hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu yaşayan ve antibiyotik kullanmak zorunda kalanlar

burcuu11

Guru
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2014
59
61
Mrb arkadaşlar 14 haftalık hamileyim her şey yolunda gidiyor diye sevinirken bugün malesef Dr idrar yolunda fazla enfeksiyon var dedi ve antibiyotik tedavisine başlayalım dedi.ilk hamileliğimde Bebeğimi kaybettiğim için çok korkuyorum.benimle aynı durumu yaşayan arkadaşlar neler yaptınız paylaşırsanız çok sevinirim.şimdiden Teşekkürler. ..

ben de yasadim 5 aylikken ilaç tedavisinincok faydadi olmadi biri tavsiye etti kekik suyunu içtim bucak gibi kesti. tavsiye ederim çok meret bisey o rahatsizluk uyku nedir bilmezdim

bende doğuma kadar hep antibiotik kullandım..doğum yapana kadar geçmedi idrar yolları..doktor demiştiki asıl tedavi görmezsen zararlı düşükle veya erken doğumla karşılalaşırsın..kaç kutu bitirdiğimi hatırlamıyorum..bir kaç gün iyileşiyordum tekrar baştan başlıyordu..bebeğin idrar kesesine baskı yapıyor..bu yüzden tekrarlıyor demişti..yapacak bir şey yok..kesin tedavi olmalısın..

idrar yolu enfeksiyonun derecesine bağlı.. bana doktorum antibiyotik tedavisine başlayalım dediğinde şok oldum. hamile olmayan insanların bile kullanmasına karşıyım ... bende çocukluğumdan beri var olan çok çok ileri derecede iltihabım var... tek çaresi çooook bol su içmek .. inan antibiytik kullanacağına bayılana kadar su iç.. en azından zararlı değl .. sık sık tuvalete gidersin o kadar 1 ay bu dediğimi dene bana hak vereceksin .. içebildiğin kadar çok su iç.

Anladım çok teşekkür ederim cevapladığınız için.çalıstığimdan dolayı çok fazla giremiyorum nete ancak okuyabilir. Bende belirti hiç yoktu tesadüfen ögrendik böyle bişey olduğunu o yüzden napacagimi bilemedim

bende doğuma kadar hep antibiotik kullandım..doğum yapana kadar geçmedi idrar yolları..doktor demiştiki asıl tedavi görmezsen zararlı düşükle veya erken doğumla karşılalaşırsın..kaç kutu bitirdiğimi hatırlamıyorum..bir kaç gün iyileşiyordum tekrar baştan başlıyordu..bebeğin idrar kesesine baskı yapıyor..bu yüzden tekrarlıyor demişti..yapacak bir şey yok..kesin tedavi olmalısın..
Hangi ilacı kullandığını hatırlıyorum?

Bende ayni sikintiyi yasadim halada yasiyorum suda eriyen 10 gunluk antibiyotik tedavisine ragmen hala gecmedi.idrar kulturu yaptirdim ureme gorulmedi.tekrar oktora gidecegim haftaya.sikinti yapma arkadasim hamilelerin cogu yasiyor bunu.bolll su ic.gerekirse ant.kullan.forumda kullanacagin ant.yazarsin

Bende ayni sikintiyi yasadim halada yasiyorum suda eriyen 10 gunluk antibiyotik tedavisine ragmen hala gecmedi.idrar kulturu yaptirdim ureme gorulmedi.tekrar oktora gidecegim haftaya.sikinti yapma arkadasim hamilelerin cogu yasiyor bunu.bolll su ic.gerekirse ant.kullan.forumda kullanacagin ant.yazarsin

Mrb arkadaşlar 14 haftalık hamileyim her şey yolunda gidiyor diye sevinirken bugün malesef Dr idrar yolunda fazla enfeksiyon var dedi ve
antibiyotik tedavisine başlayalım dedi.ilk hamileliğimde Bebeğimi kaybettiğim için çok korkuyorum.benimle aynı durumu yaşayan arkadaşlar neler yaptınız paylaşırsanız çok sevinirim.şimdiden Teşekkürler. ..
bendede idrar yolunda cok fazla enfeksiyon var doktor bn ilac veremem bol bol su ic dedi ama kadin dogum doktoruma bsey soylemedim gebelige sakincasi varmidir ki ?

bendede idrar yolunda cok fazla enfeksiyon var doktor bn ilac veremem bol bol su ic dedi ama kadin dogum doktoruma bsey soylemedim gebelige sakincasi varmidir ki ?
canım gebeliğe sakıncası olmasa doktorlar hamileyken antibiyotik yazmazlar.. bana yazdı fakat kullanmadım antibiyotiğin daha zararlı olduğunu biliyorum o yüzden bol bol su içtim.. şuan daha iyiyim.. kesinlikle suyun faydası var dolayısıyla sık sık idrara çıkmak enfeksiyonu alıp götürüyor..

canım gebeliğe sakıncası olmasa doktorlar hamileyken antibiyotik yazmazlar.. bana yazdı fakat kullanmadım antibiyotiğin daha zararlı
olduğunu biliyorum o yüzden bol bol su içtim.. şuan daha iyiyim.. kesinlikle suyun faydası var dolayısıyla sık sık idrara çıkmak enfeksiyonu alıp götürüyor..
Canim benim dusuk tehlikem oldu bi hafta hastanede yattm hergun 3 4 ltre serum yedim yedikce 5 dkda bir syrekli tuvlete ciktm bir hfta boyunce acaba o temizlermiki :/

Canim benim dusuk tehlikem oldu bi hafta hastanede yattm hergun 3 4 ltre serum yedim yedikce 5 dkda bir syrekli tuvlete ciktm bir hfta boyunce acaba o temizlermiki :/
sık sık idrara çıkmak için çook sıvı tüketmek gerekir.. temizlenir canım sıvı almaya devam edt farkı göreceksin.. antibiyotiğe ben karşıyım siz ne düşünüyosunz bilemem ..

sık sık idrara çıkmak için çook sıvı tüketmek gerekir.. temizlenir canım sıvı almaya devam edt farkı göreceksin.. antibiyotiğe ben karşıyım siz
ne düşünüyosunz bilemem ..
bnde kullanma taraftari degilim hamile olmadan once hastayken bile kullanmitordum

arkadaslar lütfen yapmayın daha gecen gün haberlerde çıktı hamile bir kadın doktorun verdiği antibiotiği içmediği için zature olup öldü bebeğe kesinlikle zarar vermeyen antibiotikler var asıl içmezseniz zararınız olur b grubu antibiotikler bu durumlar için var bendede idrar yolları enfeksionu var 1 haftadır duocid kullanıorm biri özel biri doğum hastanesinde iki doktora artı başka bi hastanenin müdürüne danıştım asıl içmezsen bebeğin için zararlı dediler

X