Hsg ve laparoskopi çift tüp tıkanıklığı

Canım eşinin durumlarını bilmiyorum ama bana kalırsa tek tüple denemelisin. Tüp bebek süreci daha yıpratıcı oluyor baktın olmuyor aylar geçti o zaman onu düşün bence. Ben de tüple deniyorum şuan allah tüp bebeğe gerek kalmadan sağlıklı gebelik nasip etsin inşallah.
Çok teşekkür ederim inşallah 3-5 ay normal deneyeceğim. Olmazsa tüp bebek mecbur

Çekildiğim ay hamile kaldım herhangi bi tedavi görmedim direk tup bebege başlayacaktım ameliyat olup .bunlar olmadan kendiliğinden hamile kaldım kafam çok rahattı ama nasıl olsa doğal yolla olmuyor diye düşünüyordum o yüzden hiç yumurtlama takibi falan da yapmadım
Oh maşallah Allahım sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Ne kadar sürede kaldınız filmden sonra ? Birde tedaviylemi kendiliğinden mi?

Çekildiğim ay hamile kaldım herhangi bi tedavi görmedim direk tup bebege başlayacaktım ameliyat olup .bunlar olmadan kendiliğinden hamile kaldım kafam çok rahattı ama nasıl olsa doğal yolla olmuyor diye düşünüyordum o yüzden hiç yumurtlama takibi falan da yapmadım
Adınıza çok çok sevindim Rabbim isteyen hakeden herkese nasip etsin inşallah

Öncelikle merhabalar. 1 senedir evliyim. Yaklaşık 8 aydır çocuk istemimiz var. İlk etapta femara ovitrelle tedavisi gördüm 8 ay boyunca. Ardından hiç gebelik elde edemeyince hsg çektirmeye karar verdim. İki tüpümünde tıkanık olduğu tespit edildi. Doktorum sol tüpümü açmabildiğini fakat sıvının yine bile az gittiğini söyledi sağ tarafa ne yaptıysam banamısın demedi dedi. Sonuç olarak tek tüple bir kaç ay daha ilaç tedavisi uygulayıp koşullar el verirse soldan yumurtlarsan aşılamada deneyelim dedi. Ama muhakkak laparoskopi ameliyatını olmam gerektiğini söyledi. Benimle aynı durumu yaşayan varmı ? Bana bu süreçte nasıl bir yol izlememi önerirsiniz ? Daha ner anlatabilmek için rahim filmi görüntümüde ekliyorum.
Merhaba. Bende bir gün önce rahim filmi çektirdim. İki tüpüm de tıkalı. Bir kızım var beş yaşında ikinci gebeliği planlıyorduk 8 aydır anladım bazi şeylerin yolunda gitmediğini sorun buymuş. Çarşamba günü ameliyat olacağım anestezi altında tüplerimizi açacağını söyledi doktorum cuma günü gittiğim de iki defa denedi açılmadı. Ameliyatla açacağım dedi ben 10 ay önce idrar yolu enfeksiyonu ağır geçirdim üç ay tedavi gördüm ondan tıkanmış büyük ihtimalle dedi. Yani ameliyatı ertelemeyin ameliyat kelimesi biraz tedirgin ediyor ama küçük bir operasyon gerçekten. Ben aşılama istiyordum tüpün tıkalı olduğunu öğrendik doktorum bana aşılama da yapsak boşuna yapmış olacaktık dedi. Yani tüplerinizi açmadan gebe kalmanız çok zor. Ertelemeyin sağlıcakla kalın 🩵🌺

Şuan doktorumun önerdiğide bir kaç ay femara tedavisine devam etmek, zaten sol şuan açık solda sorun yok benide tek tüp tıkanıklığı için ameliyat olmak düşündürdü
Merhaba size bir sorum olacaktı. bir hafta önce rahim filmi çektirdim yalnız iki tüpün de olduğu kanal tıkalı olduğu öğrendik. bir doğum yaptım beş yaşında bir kızım var ikinci gebeliği düşündük sekiz aydır olmayınca kontrole gittim film de kanalların tıkalı olduğunu gördü doktorum dört gün sonra yani çarşamba günü anestezi altında ameliyat olacağım tüplerimi açacak benim gibi bu durumu yaşayan var mı. Ovülasyon testlerini kullanıyorum üç aydır her ay yumurtlamam da oluyor

X