Çamaşır ve Kurutma Makineleri Hangi Marka Çamaşır Makinesi?

mineyildiztas

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2016
8
4
41
Arkadaşlar 2,5 yıllık evliyim. Yani 2,5 yıldır kullandığım çamaşır makinesini en az 10 kez servise gönderdim sanırım. Yeni makine alacağız, Bosch düşünüyorum ama önerebileceğiniz bi marka var mı?

Ben çeyizim için bosch wat24480tr aldım yorumları okufum genel olarak kullananlar memnun. Program sayısı da bana yeterli gibi geldi. Şu an kampanyada 1600 tl. Belki bayilerden daha ucuza bile alabilirsiniz. 9kg 1200 devir. Bu açıdan da iyi yani. Bir bakın isterseniz :halay:

Teşkler.. araştıracağım bunuda..

Bosch, profilo ve siemens neredeyse aynı ürünleri üretiyor. Tasarımlar ve kaliteleri neredeyse aynı. Hepsi ile zaten bosch servisleri ilgileniyor. Fiyat ve kampanya olarak hangisi uygun ise değerlendirme yapabilirsiniz.

haklısınız ya aslında..Bosch ile profile birleşmişti..iyice bakmak lazım..

profilo fiyat olarak uygun programları güzel. her markanın her modeli veya her cihazı iyi olmayabiliyor.
profilo buzdolabım mesela a+ serilerindendi boschla dışarıdan aynı model ama içeride buzlanma yapıyordu salatalıkla sürekli donuktu. bosch aldım hiç öyle bir sorunla karşılaşmadım. çamaşır makinası için de samsung ve vestelden uzak durun da bence diğerleri iyidir. siemens ve boschun çamaşır makinaları iyi genelde yorum olarak ama almanya üretimi olanlar yani arada 400tl gibi bir fiyat farkı olan modeller çok daha dayanıklı diye duydum

profilo fiyat olarak uygun programları güzel. her markanın her modeli veya her cihazı iyi olmayabiliyor.
profilo buzdolabım mesela a+ serilerindendi boschla dışarıdan aynı model ama içeride buzlanma yapıyordu salatalıkla sürekli donuktu. bosch aldım hiç öyle bir sorunla karşılaşmadım. çamaşır makinası için de samsung ve vestelden uzak durun da bence diğerleri iyidir. siemens ve boschun çamaşır makinaları iyi genelde yorum olarak ama almanya üretimi olanlar yani arada 400tl gibi bir fiyat farkı olan modeller çok daha dayanıklı diye duydum
Samsungdan kesinlikle uzak dauracağız zaten:)
Tv miz samsung .. DAha yeni ama ekran görüntüsünde noktacıklar beliriyor..Servisde daha çağırmadık..
Telefonları da öyle.. çabuk bozuluyor..Sıemens ve bosch arasındayım.. Teşk ederim..

merhaba ben de çamaşır makinası alacağım ben de bosch düşünüyorum, tavsiyesi olan var mı?
Benim ablam almanyada yaşıyor burda kimse bosch beyenip almıyor demisti bana sımens bir tık daha iyi 12sene oldu simens çamaşır makinesini kulanıyorum gecen sene ufak bir tamir yaşadı .Oda 11senelik olunca bozulursa tekrar simens alırım karar sizin.

Benim ablam almanyada yaşıyor burda kimse bosch beyenip almıyor demisti bana sımens bir tık daha iyi 12sene oldu simens çamaşır makinesini kulanıyorum gecen sene ufak bir tamir yaşadı .Oda 11senelik olunca bozulursa tekrar simens alırım karar sizin.
Benim annem 20 yıl siemens kullandı..Otomatik çamaşır makineleri ilk çıktığı zamanlardı..
Valla 20 yıl gittiii):Siemens de düşünmeye başladım açık açık:)

Bosch siemens ve profilo zaten aynı fabrika ürünleri. Hepsi bsh-group ürünleri yani. Aralarında en uygun fiyatlısı profilo sonra bosch daha sonra siemens gelir. Siemens tasarım olarak daha şıktır ama modeller birebir aynıdır. Ben istediğim bulaşık makinesi bosch'da kalmadığı için siemens'ten aldım birebir aynı.

Önceki makinanız ne markaydı?
Ben Siemens tavsiye ediyorum.
Eğer bana soryorsanız beko idi..
20 yıl kullandım aslında..
Ama şimdiki arçelik beko ve vestel markalarına güvenmiyorum..
Benim makinem taş gibiydi:KK43:
En fazla 2 kere servis çağırdım..O zaman gelen servisi dedi ki abla makinen çok sağlam..
Şimdikilerin içi plastik..senin ki çelik..Bir bakım yapalım en az 10 yıl daha kullan dedi..
Ama değmez bence..
Oda tahliye borusuna çorap kaçtı iki kere..Su boşaltamadı..
büyük bir arıza vermedi..Ama şimdi veriyor galiba..Arada suyu çok kaynatmaya başladı..
Ve cazır cuzur ses gelmeye başladı..:KK43:Hazır sene sonu kampanyaları da varken değiştirmek en mantıklısı bence..

çok kaliteli sağlam diye tavsiye üzerine elektrolux aldım. gerçekten sağlam görünüyor yıkaması da iyi hoş ama devir hızından mıdır yıkayışından mıdır bütün çamaşırların tozları birbirine yapışıyor. yani şöyle lacivert bir pantolon üstünde bordo renk tshirt ya da kazağın tekstil tozu ya da tüyü diye bilinen şeyler yapışmış oluyor . her seferinde ütü yaparken koyu renkler üzerinden bu tarz şeyleri koli bandıyla temizlemek zorunda kalıyorum. tam bir işkence. sebebi ne olabilir bilen varsa söylesin lütfen

çok kaliteli sağlam diye tavsiye üzerine elektrolux aldım. gerçekten sağlam görünüyor yıkaması da iyi hoş ama devir hızından mıdır yıkayışından mıdır bütün çamaşırların tozları birbirine yapışıyor. yani şöyle lacivert bir pantolon üstünde bordo renk tshirt ya da kazağın tekstil tozu ya da tüyü diye bilinen şeyler yapışmış oluyor . her seferinde ütü yaparken koyu renkler üzerinden bu tarz şeyleri koli bandıyla temizlemek zorunda kalıyorum. tam bir işkence. sebebi ne olabilir bilen varsa söylesin lütfen
Makinenizi bir kere boş çalıştırın sorun düzelir sanıyorum.

Eğer bana soryorsanız beko idi..
20 yıl kullandım aslında..
Ama şimdiki arçelik beko ve vestel markalarına güvenmiyorum..
Benim makinem taş gibiydi:KK43:
En fazla 2 kere servis çağırdım..O zaman gelen servisi dedi ki abla makinen çok sağlam..
Şimdikilerin içi plastik..senin ki çelik..Bir bakım yapalım en az 10 yıl daha kullan dedi..
Ama değmez bence..
Oda tahliye borusuna çorap kaçtı iki kere..Su boşaltamadı..
büyük bir arıza vermedi..Ama şimdi veriyor galiba..Arada suyu çok kaynatmaya başladı..
Ve cazır cuzur ses gelmeye başladı..:KK43:Hazır sene sonu kampanyaları da varken değiştirmek en mantıklısı bence..

Size sormamıştım fakat yorumlarınızda haklısınız.
Eski ürünler daha dayanıklı ve daha sağlam üretiliyordu.
Şimdi tamamen "tüketici" mantığı ile üretiliyor, bundan kastım "kullan bir süre, sonra yenisi gelsin" olması.
Kayınvalidemde de dediğiniz gibi 20 senelik bir makina var Bosch marka ve alman malı.

Benim her daim tavsiye ettiğim bu tarz ürünleri alırken (beyaz eşya ve pahada ağır olan ürünler) araştırmak gerekiyor.
En iyi ürün hangisidir? Kullanıcı yorumları, gerek mağazalara giderek gözlemleyerek, gerek satıcıların dediklerine bir nebze kulak vererek, araştırmak gerekiyor. Aksi halde istenilmeyen durumlar ile karşılaşılabiliyor.

Velhasıl kelam, ben makinamı alırken araştırdım.
Özellikle "Alman üretim" olanından aldım.
Bütün beyaz eşyalarımı aynı şekilde aldım.
Dediğiniz gibi parçaları plastik değil, çelik!
Makinalarımın üzerinde de "Made in Germany" yazıyor.

Hem bu ibarelere dikkat etmek gerekiyor hem de makinanın iç kısımlarına dikkat etmekte fayda var.
Ama nereden bileceksiniz değil mi?
O zaman çok çok iyi araştırmak gerekir.
mineyildiztas mineyildiztas

Size sormamıştım fakat yorumlarınızda haklısınız.
Eski ürünler daha dayanıklı ve daha sağlam üretiliyordu.
Şimdi tamamen "tüketici" mantığı ile üretiliyor, bundan kastım "kullan bir süre, sonra yenisi gelsin" olması.
Kayınvalidemde de dediğiniz gibi 20 senelik bir makina var Bosch marka ve alman malı.

Benim her daim tavsiye ettiğim bu tarz ürünleri alırken (beyaz eşya ve pahada ağır olan ürünler) araştırmak gerekiyor.
En iyi ürün hangisidir? Kullanıcı yorumları, gerek mağazalara giderek gözlemleyerek, gerek satıcıların dediklerine bir nebze kulak vererek, araştırmak gerekiyor. Aksi halde istenilmeyen durumlar ile karşılaşılabiliyor.

Velhasıl kelam, ben makinamı alırken araştırdım.
Özellikle "Alman üretim" olanından aldım.
Bütün beyaz eşyalarımı aynı şekilde aldım.
Dediğiniz gibi parçaları plastik değil, çelik!
Makinalarımın üzerinde de "Made in Germany" yazıyor.

Hem bu ibarelere dikkat etmek gerekiyor hem de makinanın iç kısımlarına dikkat etmekte fayda var.
Ama nereden bileceksiniz değil mi?
O zaman çok çok iyi araştırmak gerekir.
mineyildiztas mineyildiztas
Kesinliklee!! İşte bende bu mantıkla hareket ediyorum..
İ;yice araştırıp öyle almak niyetindeyim..
Beyaz Eşya sürekli yenilenebilecek bir şey olmadığı için bir kere alıp senelerce kullanmak taraftarıyım..

Makinenizi bir kere boş çalıştırın sorun düzelir sanıyorum.
neredeyse her hafta 1 kere boş çalıştırıyorum 3 saatlik programda üstelik. bir şey değişmedi. daha önce samsung vardı lastiği koku yapıyordu ama bu toz sorunu yoktu. her cihazın kendi eksi yönü var heralde

X