tesekkur ederım cvbı n için ne kotu bıseymıs bu ya ben bekarım nasıl bulastı onu da bılmiyorum
Her yerden bulaşabilir canım illa cinsellik şart değil Genellikle wcler ağda salonları vb. Yerlerden doktor dedi banada bağışıklık sisteminin de çöküşüyle zaten vücutta olan virusler böyle ortaya cikiyormus bağışıklık sistemini güçlendiren besinler ye canım zencefil çayı iciyorum ben sende iç sadece dış bolgedeyse sigiller aldarayi kullanabilirsiniz benim vajen icinde de olduğu için yakilcak

ewet canım bagısıklıgım cok dustu ucuk falan cıkmıstı bende tesekkur ederım canım zencefil var ewde yerim artık sizin siğillerinz nasıl boyle et parcası gibi bsey mı cunku benımkıde iç tarafta byle bıraz ınce uzun gibi benimkiler

ewet canım bagısıklıgım cok dustu ucuk falan cıkmıstı bende tesekkur ederım canım zencefil var ewde yerim artık sizin siğillerinz nasıl boyle et parcası gibi bsey mı cunku benımkıde iç tarafta byle bıraz ınce uzun gibi benimkiler
Aynen ince uzun bi çizgi üzerinde gibiler sanki yanyana çoğaldılar vajen içinde olanlar tek tük ler et beni gibi ama dışındakiler yanyanalar inşaAllah tek seansta geçer ya tekrar edebiliyormuş maalesef ALLAH yardımcımız olsun canım

X