Hamile olma ihtimali var mıdır?

Yldizimmm

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2022
44
13
29
Arkadaşlar 3 mayısta regl olmam gerekiyordu ve hala olmadım belirti bile yok hatta akıntım geldi bugün regl oldum sandım ama olmamışım. Biz doğal yöntemle korunuyoruz ama eşim kendisinden emin olduğunu söylüyor yani hiç korunmasız ilişki olmadı aynı durumu yaşayan var mı? Sebebi nedir?

Doğal yöntem dediğiniz geri çekilme/dışarı boşalma herhalde, o da korunma yöntemi değil malum. Mümkün

Aslında evet tam bir korunma yöntemi değil ama 2017 de oğlum doğdu hep bu yöntemi kullandık şimdiye kadar birşey olmadı

Hayır günü gününe olurum hatta bir gün erken olurum ama gecikmez hiç çok düzenli bir tek hamileliklerim de oldu şuan 2 tane göz bebeğim var ama 3 hiç düşünmüyorum o yüzden korkmaya başladım

Aslında evet tam bir korunma yöntemi değil ama 2017 de oğlum doğdu hep bu yöntemi kullandık şimdiye kadar birşey olmadı
Yani olmamış olması şans, erkeklerin "ben en erkeğim en iyi ben kendimi kontrol ederim" egosundan çıktığını düşünüyorum bu yöntemin kusura bakmayın. test yapın varsa çıkar

Test yok elimde hiç sabah test alayım o zaman ama korkuyorum pozitif görmekten de bugün alıp almamak arasında çok kararsız kaldım ama sürpriz birşey olursa da hazırlıklı olmadığım için yapmaktan çekindim hala bir umut ha oldum ha olucam diye bekliyorum akıntı gelmesi normal mi peki gebelikle alakası var mıdır çünkü temizlenince ovulasyon zamanımda olur akıntım normalde regl beklerken akıntı gelmesi korkuttu birazda beni

Ondan değil aslında bu yöntemi seçmemiz kızımdan sonra eşim kondom kullandı ve yırtıldı kaç defa bende de kansızlık olduğu için spirali kullanmamı tavsiye etmiyor doktor ve ilaçta kullanamıyorum migren hastasıyım ve ağır ilaçlarım var doktorum tavsiye etmedi en son bu yöntemi seçtik 2. Hamileliğine kadar böyle korunduk 2 yide isteyerek yapmıştık doğduktan sonra da aynı yöntem ile devam ettik 7 senedir bir kez bile korunmasız olmadı

Ondan değil aslında bu yöntemi seçmemiz kızımdan sonra eşim kondom kullandı ve yırtıldı kaç defa bende de kansızlık olduğu için spirali kullanmamı tavsiye etmiyor doktor ve ilaçta kullanamıyorum migren hastasıyım ve ağır ilaçlarım var doktorum tavsiye etmedi en son bu yöntemi seçtik 2. Hamileliğine kadar böyle korunduk 2 yide isteyerek yapmıştık doğduktan sonra da aynı yöntem ile devam ettik 7 senedir bir kez bile korunmasız olmadı
Korunmasız oluyor bu bir korunma yöntemi değil diye bağırıyor uzmanlar :) neyse umarım 7 senenin ilk falsosu olmamıştır da stresten falandır madem istemiyorsunuz

Hamile olabilirsiniz, gebeliğin ilk zamanları bende de akıntı çok olmuştu ayrıca baya da gecikmişsiniz. Maalesef o bi korunma yöntemi değil, arkadaşım ikinci çocuğuna hamile kaldı bu şekilde 🙈.

X