Haftada 1 kilo birlikte verelim.

Daha önce ekmeği kestiğimde çok kısa sürede kilo vermiştim. Yoksa uzman görüşü almadım ☺️
Bi de ayarım yok, bir dilim, bir dilim daha yiyorum. Hayatta en sevdiğim şey ekmek. Yemeği ekmeksiz yeyip üstüne sade ekmek yiyen bir tipim.
Eve hiç almazsak daha iyi olur diye düşündüm.

Bakliyatlarda da gluten yokmuş ya o yüzden yorumumu değiştiriyorum 😁 yine de glütensiz beslenmek çok radikal bir karar bence, ekmeği tamamen bırakmak mümkün ama ben de çok ekmek seven biriyim ona rağmen diyet sürecinde pek aramadım.

Son düzenleme:
Daha önce ekmeği kestiğimde çok kısa sürede kilo vermiştim. Yoksa uzman görüşü almadım ☺️
Bi de ayarım yok, bir dilim, bir dilim daha yiyorum. Hayatta en sevdiğim şey ekmek. Yemeği ekmeksiz yeyip üstüne sade ekmek yiyen bir tipim.

Bakliyatlarda da gluten yokmuş ya o yüzden yorumumu değiştiriyorum 😁 yine de glütensiz beslenmek çok radikal bir karar bence, ekmeği tamamen bırakmak mümkün ama ben de çok ekmek seven biriyim ona rağmen diyet sürecinde pek aramadım.
Ben de bu diyetimde çok nadir ekmek tüketiyorum . Mesela sabah kahvaltıda bolca salatalık domates yerim bugün vaktim kısıtlı olunca 1 dilim ekmek aldım.
Kısıtlayıcı diyetler bana da daha da zorlaştırıyor gibi geliyor zaten diyetin kendisi zor 😂
Belli başlı şeyleri kestim ben ama yeri geldi pasta çikolata da yedim . Sıklığı ayda 3 ü geçmedi tabi bayramı saymazsak 😂

Maşallah sizin evladınıza da. Benimki de şu ara yürüme çabasında. Kesinlikle koşmalı geçiyor zaman çok şükür. Ben de if yapmak istiyorum ama birkaç hafta sonra. Diyetisyen destekli gidiyroum aslında ama en kötü durumda modum düşüyor
Diyetisyen desteği çok iyi , kalıcı sonuçlar elde edersiniz 👍🏻 2-3 kilo verip de kıyafetler bollaşınca değmeyin keyfinize. Hiçbişey modunuzu düşüremiyor o zaman .ilk 2-3 haftayı atlattınız mı sonrası çorap söküğü inşallah ☺️ il

Selam arkadaşlar ;
Bugün yürüyüş yapamadım .
11:30 da az tereyağlı yulaf ezmeli 2 yumurtadan omlet , ezine peyniri zeytin salatalık domates ve kiraz sapı çayı ile doyurucu bir kahvaltı yaptım
Ara 1 fincan sütlü kahve
Akşam olarak da canım tatlı bişey çekince 2 küçük elma dilimleyip tarçın döktüm yanına da 1 avuç içi kadar ceviz ve sütlü kahve .
2 gündür canım yemeğe dair bişey istemiyor. İşime de geliyor . Pazar mangal yapacağız hakkımı orda kullanmak istiyorum😂😂

Merhaba bende psikolojik olarak bu süreci yönetemiyorum. Genelde stresten yiyorum ve diyetlerim hep bozuluyor

Benim de öyle yaaa birden bakıyorum bir şey yemiş oluyorum.

Merhaba. Ben de 79 kiloyum. 4 aya yaklaşan bebeğim var. Dün akşam eşimle glutensiz beslenme kararı aldık. Sabah iki dilim çavdar ekmeğini paylaşıp bir daha ekmek almayalım dedik. Akşam 5,5 yaşındaki kızım lahmacun isteyince kendimize de aldık. 🤦‍♀️ Ben de gün içinde az yeyip akşam sapıtanlardanım. Daha önce diyetisyene gidip açım diye ağlaya ağlaya kilo vermişliğim var. Karnım aç olmuyor aslında ama sağlıklı şeylerin tadını sevmiyorum. Ya da onları da seviyorum da, sağlıksız şeylerin yanında garnitür olarak. Aslında diyetisyene değil de terapiye gitmem lazım sanırım. 😕

Birden pat diye net kararlar vermemek lazım. Mesela en azından sabah 1 dilim...
ben de sık sık terapi mi daha mantıklı olurdu diyorum.

Ben buzdolabına koydum 1 dilim çıkarıyorum. Ev ahalisinin ekmeğine karışmıyorum.

Selam arkadaşlar ;
Bugün yürüyüş yapamadım .
11:30 da az tereyağlı yulaf ezmeli 2 yumurtadan omlet , ezine peyniri zeytin salatalık domates ve kiraz sapı çayı ile doyurucu bir kahvaltı yaptım
Ara 1 fincan sütlü kahve
Akşam olarak da canım tatlı bişey çekince 2 küçük elma dilimleyip tarçın döktüm yanına da 1 avuç içi kadar ceviz ve sütlü kahve .
2 gündür canım yemeğe dair bişey istemiyor. İşime de geliyor . Pazar mangal yapacağız hakkımı orda kullanmak istiyorum😂😂

Harika, mangal da ekmek vs tüketmezseniz yine harika.

Merhaba , dün yazamadım. Dün sabah yine yumurta salatası yaptım, lorlu. Yeşil çay içtim.

Öğlen kızın arta kalan muzunu yedim.

Dün dayanamayıp 2 parça çikolata yedim. Ama özel dönemim başladı. Ondan çok şiştim birden.

Akşam 8 küçük köfte ve cacık yedim.

Dün bitki çayı hiç içmedim. Biberiye içiyordum aslında bazı akşamlar ama canım istemedi. Karışık bir beslenme oldu.

Benim de öyle yaaa birden bakıyorum bir şey yemiş oluyorum.

Birden pat diye net kararlar vermemek lazım. Mesela en azından sabah 1 dilim...
ben de sık sık terapi mi daha mantıklı olurdu diyorum.

Ben buzdolabına koydum 1 dilim çıkarıyorum. Ev ahalisinin ekmeğine karışmıyorum.

Harika, mangal da ekmek vs tüketmezseniz yine harika.
Aynen ekmeksiz yanında bol salata ile 😁

Dün akşam gayet güzel kapatıyordum ki eşim geç saatte acıkınca canı noodle istedi. Çocuklar da heveslendi onlara da söyledi. Tavuklu ve sebzeliydi çocuklar yemedi maalesef. Tavuk olduğu için kıyamadım kalmasın diye ben yedim 🤣 bir kase kadardı . şimdi çocuktan kalan muzu yedimi görünce gülümsedim. Bence annelerin en büyük kilo sorunu çocukların yemedikleri😂😂 dün akşam çok geç yediğim için bugün kahvaltı yapmadım kahve yetti şimdilik😅

Aynen ekmeksiz yanında bol salata ile 😁

Bak diyetisyenim sürekli salata yeme ama yoğurt ayran ihmal etme demişti. Ben öyle yapmaya çalışıyorum
Dün akşam gayet güzel kapatıyordum ki eşim geç saatte acıkınca canı noodle istedi. Çocuklar da heveslendi onlara da söyledi. Tavuklu ve sebzeliydi çocuklar yemedi maalesef. Tavuk olduğu için kıyamadım kalmasın diye ben yedim 🤣 bir kase kadardı . şimdi çocuktan kalan muzu yedimi görünce gülümsedim. Bence annelerin en büyük kilo sorunu çocukların yemedikleri😂😂 dün akşam çok geç yediğim için bugün kahvaltı yapmadım kahve yetti şimdilik😅

Ah bu eşler... Kesinlikle öyle yaa ama onlar kaloriden sayılmasın 🤭

Bak diyetisyenim sürekli salata yeme ama yoğurt ayran ihmal etme demişti. Ben öyle yapmaya çalışıyorum

Ah bu eşler... Kesinlikle öyle yaa ama onlar kaloriden sayılmasın 🤭
Evet aslında diyette yoğurt ayran kefir de çok önemli yere sahip . Demir emilimi açısından da kırmızı etle limonlu salata tercih ediyorum. Tavuk ve sebze ile de yoğurt veya ayran . Öyle bir denge kurmaya çalışıyorum.

Yarın sabah 11 de haşlanmış yumurta, 1 dilim tam buğday ekmeği, peynir, 3 zeytin, yeşillik bol bol, domates , salatalık

2 de ara öğün yeşilçay ve ceviz

Akşam sebze yemeği, yoğurt ve bir kepçe çorba yanında bir dilim ekmek
Leslie ve ağır spor yapamıyorum dizim den dolayı ameliyat geçirmiştim hafif yürüyüşleri de kabul ediyomusunuz ☺️ 63,5 kg şuan

Sabah domatesli yumurta (soğan yoksa domatesli yumurta olur bence ) ve zeytin tam buğday ekmeği. Öğlen dondurma ve bizimkiöer yerken közlenmiş biber ve yoğurt yedim. Maalesef 1 tane de turşu ki yoktu listemde. 2 top dondurma tatlı niyetine. Akşam da tavuk ve ayran. Haftasonu ev halkı evde olunca karışıyor

Bugün 8700 adım atmışım günün bir kısmı dışardaydım.
Dün akşamki noodle sonrası bu sabah kahvaltı yapmadım.sütlü kahve içtim
Öğle bol yeşillikli 1 lahmacun ve türk kahvesi
Akşam elma ceviz üstüne tarçınve sütlü kahve ( mens dönemindeki tatlı krizlerinde elmalı tart hissi uyandırıyor bende 😂😂)
Bu arada ben hergün tartılıyorum . Doğru değil biliyorum ama verdiğim her gram motivasyonumu artırıyor ama malum dönemde olduğum için 3 gündür gram oynamıyor tabi 😅 neyse 1-2 güne birden gidecek heralde diyip moral bozmak yok. Sabrın sonu selamet ☺️

Harika🥰🙏🏼 watsap gurubunuz var mı kızlar yoksa burdan mı haberleşiyorsunuz hep ? Ben daha başlamadım tek sorunum çok çikolata tatlı yemek ve kendi açlığımı kontrol edemiyorum yani doyurucu yemediğim için sürekli açlık hissediyorum tatlı krizleri de en büyük sorunum
Benim de tatlı zaafım vardı . Yani yesem kesin yine olur. 🤣 Gün içinde sık yemek tatlı sık tüketmek insülin seviyelerinde artışa ve kan glukoz seviyelerinde ani dalgalanmalara neden oluyor. Sık acıkmanın ve tatlı isteğinin nedeni bu aslında . Şekersiz bir dönem geçirebilirseniz en az 3-4 hafta bu isteğinizinde azaldığını, canınızın artık istemediğini olaki yeseniz bile aşırı tatlı geleceğinden 3-4 lokma sonra bırakacağınızı göreceksiniz . Çok canınız tatlı istediğinde ilk zamanlar hurma kuru kayısı veya meyve küçük porsiyonlar halinde tüketip nefsinizi rahatlatabilirsiniz. 3,5 ay oldu ben başlayalı tatlı kaçamaklarımın sayısı 10 geçmedi ilk haftalar zordu sonra hiç aramaz oldum.

Benim de tatlı zaafım vardı . Yani yesem kesin yine olur. 🤣 Gün içinde sık yemek tatlı sık tüketmek insülin seviyelerinde artışa ve kan glukoz seviyelerinde ani dalgalanmalara neden oluyor. Sık acıkmanın ve tatlı isteğinin nedeni bu aslında . Şekersiz bir dönem geçirebilirseniz en az 3-4 hafta bu isteğinizinde azaldığını, canınızın artık istemediğini olaki yeseniz bile aşırı tatlı geleceğinden 3-4 lokma sonra bırakacağınızı göreceksiniz . Çok canınız tatlı istediğinde ilk zamanlar hurma kuru kayısı veya meyve küçük porsiyonlar halinde tüketip nefsinizi rahatlatabilirsiniz. 3,5 ay oldu ben başlayalı tatlı kaçamaklarımın sayısı 10 geçmedi ilk haftalar zordu sonra hiç aramaz oldum.
Benimde insülin direncim var hatta doktorum
Matofin vermişti şeker ilacı ama mide bulantısından devam edemedim olaca alışamadım şimdi tekrardan bir tedavi olucak ama mutlaka diyette olmam gerektiğini söyledi aslında iyi zayıfladım son 6 kilo hedefe ama okadar zor ki benim için şu nalet olası tatlıyı bırakamıyorum özellikle adet sonrası ve yumurtlama haftalarında deliriyorum 🥹 kızlar ya bana yardım edin beraber atlatalım bu süreçleri 🌸🙏🏼❤️

Benimde insülin direncim var hatta doktorum
Matofin vermişti şeker ilacı ama mide bulantısından devam edemedim olaca alışamadım şimdi tekrardan bir tedavi olucak ama mutlaka diyette olmam gerektiğini söyledi aslında iyi zayıfladım son 6 kilo hedefe ama okadar zor ki benim için şu nalet olası tatlıyı bırakamıyorum özellikle adet sonrası ve yumurtlama haftalarında deliriyorum 🥹 kızlar ya bana yardım edin beraber atlatalım bu süreçleri 🌸🙏🏼❤️
Benim de son 7-8 kilo Kurban Bayramına kadar süre tanıdım kendime 😅 ama bu aralar takılı kaldım . Neyse birden gidecek inşallah . Dün ve bugün yemek konusunda çok özenli olmakla birlikte dün annemin doğum gününü kutladık malum diyet dışına çıktım pasta ile 🙈 bugün kaldığımız yerden devam tabi ki .

Benim de son 7-8 kilo Kurban Bayramına kadar süre tanıdım kendime 😅 ama bu aralar takılı kaldım . Neyse birden gidecek inşallah . Dün ve bugün yemek konusunda çok özenli olmakla birlikte dün annemin doğum gününü kutladık malum diyet dışına çıktım pasta ile 🙈 bugün kaldığımız yerden devam tabi ki .
Benimde misafirim var baya çay kahve tatlı ipin ucunu bıraktık gitti 🤦🏻‍♀️

X