Gözümde Arpacık Çıktı, Ne Önerirsiniz?

peki sarımsağı her gün mü uyguladınız:sm_confused:

küçükken bende de çıkardı itdirseği çıkmış deyip boş bulunduğum anda gözüme tükürürdü babannem:Roflol: varmış demek bi bildiğişakkıdı

arpacık belasından tam bir ay çektim gözlerim kapanırcasına şişti sakın sarımsak sürme bende mikrop kaptım bu yüzden bunun için tobrased göz damlası kullanın sevgiler.

Bendede çıkmıştı bi kaç yıl önce çok acı veriyordu zor geçmişti dalin bebe şampuanını kullandım çay buğusu yaptım okuttum geçti

Kizlar Kronik şekilde Gözünde Sürekli Arpacik çikanlar Için Kendi Gözlerimle Gördüğüm Bir çareyi Söyleyeceğim Ama Noolur Gülmeyin Valla Bizzat Kendim şahit Oldum. Biraz Tuhaf Ama Işe Yaradi.küçükken Mahalle Arkadaşim Vardi 7 Yaşindaydik. Kizin Gözünün Bvirinde Biter Birinde Başlardi.bi Gün Mahallede Oynarken Bi Yaşli Tayze Geldi Yanimiza Kiza Bir Tarif Söyledi Ertesi Gün Yaptik Ve Bir Daha Hiç çikmadi.köpek Dişkisinin üzerine Eğilip Gözüne Doğru Tabiki 3 Defa It Boku Gözüme Diyeceksin Dedi .biz Başladik Mahallede It Aramaya .bir Köpek Gördük Peşinde Belki 3 Saat Mahalle Mahelle Dolaştik Itle Miçsin Diye. Vel Hasil Sonunda Miçti Ve Arkadaşim Tiksine Tiksine Yapti Ve Bir Daha Hiç çikmadi. Yeminle Dalga Geçmiyorum Hepsi Gerçek. Sanirim Bu Cesaret Birazda Henüz 7 Yaşinda Olmamizdandi .ama Siz It Peşinde Dolanmayin Hayvan Barinağina Gidin:)

ben yeni atlatım arkadas hala gözümde izi kalbimde acısı var cok fena sisti kesinlikle otara dogru yatamadım tecrübem bıcak kaynamıs suyla yapılan pansuman ise yarıyor eger asırı sismise ve kirpiginde cıkmıssa o kirpikleri cek ben öyle yaptım ve bir gün sonra iltihap akmaya basladı nerdeyse bir bucuk hafta sürdü sislik iltihap akması su andada kolumda bir cıban var oda iki hafta oldu vücud zayıf düstügünde bagısıklık sistemin zayıfladıgında cıkıyormus bunlar diyetteydim ben hep ondan oldu bence biraz bagısıklık sistemini güclendirecek bir seyeler al ve sıcak pansuman cok faydası oluyor gecmis olsun

bi kadın kızına yapmış köpeğin dirseğini 3 kere mi ne arpacığa sürmüş ondan sopnrada hiç çıkmamıs belkide onun için it dirseği diyolar:)

gecen haftalarda epeydır kullanmadıgım lensı takmıstım bu da gozumde ıltıhap yapmıs arpacıga cevırmıs goz doktoruna gıttım günde yapabıldıgın sıklıkta sıcak su banyosu temız suyu kaynatıyorsun bır pamuk alıyorsun ve arpacıklı bolgeye sıcak su kompresı tatbık edıyorsun ve bır damla verdı exoderıl dı ısmı 2 gunde hemen bas vermeden ıyılestı sıcak su kompresı ozellıkle cok ıyı hemen bas veren kısım cekıyor ıcerı kendını .... bırde cocukken annem tam arpacık ustune sarımsak surerdı sarımsak da cok guclu bır antıbıyotıktır hemen sarımsak oyle bır yakıyorkı aglıyorsun dayanabılecegını sanmıyorum....

kırlangıç otu losyonu birebir gelir bide isveç şurubu mutlaka ikisinden birini dene faydası olur geçmiş olsun

kirlangic otu losyonunu bulamam ama ............
kizimda cikti su anda bende sicak kompres yaptirdim cok aci veriyor ama sarimdagi ilk defa duydum

kemicitine adlı göz kremini akşam sürün. sabah kadar biraz düzelme olur .2-3 gün daha devam edilir. ve geçmiş olsun.:lepi:

sarımsağı rendeleyin suyunu sıkın it dirseğini hemen geçirio babamdan biliom :))

bende de çıkmıştı arpacık ama oldukçada büyümüştü eczaneye gittim ilaç alayım diye sağolsun eczacı ablam tanıdıktır kulak çöpüne tendirdiyot sür arpacığın üstüne sür ama gözüne değdirme dedi valla yaptım geçti yıllar sonra tekrar diğer gözümde çıkıyordu ki daha büyümeden aynı şeyi yaptım iyileşti tavsiye ederim bir dahada çıkmadı.

benim bir arkadaşımda çıkmıştı...yine yaşlıların önerisi üzerine kuru üzüm yedi ve geçti...ikimiz de inanmamıştık çünkü arkadaşım tıp doktoru....ve sonucu gördük ..

canım en güzeli gazlı bezle yada temiz bir bezle gözüne çok kaynar olmayan suyla pansuman yap en ıyı yontem bu...

bendede cikiyor ve yok kasiniyordu ben sabah aksam sarmisagin ic kismini temiz yeri olsun diye kesip sürüyordum yakiyordu ama geciyordu

X