Geri Dönüşüm Gündeliği

hayırlı olsun :) rüya yorumu dediniz ilgimi çekti ben sadece Mehmet Emin Kırgil den dinliyordum yani çıkan rüyalarınız var mı merak ettim ona göre bende belki araştırma yapabilirim hihi

Günaydın öncelikle hayal ettiğimizinde ötesinde keyifli, kolay ve ağzımızı kulağımıza vardıracak güzellikte bir hafta diliyorum.

Rüyayla ilgili şöyle bir örnek vereyim; bir gece denetimden sorumlu kişiyle ekrandan bir rapora bakarken karşı camda patronumla ofisten kız arkadaşımı sevişirken görüyoruz ve o kadar şaşırıyoruz ki. Rüya tabi dedim geçtim ama etkiledi beni epey ne alaka işyerinde nasıl yapıyorlar diye. Aradan iki gün geçti; haftasonu eğlenmeye gittiğimiz bir yer var. Detaya girmiyim oranın işletmecisiyle bir kızı üst katta sevişirken gördük arkadaşımla. Şimdi burada rüya yorumlarken iç mekan-dış mekan yanınızdaki kişi ve en önemlisi his-duygu çok önemli. Rüyamda gördüğüm şaşkınlıkla reelde yaşadığım aynıydı mesela. Çok yakın bir kız arkadaşım geçenlerde bir rüyasını paylaşmıştı. Çok çok eskiden duygusal bir his beslediği bir adamın kendisini arayıp evliliğiyle ilgili sıkıntı yaşadığı için onunla paylaşmak istediğini "hissediyor" acaba boşandılar mı diye aklından geçiriyor.. Bir kaç gün sonra eski bir kız arkadaşıyla telefonda konuşuyor ve mutlaka kız arkadaşı görüşelim diyor. Tabii o arada rüyayı hatırlamıyor yani konuyla bağdaştırmıyor diyelim.. Ve dedim ki acaba eşiyle ilgili sorunları var seninle mi paylaşacak du bakalım. Ve tam olarak öyle olmuş. Boşanmanın eşiğinden dönmüşler vs. Yalnız burda şöyle bir şey var. Rüyada siz kadın suretiyle görürsünüz ama işin özünde başrolumuz erkek olabilir. O yüzden rüyaların özellikle yazılmasını savunuyorlar. Çabuk unutuyoruz, eksik hatırlıyoruz..

Dedektif gibi olmak lazım. Varsa bir simge ne anlama geliyor neyi çağrıştıyor, nasıl hissettiriyor seni bir yere götürüyor mu geçmişte daha önce öyle hissetmiş miydin vs. Çok detay. Nusret Kaya videolarını ve kitaplarını da okuyabilirsiniz. Ancak Nusret Hoca'nın dili biraz karışık bir kaç kez okumak durumunda kalıyorum kitabı..

Ne demiş Leman Sam;
-Daha gidecek çok yolumuz var güzel yarim :KK200:

Dünya derya deniz. Bilginin ucu bucağı yok.
Daha neler göreceğiz görelim bakalım.

Benim erkek arkadaşım var rüyamda başkasıyla sevişmişim uyanınca çok kötü oldum ama orda iyi hissediyorum bunlar şeytani rüya sınıfına giriyormuş aldatmak gerçekte etkilenip aranın bozulması için kafaya takıp dert etmek . Bunlar eşine anlatmaman gereken rüyalarmış bizde hiç anlatmayız . Ben çok fazla anlam yüklediğim de günüm kötü geçiyor artık bıraktım rüyamı ben kontrol edemiyorum sonuçta ne hissedeceğimi 😅🤦 saçma

Savsancik Savsancik burada görmem, algılamam gereken nedir sorusu da işe yarayabilir. Nusret Kaya birini rüyanızda hasta görmek ona kızgın olduğunuz anlamına gelir diyor. Hasta olmasını dileyecek kadar öfke beslemek. Bilemiyorum %100 doğru yok herkes için geçerliliği olmayabilir. Kuş benim için uğurken belki bir başkasında lanet olabilir gibi.

Sabahtandır içimde kor gibi yanan bir ateş adeta. Babamın sonuçları maalesef iyi çıkmadı. Ameliyattan 3 ay sonra tekrar etti. Yeniden ameliyat olması gerekiyor. Olana olduğu gibi izin vermek hakikaten kolay olmuyor. İyi birini bul, evlen diyor. Diyor da beni de bir girdaba sokuyor. Böyle deyince hissediyorum ki gözüm arkada kalmasın da gün yüzüyle göreyim diyor aslında. Hayat böyle işte. Akıp gidecek iyisiyle kötüsüyle. Ama şu göğsümdeki ateş hala yanıyor. Tutup çıkarasım geliyor göğsümü.

Beklemek cehennemdir demişler ya.
Dilerim kolayından nasip olsun herşey, Allah acısın.. Bu hastalığı seçen oydu çünkü. Ama buna şahitlik etmek de bir o kadar acı. Ne demeli bilmiyorum. Sağlık hayattır, bunu idrak edebileceğimz zamanlara..

Sabahtandır içimde kor gibi yanan bir ateş adeta. Babamın sonuçları maalesef iyi çıkmadı. Ameliyattan 3 ay sonra tekrar etti. Yeniden ameliyat olması gerekiyor. Olana olduğu gibi izin vermek hakikaten kolay olmuyor. İyi birini bul, evlen diyor. Diyor da beni de bir girdaba sokuyor. Böyle deyince hissediyorum ki gözüm arkada kalmasın da gün yüzüyle göreyim diyor aslında. Hayat böyle işte. Akıp gidecek iyisiyle kötüsüyle. Ama şu göğsümdeki ateş hala yanıyor. Tutup çıkarasım geliyor göğsümü.

Dilerim kolayından nasip olsun herşey, Allah acısın.. Bu hastalığı seçen oydu çünkü. Ama buna şahitlik etmek de bir o kadar acı. Ne demeli bilmiyorum. Sağlık hayattır, bunu idrak edebileceğimz zamanlara..
Cok üzüldüm Rabbim babana acil sifalar nasip etsin insallah

Cok gecmis olsun😥 dilerim ki tez zamanda eski sagligina kavussun babaniz,bu kotu gunler geride kalsin.

İki günüm ruhen ağır geçti. Pazartesi öyle bir ağırlık vardı ki göğsümde nefes alamadım adeta. Eve gider gitmez yatağa attım kendimi. Babam annem gelip gidiyorlar odama, bu saatte normal değil iyi misin falan diye. Kemiklerim sızlıyor resmen. Neyse dedim üşütüyorum ondan dedim. Sonra dedim ki bir dakika, burdaki bu his, algı, düşünce bana mı ait? Bu kime ait, bu kime ait, bu kime ait? Defalarca sordum sordukça o ağırlık, göğsümün sıkışması adeta buhar oldu. Şükürler olsun dedim. Uyudum mis gibi.

Bugün daha iyiyim. Kendime ayrı bir özen gösterdim ojemi sürdüm, saçımı topladım, topuklu ayakkabımı giydim.. Aynaya baktım ve dedim ki; jilet gibisin kız :cool:

Bu arada telefonum kırıldı, dün gidip yeni telefon aldım kendime. Tahir Özakkaş'ın üç kitabını da sipariş ettim. Bana çok iyi geliyor. Bundan daha iyi nasıl olur?

Mis gibi bir ekmek arası hazırlıyım kendime. Güzel bir rüya gördüm. Hayır olsun.
Bu arada şimdi aklıma geldi yazarım demiştim. Şimdi ofiste yeni bir arkadaş başladı. Dün rüyalarla ilgili konuşuyoruz; babasının rüyasını anlattı tüylerim diken diken oldu. Babası, rüyasında vefat eden babasını görüyor, diyor ki Rıza başım çok üşüyor bana bi şapka al. Adam sabah uyanıyor diyor hayırlar olsun. Aradan bir kaç gün geçiyor köyden bir telefon, diyorlar ki Rıza babanın mezar taşı kırılmış. Yaptırıyoruz. şuan bunu niye yazdım bilmiyorum , beni çok etkiledi:KK23:

Yazıma son verirken aşağıya Halis Hoca'dan bir alıntı yapayım;

Bugün seni ne mutlu ederdi? Ne neşeli kılardı?
Olduğun bokluğu yaratmak için hangi seçimleri yapıyorsun? Ve bundan hangi kazancı elde ediyorsun? Eğer gerçekten izin versen ve kendin olmayı seçsen hayatında ne ortaya çıkardı?

Tüm bunları yaratan enerjimizi ve dilediğimiz gibi olmamasının önünde duran herşeyi POC*POD.

Dilerim güzel, kolay ve neşeyle geçecek bir gün olsun.
Sevgiler.

Günaydın cancağızım..Aşkla, huzurla, mutlulukla dolu güzel bir gün olsun :KK200:

Kahvemden bir yudum aldım başlıyorum izahate. Mis gibi, masmavi berrak bir gökyüzü, cıvıl cıvıl kuşlar, insanlar koşturmacalı. Bugünden keyif alarak başladım. Radyoda Ezgi'nin Günlüğü;

-Şimdi aşkın tam zamanıdır.

Ah ne güzel, ne güzel. Çok seviyorum bu şarkıyı.

"Sizin hayır bildiklerinizde şer, şer bildiklerinizde hayır vardır"

Kardeşim doçent doktor. Yakın zamanda Harvard Üniversitesi'nden kabul aldı. Ancak başvurduğu burs çıkmadı. Eee haliyle gitme hayalleri suya düştü. Kenarda birikmişim var. 2 gündür sağa dönüyorum sola dönüyorum. Dedim arayayım diyeyim sen al bu parayı idare ettiği kadar git bakalım. Burs çıkmadığı için çok üzülmüştü çünkü. Dün eve geldim, kardeşlerim de evde ( ayrı yaşıyorlar). Dedi ki sana güzel bir haberimiz var. Böyleyken böyle. Benim işim onaylandı, yurtdışında. Nasıl yani derken anlattı. Yurtdışında bulunan hocasına mail atıyor bir makale için. O arada konuşuyorlar işten güçten. Derken kardeşim diyor ki hocam Harvard işi olmadı, burs çıkmadı vs. Hoca da bir projemiz var şuan böyle böyle. Güvenilir birine ihtiyacımız var çalışır mısın bizimle. Ve bingo!

Demem o ki; bazen birine ulaşmamız gerekiyor. Bir mesaj atmaya, bir konuşma yapmaya ya da bir yere gitmemiz gerekiyor. Kaynak bize bağlı ama uzağımızda olabilir. Bir de dedi ki; hoca bu teklifi yaptıktan sonra, içimden bundan daha iyi nasıl olur diye geçirdim :halay:Ve bu iş onun hayal ettiğinden çok daha iyi oldu. İnsanın nasibi dağın altında olsa onu bulurmuş. Bazen üzüldüğümüz şey bizi bir başka sevince hazırlıyor. Bunu anlayabilmek için neler mümkün?

Gün güzellikler ve kolaylıklar getirsin diliyorum.
Sevgilerimle.

Günaydın cancağızım..Aşkla, huzurla, mutlulukla dolu güzel bir gün olsun :KK200:

Kahvemden bir yudum aldım başlıyorum izahate. Mis gibi, masmavi berrak bir gökyüzü, cıvıl cıvıl kuşlar, insanlar koşturmacalı. Bugünden keyif alarak başladım. Radyoda Ezgi'nin Günlüğü;

Kardeşim doçent doktor. Yakın zamanda Harvard Üniversitesi'nden kabul aldı. Ancak başvurduğu burs çıkmadı. Eee haliyle gitme hayalleri suya düştü. Kenarda birikmişim var. 2 gündür sağa dönüyorum sola dönüyorum. Dedim arayayım diyeyim sen al bu parayı idare ettiği kadar git bakalım. Burs çıkmadığı için çok üzülmüştü çünkü. Dün eve geldim, kardeşlerim de evde ( ayrı yaşıyorlar). Dedi ki sana güzel bir haberimiz var. Böyleyken böyle. Benim işim onaylandı, yurtdışında. Nasıl yani derken anlattı. Yurtdışında bulunan hocasına mail atıyor bir makale için. O arada konuşuyorlar işten güçten. Derken kardeşim diyor ki hocam Harvard işi olmadı, burs çıkmadı vs. Hoca da bir projemiz var şuan böyle böyle. Güvenilir birine ihtiyacımız var çalışır mısın bizimle. Ve bingo!

Demem o ki; bazen birine ulaşmamız gerekiyor. Bir mesaj atmaya, bir konuşma yapmaya ya da bir yere gitmemiz gerekiyor. Kaynak bize bağlı ama uzağımızda olabilir. Bir de dedi ki; hoca bu teklifi yaptıktan sonra, içimden bundan daha iyi nasıl olur diye geçirdim :halay:Ve bu iş onun hayal ettiğinden çok daha iyi oldu. İnsanın nasibi dağın altında olsa onu bulurmuş. Bazen üzüldüğümüz şey bizi bir başka sevince hazırlıyor. Bunu anlayabilmek için neler mümkün?

Sevgilerimle.
Tebrik derim kardeşinizi

Yolu açık olsun

Sevgilerimle.
Tam da yazilarina ihtiyacim oldugu zamanda bu yazının gelmesine ne dersin?Iyi ki varsin Z zerema .Gecen seneden beri buradaki yazdıklarınla hayatıma cok guzel dokundun.Bunun icin sana cok tesekkur ederim...Insallah en kisa surede benim nasibimde bana gelir.Sevgiler

Çok şükür babamın ameliyatı iyi geçti, yeni çıktı.. Şuan o kadar mutluyum ki kızlar binlerce kez şükürler olsun. Dokunsalar ağlarım derler ya tam öyle. Mutluluk gözyaşlarım babama kurban olsun be :KK200:

Beklemek çok zordu. Çıktı çıkmadı arafı. Geçti şükür. Sağlıktan ötesi yalan.
Tüm sevdiklerinin sağlıkla yanında olması muazzam bir duygu..

Derin bir nefes alıp iyi ki dedim çokça.
Hepinize sevgiler.

Çok şükür babamın ameliyatı iyi geçti, yeni çıktı.. Şuan o kadar mutluyum ki kızlar binlerce kez şükürler olsun. Dokunsalar ağlarım derler ya tam öyle. Mutluluk gözyaşlarım babama kurban olsun be :KK200:

Beklemek çok zordu. Çıktı çıkmadı arafı. Geçti şükür. Sağlıktan ötesi yalan.
Tüm sevdiklerinin sağlıkla yanında olması muazzam bir duygu..

Derin bir nefes alıp iyi ki dedim çokça.
Hepinize sevgiler.
Cok sükür kuzum ben de cok sevindim. Bir an önce sagligina kavusur insallah🙏🙏

Çiçeeeekkk gibi bir günden merhaba :KK200:

Aşkla, huzurla, keyifle, ağız tadıyla dolu güzel bir gün olsun. Buna izin vermediğimiz, hayatı, insanları katılaştırıp, putlaştırıp, yaşanmaz kıldığımız heryeri yıkıp yaratımını iptal edelim miiiiii? EVETTTTT! EVETTTTTTTTTTTTT! EVETTTTTTTTTTT!

Oh!

Pazartesi günleri lındy hop dansına başladım, 2 ders aldım çok keyifli ve eğlenceli. Galata'da.. Bu hafta katılamadım ama telafi olur. Sabah sporunu hayatıma dahil ettim. Sabah 7,20 uyanıyorum 7,45 evden çıkıyorum. 15 dakika yürüyorum 8'de spor salonundayım. 2 gündür şahane hissediyorum çok şükür. Bu ara accık da kısmetim artı gibi dkfjgjfgkjkfgjlhj :cool: Havam batsın. Kendime, hayata izin veriyorum. Hiçbir şeyden de kaçmıyorum. Tadına vararak kahvemi içiyorum. Bu arada tarçınlı türk kahvesi deneyin derim bayılıyorum tadına.

"Herşey zihinde başlar" kitabını okumaya başladım. En yakın arkadaşım istiyordu hem ona hem kendime hediye aldım. Orada bir metafor var. Diyor ki şimdi bir kağıda nokta yapın ve etrafına bir çember çizin. Bu çember sizin kalıplarınız, engel olarak gördüğünüz herşey, iş, aile, arkadaşlar, sevgili. Sizi olduğunuz yerde tutan ne varsa o çember. Şimdi silgi alıp çemberi silin ve artık özgürsünüz. Hiçbir engel yok. Neyi seçeceksin o halde? Kafamda dönüp duruyor o çember. Herşeyi engelleyen, yargılayan ben ve zihnim. Olmaz diyen benim, yoldan kendimi çeldiren yine benim. Bu hayat bana ait ve benim yaratımım, kime ne diyebilirim gerçekten?

Youtube da bir video önerim olacak. "Bütüncül Psikoterapi İk Görüşme Seansı-Erdem Akgün" 33,21 saniye sürüyor ve inanın hayatımızdaki insanlara aslında ne kadar uzak olduğumuzu gösteren, birini tanımaya başlarken sormamız gereken şeylerinde farkındalığına erdirecek bir video. Umarım katkı olsun.

Bana iyi gelecek herşeye kolaylık, neşe ve ihtişamla izinliyim.
Çünkü ben buna değerim.

Herşey yolunda ve herşey olması gerektiği gibi.
Hayat gelsin bildiği gibi, sevgiler.

Kardı kıştı, yağmurdu çamurdu demeden sadece kuş seslerini duyup/algılayıp günümü güzelleştiren bu hayata teşekkürle başlamak istedim. Günaydın.

Kalbim bir kuşun çırpınışında adeta. Öylesi güzel bir heyecan.
Bin şükür :KK200:

Baldan tatlı bir gün dilerim.
Sevgiler çokça.

X