Çocuk Hastalıkları Gözyaşı kanalı tıkanıklığı acil yardımmmmm !!!!

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

glupglup

Guru
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2009
1.236
22
48
Arkadaşlar 4 aylık bebeğimin bir gözünde gözyaşı kanalı tıkalı. Doktora gittik masaj önerdi damla verdi. 1 yaşına kadar da yapılacak başka bişey yok dedi. Sürekli ıslak ve çapaklı gözü. Bu durumu yaşayanların tavsiyelerini bekliyorum. Çok Acillll

arkadaşımı bebeğindede vardı,masajla geçti,1 yaşına dekde sürdü,temiz tut,en küçük parmağınlagöz kenerına masaj yap,ilacınıda düzenli kullan geçer.geçmiş olsun cnm.

öncelikle geçmiş olsun.benm kızım şuan 16 aylık.doğuştan sağ gözyaşı kanalı tıkalıydı.doktor masaj önerdi ve damla.yapmaya çalıştım masajı ama yaptırmadı pek.sana önerim mutlaka hergün yap.1yaşına kadar geçmedi.daha sonra anestezi kullanmadan küçük bi işlemle açıldı.şuan çok rahatız.
eğer daha fazla bilgi almak istersen yardımcı olurum.özelden mesaj atabilirsin.hiç takma kafana bu iş benmde başımdan geçti seni çok iii anlıyorum.tekrar geçmiş olsun..

öncelikle çok geçmiş olsun.
benim bebeğimin de sağ gözü ara ara sulanıp akıyor. bu aralar da sık sık çapaklanıyor. çapaklandığı zaman burnu da tıkanık oluyor. ben de üşütüyor diyorum hep.
ama gözyaşı kanalı tıkanıklıkğı olmasından korkmaya başladım. mesela çapaklanma 4-5gün sürdü, şu an yok. ama gün içinde aradabir sulanıyor gözü.
ilk 3ay çapaklanma sulanma yoktu. bu ay içinde gördük. gözyaşı kanalı tıkanıklığı doğduğu andan itibaren mi olur, yoksa sonradan da belli edebiir mi kendini?

ilk 40 gün benim kızımdada yoktu çünkü hep uyuyodu. şimdi uyanık olduğu zamanlar hep sulu ve çapaklı. 1 haftadır masaj yapıyorum bugün sulanma azaldı ve çapak hiç kalmadı. damla 5 gün kullanılabiliyo sadece. şu sulanmada geçse derin bir oh çekicem ya :KK43:((

canım benim bebegimde 4 aylık aynen bizimde capak oluyo sabah ve sulanıyo gün boyu bizede stafine diye damla verdi kullanıyorum tekrar oluyo 2 kere götürdüm tıkanıklık dedi aynı sekildeyiz canım bende masaj yapmaya calısıyorum umarım gecer ya ben sütümle temizliyorum gözünün kenarlarını ve cayın demi ile siliyorum öyle dedi cevremdekiler

canım benim bebegimde 4 aylık aynen bizimde capak oluyo sabah ve sulanıyo gün boyu bizede stafine diye damla verdi kullanıyorum tekrar oluyo 2 kere götürdüm tıkanıklık dedi aynı sekildeyiz canım bende masaj yapmaya calısıyorum umarım gecer ya ben sütümle temizliyorum gözünün kenarlarını ve cayın demi ile siliyorum öyle dedi cevremdekiler

sizin yaptığınız çapaklanmaya iyi geliyor.kanal açmıyor.masaj yapın deewamlı.

geçmiş olsun, benim bebeğimde de aynı sorun var ben süt emmerken küçük parmağımla masaj yapmaya çalışıyorum. çok iyi geliyor.

öncelikle geçmiş olsun.benm kızım şuan 16 aylık.doğuştan sağ gözyaşı kanalı tıkalıydı.doktor masaj önerdi ve damla.yapmaya çalıştım masajı ama yaptırmadı pek.sana önerim mutlaka hergün yap.1yaşına kadar geçmedi.daha sonra anestezi kullanmadan küçük bi işlemle açıldı.şuan çok rahatız.
eğer daha fazla bilgi almak istersen yardımcı olurum.özelden mesaj atabilirsin.hiç takma kafana bu iş benmde başımdan geçti seni çok iii anlıyorum.tekrar geçmiş olsun..
arkadaşım,göz doktoru eşime 1 yaşından sonra anestezi ile açarız demiş..anestezisiz nerde yaptırdınız ? pek istemiyorum şimdiden anestezi almasını...

Son düzenleme:
arkadaşım,göz doktoru eşime 1 yaşından sonra anestezi ile açarız demiş..anestezisiz nerde yaptırdınız ? pek istemiyorum şimdiden anestezi almasını...

izmir behçet uz çocuk hastensinde yaptırdık.çok da memnunuz yaşarma çapaklanma vs yok.tavsiye ederim.anestezi kullanmaya hiç gerek yok.

2 kere sondalama yaptırdık..Olmadı,tekrar tıkandı..3. kez olucak..Bu kez tüplü yöntemle anestezi ile olacak..:KK43:

aynı sorun bizde de var..bugün artık en son raddeye geldi.sabah çapaktan açamadı yavrum gözünü...

Mrhb acil yardımcı olur musunuz kızım 23 aylık Dr bize ameliyat dedi masajla geçmez dedi.tam teşekküllü hastane önerdi.dr arayisindayiz.zarar görmeden min riskle olsun istiyorum.usaktayim.behcet uz yada başka hastane ,Dr ismi verebilirmsnz

Merhaba benimde kızımda gozyası kanalında tıkanıklık var acaba yardımcı olurmusunuz

Anestezi kullanmadan demişsiniz nasıl yapıldı acaba bilgi verirmisiniz 16 aylık kızım biİmde aynı sorunumuz var

Merhaba bana yardımcı olurmusunuz oğlum 3 yaşında göz yaşı kanalı tıkalı ameliyat dediler dünya göz 10bin fiyat istedi siz nerde ve nekadara yaptırdınız devlette bulamıyorum randevu

Merhaba bana yardımcı olurmusunuz oğlum 3 yaşında göz yaşı kanalı tıkalı ameliyat dediler dünya göz 10bin fiyat istedi siz nerde ve nekadara yaptırdınız devlette bulamıyorum randevu

Merhaba ameliyat yaptırdınız mi çocuğu benim kızım da da aynı sorun var bilgi verirmisiniz

X