Hipofiz bezi adenomu ve tüp bebek

Psisikmarul

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2024
49
8
30
Kızlar hipofiz adenomu olup tüp bebek yaptıranlar var mı adenom prolaktini yükseltiyor tüp bebekte kullandığımız hormon ilaçları da yükseltir mi kafam çok karışık olumlu sonuç alan var mı?

Kızlar hipofiz adenomu olup tüp bebek yaptıranlar var mı adenom prolaktini yükseltiyor tüp bebekte kullandığımız hormon ilaçları da yükseltir mi kafam çok karışık olumlu sonuç alan var mı?
Prolaktin değeriniz kac çıktı acaba. Bende başladım ocak ayında tup bebeğe tedavim iptal oldu . Ters tepki verdi ignelere vücudum. Sonra tekrar şubat ayında başlamak için gittim prolaktinim 63 çıktı endokrinoloji bölümüne yonlendirdiler orda ilaçlı mr çekildi beynime . Hipofiz bezinde kist çıktı benimde .

Benim de tüp bebek tedavisine başlamadan önce istedikleri testlerde prolaktin vardı. Yüksek çıkınca şüphelendiler hipofiz emarı çektirttiler. Bende de adenom çıktı ama tedavi sürecinde dostinex vererek düşürdü doktorlarım. Tedavi sürecime engel olmadı ilaç kullanmak, merkezinizdeki takip doktorunuz ne diyor?

Bende de var adenom bende dostinex kullandım dün olcturdum 13.cikims değerim 6 ayda bir emar çektirmek gerekiyor en azından bende öyle olmuştu şimdi emar tarihini bekliyorum

Bende de mikro Adem var 2 yıl önce teşhis kondu O günden sonra dostinex kullanmaya başladım Haftada iki gün yarım yarım Ama herhangi bir düşme yaşanmadı yani 3 ayrı hastanede ayrı ayrı yaptırdığım testlerde bir tanesi 200 üstünde çıktı diğerleri 60 ila 100 arası çıkıyor hep. Geçen sene bir tüp bebek deneyimimiz oldu ama transfer gerçekleşmedi bu sene tekrardan tüp bebeğe başladık. Tüp bebek olur lakin sonrası önemli duruma göre kesecekler ya da devam edecekler. Kızlar dua edin bana olur mu herşey yolunda gitsin. Rabbim hepimize sağlıklı sıhhatli salih ve Saliha evlatlar versin (amin)

Bende de mikro Adem var 2 yıl önce teşhis kondu O günden sonra dostinex kullanmaya başladım Haftada iki gün yarım yarım Ama herhangi bir düşme yaşanmadı yani 3 ayrı hastanede ayrı ayrı yaptırdığım testlerde bir tanesi 200 üstünde çıktı diğerleri 60 ila 100 arası çıkıyor hep. Geçen sene bir tüp bebek deneyimimiz oldu ama transfer gerçekleşmedi bu sene tekrardan tüp bebeğe başladık. Tüp bebek olur lakin sonrası önemli duruma göre kesecekler ya da devam edecekler. Kızlar dua edin bana olur mu herşey yolunda gitsin. Rabbim hepimize sağlıklı sıhhatli salih ve Saliha evlatlar versin (amin)
Sizinki çok yüksekmiş ya benim en fazla 35 ti.ilacla düşürüldü hemen , şifanizi bulursunuz inşallah 🤲

Prolaktin değeriniz kac çıktı acaba. Bende başladım ocak ayında tup bebeğe tedavim iptal oldu . Ters tepki verdi ignelere vücudum. Sonra tekrar şubat ayında başlamak için gittim prolaktinim 63 çıktı endokrinoloji bölümüne yonlendirdiler orda ilaçlı mr çekildi beynime . Hipofiz bezinde kist çıktı benimde .

Benim 40 çıktı ilaçla düştü hemen ama korkuyorum tüp bebeğe başlamaya hormon ilacı veriyorlar tekrar yükselir olmazsa diye korkuyorum

İlaçla düşüyor hemen birkaç ayda. tüp bebekten önce beyin cerrahi doktoruyla görüş istersen böyle durumlarda cerrahi müdahale gerekiyor demişti doktor bir de hayıt tohumu kullanmanı öneririm hormonları düzenliyor dua da edeceğim inşallah hakkında hayırlısı olsun canım

Benim de tüp bebek tedavisine başlamadan önce istedikleri testlerde prolaktin vardı. Yüksek çıkınca şüphelendiler hipofiz emarı çektirttiler. Bende de adenom çıktı ama tedavi sürecinde dostinex vererek düşürdü doktorlarım. Tedavi sürecime engel olmadı ilaç kullanmak, merkezinizdeki takip doktorunuz ne diyor?
Ben daha sormadım doktora bana bir hormon ilacı verdi transfer öncesi. baş ağrısı yapıyor o da acaba adenom mu büyüyor prolaktin mi yüksek çıkacak diye korkuyorum aynı zamanda dostinex de kullanıyorum

Kızlar hipofiz adenomu olup tüp bebek yaptıranlar var mı adenom prolaktini yükseltiyor tüp bebekte kullandığımız hormon ilaçları da yükseltir mi kafam çok karışık olumlu sonuç alan var
Merhabalar hipofiz adenomum vardı yıllarca tedavi gördüm bu süreçte evlenip çocuk sahibi olmak istedim. Hamile kaldım ama hep kimyasal oldu. İlacın etkisi (dostinex) olabileceğini düşünerek gebelik tespit edilir edilmez ilacı bırakmalısın dediler düşüklerden sonra(bi ihtimal ilacın etkisi olabilir diye düşünüldü kesin bir kanıt yok) . Aşılama yaptırdım tutmadı. Tüp bebeğe başlayacakken kendi geldi meleğim. Şimdi 3 bebeğim var hepsinde gebelik öğrenince bıraktık ilaç kullanmayı.
Rabbim hayırlı haberler almayı nasib etsin sağlıkla kavuşun meleğinize inşallah

İlaçla düşüyor hemen birkaç ayda. tüp bebekten önce beyin cerrahi doktoruyla görüş istersen böyle durumlarda cerrahi müdahale gerekiyor demişti doktor bir de hayıt tohumu kullanmanı öneririm hormonları düzenliyor dua da edeceğim inşallah hakkında hayırlısı olsun canım
Allah razı olsun canım benim.. Evet 2 yıldır endokrin doktoru kontrolünde ilacımı kullanıyorum ama düşük doz olduğu için sanırım pek düşmüyor biz tüp bebek tedavisine başladık transfer olursa inşallah yeniden kontrole gideceğim. Doktor duruma göre kesebilir ya da hızlı düşmesi adına yükseltebilir

Merhabalar hipofiz adenomum vardı yıllarca tedavi gördüm bu süreçte evlenip çocuk sahibi olmak istedim. Hamile kaldım ama hep kimyasal oldu. İlacın etkisi (dostinex) olabileceğini düşünerek gebelik tespit edilir edilmez ilacı bırakmalısın dediler düşüklerden sonra(bi ihtimal ilacın etkisi olabilir diye düşünüldü kesin bir kanıt yok) . Aşılama yaptırdım tutmadı. Tüp bebeğe başlayacakken kendi geldi meleğim. Şimdi 3 bebeğim var hepsinde gebelik öğrenince bıraktık ilaç kullanmayı.
Rabbim hayırlı haberler almayı nasib etsin sağlıkla kavuşun meleğinize inşallah
Adenom kaç cm ve ne kadar zaman sonra çocuğunuz oldu tüp bebek yaptırdınız mı bu arada Allah bağışlasın 🙏

Benim adenom ilk teşhiste 14mmdi 15yıl önce. İlk 3 ayda ilaç kullanınca 10mm düştü. Uzun süre öyle kaldı sonra çocuk için tedaviye başladığımda 5mm düştü. 2.doğumumdan sonraki mrda artık kalmamış tamamen kaybolmuş dedi dr. Benim hikayem 10 yılı aştığı için zaten büyüme değil artık gerileme bekliyoruz demişlerdi. Tüp bebek yaptırmadık tam tedaviye başlayacakken gebe olduğumu öğrendim. 4 yıl sonra oldu çocuğum.
Prolaktini yükselten sadece adenom değil bunu unutmayın stres en çok besleyen şey. Rahat olmaya çalışın. Kullandığınız ilaç sadece prolaktini baskılıyor adenoma bir etkisi yok. Prolaktin düşerse adenomun küçülme olasılığı var sadece.

Birde söylediğim gibi ben toplamda 5 kimyasal gebelik yaşadım. O dönemde bu durumu benim üzerimden araştırmak istedi hatta birkaç dr. Kullanılan ilaç gebelik öğrenilince bırakılmalı denildi hep. İlaç mı düşük yapıyor diye çok sorguladım doktorları ama bunu bilmiyoruz kanıtlanmış bir şey yok dediler.

Birkaç drda bana çocuk isteğin varsa dostinex değil parlodel kullanmalısın dedi. Bir dönem o ilacıda kullandım. Bende extra bir değişiklik olmadı. Sizle ne kullanıyorsunuZ?

Benim 40 çıktı ilaçla düştü hemen ama korkuyorum tüp bebeğe başlamaya hormon ilacı veriyorlar tekrar yükselir olmazsa diye korkuyorum
Streste çok etkiliyormus prolaktin hormonunun doktor bana öyle soylemisti . Elinizden geldiğince stres yapmamaya çalışın. Değeriniz de çok yüksek değilmiş bence . İnşallah hayırlı haberler alırsınız en hayırlı zamanda

X