Hem ev sahibi hem kiracıyım

Ev sahibinizle yeni bir sozlesme imzalayip, sizde kendi kiracinizla yeni sozlesme imzalamistiniz siz o kişi misiniz?
Eğer öyleyse sizde bir aileyi mağdur etmiş oluyorsunuz ama. Daha bi kaç ay önce kirada anlaşıp tamam 1 yıl daha otur deyip şimdi ev sahibim beni çıkarıyor çık demek ne kadar doğru tartışılır. Evinize oturmak hakkınız ama karşı taraf napsin nasıl ev bulsun hemen? O zamanda yazmıştım mahkeme kararı olmadan oturduğunuz evden çıkmak zorunda değilsiniz. Oturun evde versin mahkemeye
Yok o kişi ben değilim, karıstırdınız sanırım. Ben halis muhlis 3 Yıldır aynı kontratla yaşam mücadelesi veren o kızım :)

Teklif ettik Bizimki para falan istemiyor bu evde anıları varmış bırakıp gidemezmiş günü doldururmuş. Baya hukuki bilgiside var bizi parmağında oynatıyor kısacası
Birazda bizim anılarımız olsun diyeydiniz.

Devletin çok ciddi ve sorunlu bir politikası maalesef hem.kirafi olarak hem ev sahibi olarak iki taraftan sorun yaşıyoruz benim kiracı da çıkmıyor benim ev sahibimde artirdikca arririyor karşıda cikilmiyor nerde %25 zammis o hikaye kiracı bana 25 den zam li verirken ben kendi ev sahibime X3 kat kira bedeli verdim..

Kiracim.a çık et dedim bana ev buldu kendi oturduğu evimin kirasinin üç katı fiyatına.iyi sen o kirayi öde bana ben zaten geçerim.o eve dedim ... Sonra sizin başka evlerinizde varmış diyerek amcamın kardeşimin sokağa yakın evlerini duymuş ki onlar oturuyor bana hesap soruyor. Yani hem.arsiz lik hem istila defilde nedir bu? Bence devlet karışıp 25 demese herkes kendi işini kendi gayet de güzel cozebilirdi.herkes mağdur maalesef. Aşırı fazla dava var rezalet.avukatlarin kalem kalem herşeyi yapsın yapmasın inanılmaz pahalı birde arabuluculuk başlıyor ona gitmeden dava da acilmayacakmis aman işte ozamanda yikilsada kurtulsak ev ev ev ne bu diyorum .dünya malının kölesi olarak çalış çalış ve bir başkasına da köle ol . Yani hak hukuk işlemiyorsada gecikmisse de gerçekten öteki dünyada hakkımı helal etmiyorum...

Nasıl yani sizin kiracı size mi ev buluyor utanmadan 😬😳tam arsız yüzsüzmüs.
Birazda bizim anılarımız olsun diyeydiniz.

Devletin çok ciddi ve sorunlu bir politikası maalesef hem.kirafi olarak hem ev sahibi olarak iki taraftan sorun yaşıyoruz benim kiracı da çıkmıyor benim ev sahibimde artirdikca arririyor karşıda cikilmiyor nerde %25 zammis o hikaye kiracı bana 25 den zam li verirken ben kendi ev sahibime X3 kat kira bedeli verdim..

Kiracim.a çık et dedim bana ev buldu kendi oturduğu evimin kirasinin üç katı fiyatına.iyi sen o kirayi öde bana ben zaten geçerim.o eve dedim ... Sonra sizin başka evlerinizde varmış diyerek amcamın kardeşimin sokağa yakın evlerini duymuş ki onlar oturuyor bana hesap soruyor. Yani hem.arsiz lik hem istila defilde nedir bu? Bence devlet karışıp 25 demese herkes kendi işini kendi gayet de güzel cozebilirdi.herkes mağdur maalesef. Aşırı fazla dava var rezalet.avukatlarin kalem kalem herşeyi yapsın yapmasın inanılmaz pahalı birde arabuluculuk başlıyor ona gitmeden dava da acilmayacakmis aman işte ozamanda yikilsada kurtulsak ev ev ev ne bu diyorum .dünya malının kölesi olarak çalış çalış ve bir başkasına da köle ol . Yani hak hukuk işlemiyorsada gecikmisse de gerçekten öteki dünyada hakkımı helal etmiyorum...

bizde aynı sizin durumdayiz( maddi olarak) tek farkla bu yaza kendi evimize küçükte olsa semtte farklı olsa taşınmayı düşünüyoruz söyleyeceğiz kiracıya ama böyle olayları okudukça nolucak bilmiyorum.yoksa aynı şekilde biz devede kulak kira alırken kendi sev sahibimiz 3-5 katlarını istiyor ödeniyor. Bu işin sonu ne olacak bilmiyoruz😬

Nasıl yani sizin kiracı size mi ev buluyor utanmadan 😬😳tam arsız yüzsüzmüs.

bizde aynı sizin durumdayiz( maddi olarak) tek farkla bu yaza kendi evimize küçükte olsa semtte farklı olsa taşınmayı düşünüyoruz söyleyeceğiz kiracıya ama böyle olayları okudukça nolucak bilmiyorum.yoksa aynı şekilde biz devede kulak kira alırken kendi sev sahibimiz 3-5 katlarını istiyor ödeniyor. Bu işin sonu ne olacak bilmiyoruz😬
Aynen bana ev buluyor en varoş mahallede ama.ustelik sahibinden buluyor üçüncü kat asansorsuz özel çocuğum.oldugunu bile bile yürüme sorunumuz var ki zaten sırf annannneye yakındı diye biz kiraya çıktık kendimiz boş eve kiraya çıktık evimizi eşyalı kiraya verdik üstelik daha merkezi bir yerde .amann gerçekten ben inanıyorum herkes çekecek bu yaşanılan mağduriyeti.Allaha havale ama bu dünyada cikartsin. Özellikle evladiyla sınav olsun diye dua ediyorum.cunku benim kâr amacı gutme lüksüm yok ona gelince %25 bana gelince *3 kat bedell ödemeler böyle düzen olmaz herkes ev satma derdinde .zar zor olan bir ev zaten Allah arsizlara den getirmesin. Ayrıca ev sahibimde aynı ilçede evin varsa çıkarsın benim evimden dedi davalık olunursa çok saçma süreçler beni evden atıyorlar çünkü evim var oraya gitmeliyim ama oranın davasını burayla birlestirmiyorlar git kendine ev bul tut yasa tasinmalar 35+40 bin TL depozito 25 bin en uyduruk ev 15bin ve ben sadece en düşük memur maaşından +2000 fazla

Başka eviniz yoksa kiradaysanız sıkıntı olmaz karar mutlaka lehinize çıkar diye düşünüyorum benim kendi davalarımda öyle gitti şuana kadar.

Ay sizinki tam utanmaz arslanmaz.git kendin otur oraya manyaga bakk.size ev buluyor utanmadan. Bunlar güzellikten anlamaz bir iki adam bulup (nasıl bulunur bilmiom ama) gözlerini korkutucan dinsizin hakkından imansız gelir misali.bunu hak ediyorlar çünkü.
Hayır bide hangi yüzle size böyle ev bakıp söylüyorlar tam bir pişkinlik.

Evet malesef oyle ,eviniz varsa mahkemeyi kaybediyorsunuz direkt. Bende aynen çocuk için annemin yakinindayim ama bu gidişle evinize tasincaz gibi görünüyor ama bizide neler bekliycek gorucez.

Allah onları bildiği gibi yapsın,hem ev sahibini hem kiracınızi terbiyesiz pislikleer en kızdığım hele kiraciniz burda.
Aynen bana ev buluyor en varoş mahallede ama.ustelik sahibinden buluyor üçüncü kat asansorsuz özel çocuğum.oldugunu bile bile yürüme sorunumuz var ki zaten sırf annannneye yakındı diye biz kiraya çıktık kendimiz boş eve kiraya çıktık evimizi eşyalı kiraya verdik üstelik daha merkezi bir yerde .amann gerçekten ben inanıyorum herkes çekecek bu yaşanılan mağduriyeti.Allaha havale ama bu dünyada cikartsin. Özellikle evladiyla sınav olsun diye dua ediyorum.cunku benim kâr amacı gutme lüksüm yok ona gelince %25 bana gelince *3 kat bedell ödemeler böyle düzen olmaz herkes ev satma derdinde .zar zor olan bir ev zaten Allah arsizlara den getirmesin. Ayrıca ev sahibimde aynı ilçede evin varsa çıkarsın benim evimden dedi davalık olunursa çok saçma süreçler beni evden atıyorlar çünkü evim var oraya gitmeliyim ama oranın davasını burayla birlestirmiyorlar git kendine ev bul tut yasa tasinmalar 35+40 bin TL depozito 25 bin en uyduruk ev 15bin ve ben sadece en düşük memur maaşından +2000 fazla

Başka eviniz yoksa kiradaysanız sıkıntı olmaz karar mutlaka lehinize çıkar diye düşünüyorum benim kendi davalarımda öyle gitti şuana kadar.
Baska evimiz yok kiracıyız ve oturduğumuz ev satılık. Lehimize çıkar umarım ama istinaf sürecine giderse yanarız. 4-5 yıl diyorlar doğru mu

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki.. Bizim eski oturduğumuz bina kentsel dönüşüme girdi kiracıyı bir türlü çıkaramadık, dava açsak çok uzun sürecek bizim başımızı bir yere sokmamız lazım. En sonunda annemlerin elinde bir birikmişi vardı, benim birikimim vardı, üstüne başkasından borç aldık derken bir ev satın aldık. Hani kötü komşu insanı ev sahibi yapar derler ya o hesap bizim kiracı bizi ev sahibi yaptı 🙄 Ardından kardeşim evleneceğim dedi ee ev varken çocuk kiraya neden çıksın çok pahalı. Ne diller döktük, depozitonu fazlasıyla verelim, güzellikle anlaşalım diye. Ama yok, çıkacağım diyerek bizi oyaladı durdu. 9 yıllık kiracı 1200 liraya İstanbul gibi bir yerde oturuyor, salak mı kadın çıksın. Vicdan da yok halden anlamıyor. Kardeşim kiraya çıktı evlenince. Geçen sene yazın mahkemeye verdik daha 1 ay önce tahliye kararı çıktı. 2 ay süresi varmış onu bekliyoruz ama korkuyorum yine itiraz eder mi başka şey çıkar mı diye. Gerçekten kötü kiracı kadar insanı tüketen bir durum yok.
Umarım çıkmıştır kiracınız bir haber var mı

Ne insanlar var be kardeşim. İnsan sevgimi yitirdim artık. Ben diken üstünde otururken kadın Deniz manzaralı balkonunda keyif storyleri atıyor Allahım kolaylık ver bize ne diyeyim

sizin adınıza o kadar çok sevindimki. Ne olur bizim için dua edin aynı sevinci bizde yaşayalım :KK43:
Tabi ederim, insallah tez vakitte sizin kiracı da çıkar ve feraha edersiniz. Çok stresli bir dönem, çok iyi anlıyorum sizi.

2 duruşma değil mi
Hayır daha fazla olması lazım ben bir süre sonra sinirden takip etmeyi bıraktım ailem ilgilendi ama 2 değildi daha fazlaydı.

X