Harçlık konusu.

berlingoes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2022
198
64
32
Kızlar selam

Kvnin 2torunu var biri benim kız, diğer görümcemn 1,5 yaşındaki oğlu. Kv bayramdan önce dedi ki 1000 lira gönderiyorum torunuma bayramlık al. Tamam dedim. Neyse kpederde bana dün telefonunu verdi ayar yapılacakmış bende yaparken hafızasını temizledim vs. Sonra görümcemin hesabına 2bin lira göndermişler bayramlık yazmışlar. Torunları arasında ayrım yapmışlar. Belki dedim görmcem çalışmıyor ondan herhalde fazla gönderdiler. Eşime söylemedim çünkü o beni suçlu bulur her koşulda. Kendisiyle muhatap olmakta istemiyorum. Neyse sizce normal mi? İsteyen istediği parayı verir tabi ki. Ama torunlar arasında ayrım olmamalı bence

Acaba aralarında başka bir hesap olabilir mi? Yani evet 2 bin liranın hepsini bayramlık yazıp göndermişlerdir ama belki bi siparişlerini aldırmışlardır bir borç vs gibi ekstra bir durum vardır aralarında. Öz kızı sonuçta aralarındaki her konuya hakim olmayabilirsiniz. Bir de ayırımı siz davranışlardan da anlarsınız sizce erkek toruna her zaman daha ihtimamlı mı davranılıyor?

Kızlar selam

Kvnin 2torunu var biri benim kız, diğer görümcemn 1,5 yaşındaki oğlu. Kv bayramdan önce dedi ki 1000 lira gönderiyorum torunuma bayramlık al. Tamam dedim. Neyse kpederde bana dün telefonunu verdi ayar yapılacakmış bende yaparken hafızasını temizledim vs. Sonra görümcemin hesabına 2bin lira göndermişler bayramlık yazmışlar. Torunları arasında ayrım yapmışlar. Belki dedim görmcem çalışmıyor ondan herhalde fazla gönderdiler. Eşime söylemedim çünkü o beni suçlu bulur her koşulda. Kendisiyle muhatap olmakta istemiyorum. Neyse sizce normal mi? İsteyen istediği parayı verir tabi ki. Ama torunlar arasında ayrım olmamalı bence
Siz çalışıyorsaniz, çift maaşla tek maaş aynı olmaz diyerek ona daha fazla göndermiş olabilir kaldı ki elimizdeki ile mutlu mu olsak acaba çoğu anne kaynana çocuklarından destek bekliyor sizin en azından destek istemeyi bırak destek olan bir kvdeniz varken biraz mutlu olmaya bakın

Kızlar selam

Evlat ayıran, torun ayıran insanlar var. İnsanları değiştiremezsiniz; bu durumu bilerek yolunuza devam edeceksiniz.

Yuh size ne ya kadının kızına yolladığı meblağdan? Kaldı ki kiz hem çalışmıyor hem de 1,5 yaşındaki çocuğun masrafı daha fazla. Daha çok yollar tabi sizi niye ilgilendiriyor bir de utanmadan hesabını sorsaydınız ya. Kaldı ki kimseye para yollamak zorunda değiller. İçlerinden gelip yapmışlar utanmadan bir de az bulmuşsunuz ötekini kıskanmışsınız fesatlık değil mi bu

Herkes de başka insan kalmamış gibi gelinin eline telefon verip ayar mayar istiyor nedense.
Siz ayar yaparken gönderilen paranın açıklamasına ne yazıldığına kadar öğrenmeyi nasıl başardınız acaba?

İçlerinden gelmiş, fazla göndermişler. Kızlarına da bayram hediyesi vermek istemişlerdir belki. Bunu da dert etmeyin bir zahmet.

X