Güzel Ama Zorlu(GAZ) 😁

cilekl1hurma

Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2024
110
124
27
Herkese merhaba hayırlı geceler bugün bu konuyu aşma sebebim sözlü nişanlı olan insanların yaşadığı büyük zorluklar hani derler ya “ ölüm gibi bir şeydi ama kimse ölmedi “ Nişanlılık GAZ sancısı gibi 😁bence nişanlılık evresi tam da böyle bu konularda bilinçlenmesi gereken çok fazla kız kardeşlerim olduğunu düşünüyorum eğer Mune Mune izin verirse bu post un altına evlenen ablalarım kardeşlerim nişanlıyken yaşadığınız zorlukları yazarsanız herkes bu şekilde bilinçlenip bu süreçleri hatalara yanlışlara en önemlisi kalp kırıklıklarına düşmeden halledebilirler fikrimce .

Ben bir örnekle başlayayım ; ben nişanlanalı 9 ay oldu ve yaşadığım beni zorlayan ve en saçma tartışmayı anlatıyorum nişanlım ve ben ayrı şehirlerdeyiz beni istemeye gelecekleri günün saati aramızda öyle büyük bir probleme dönüştü ki o beni yanlış anladı ben onu yanlış anladım sonra birden fevri hareketlerle nişanlıma tamam bu saat olmazsa gelme o zaman dedim 🤣 şimdilerde gülüyorum yani anlayacağınız bu “nişanlılık” evresi çok zor ya batacaksınız ya çıkacaksınız yani ne olabilir en fazla dediğim her şeyde en dibi de gördüm 😊 Allah nişanlı olanların yardımcısı olsun nişanlılığı bitirip evlenenler de tebrik ediyorum bir ömür mutlu olsunlar 🤣

Doğru kişiyse nişanlılık evresi zor geçmiyor yalnız çok extra bir durum olmadığı sürece

Nişanlılık evresinde hiç kavgamız olmadı, çünkü kimseyi işimize karıştırmadık sağolsun aileler de bize alan tanıdı. Nişanlıyken eşya almaya gittik çift olarak gelen tek biz vardık sanırım 🤣 herkes geniş aile gelmiş her kafadan ses çıkıyor o an anladık ne kadar doğru yaptığımızı

Nisanlilikla ilgili degil yani bu tip sorunlar her an olabilir. Tasinirken semt secerken, bebege isim secerken, is karari verirken gibi. Sorun aileyse aileler her an var olacak. Nisanlilik bence iliskinin cok ayri bi evresi degil. Ayrilanlar da isin ciddiye binmesinin panigini yasayarak bu insanla su kavgayi ettik yol yakinken donim kafasiyla ayriliuor. Ozel bi keramet yok yani bence nisanlilikta. :)

Zorluklar sadece nişanlılıkla alakalı değil yalnız. Hayatın olağan akışında yaşanabilecek şeyleri neden nişanlılıkta olur diye algıladınız ki. Evlenince de bazı zorluklar, yanlış anlaşılmalar, kavgalar olabiliyor. Eşimi 8 senedir tanıyorum. Arkadaşlıkla başladık şu an yaklaşık 2 yıllık evliyiz. Hangi olayı hangi evrede yaşadığımızın ne önemi veya anlamı var ki. Çünkü yaşadığımız evrelerin çoğu zaten formalite. İsteme, söz, nişan vs ne farkeder ki önemli olan birlikte olmamız. Bazı şeyler çok büyütülüyor yaa. Aileler istemese dümdüz nikah kıyıp geçerdik biz.

nişanlıyken bir gece dışarıdayım eve doğru gidiyorum. aradı açtım. napiyorsun falan işte muhabbet. eve gidiyorum dedim. nerdesin şu an daha çok var mı eve diye sordu. ben de kendimce anlattım nerde olduğumu tam olarak. bilmiyorum orayı dedi. nasıl bilmiyorsun kırk kere anlattım sana falan diye sinirlendim. o hatırlamıyorum anlattığını diyor alttan almaya calisiyor ben ‘demek g*tünle dinliyorsun beni’ falan diye yükseliyorum. sacma sapandı 😂 bence uzak mesafe sürüyorsa hele ki bu dönem çıldırtır insanı.

bir kere de telefonda konusuyoruz bu bana bi sey sordu. tam ben cevap verirken arkadasi bir sey sordu ona. döndü cevap verdi ona sonra bana dönüp bir daha söyler misin dedi. tekrar söyledim, tam o an yine arkadasi bir sey sordu. ben de sinirlenip ya başkasıyla konuscaksan arama beni senle mi uğraşıcam diye yükselim 2 gün soğuk yapmistim.
ama valla hepsi gerginlikten ve mesafedendi. evlendiğimizden beri hiç çıkışlarım olmadı. onun da olmadı 🥰 canım kocam 🧡😂

eğer Mune Mune izin verirse bu post un altına evlenen ablalarım kardeşlerim nişanlıyken yaşadığınız zorlukları yazarsanız herkes bu şekilde bilinçlenip bu süreçleri hatalara yanlışlara en önemlisi kalp kırıklıklarına düşmeden halledebilirler fikrimce .
Konu benim izin verip vermemem değil, konu site kuralları ve kurallara herkesin uyması gerektiği.
Her konu BDV’ye açılmaz yasaktır, bu konuda bdvlik değil rica ediyorum herkes kurallara uysun.

Gelinlik bakmaya kıskanç eltin ve kaynanan gelirse nişanlılıktan nefret edersin benim yaşadıklarım nişanlılıkta kaynananın eşine etkisi geçerlidir bu esnada bunun mücadelesini verirsin tek iyi tarafı aşık olman :KK60:
Eşinle yemeğe çıkarken aa kıskanç eltinin eşinle gelmesi arabada yanında oturması önde neyse bu benim yerimdi ama gel sen otur demesi:KK4:
Nişanlılık tatlı olduğu kadar zor bir süreç tanıma yanlış anlaşılmalar bağlanma öfke problemleri karakedilerle mücadele diyebilirim.

X