İçimde çığ gibi büyüyor.

Sizi kınadım cidden
Hiç detay vermemişsiniz 😁

Detay okusak da yağlarımız erise yaza fit girsek😄

Ahhahshshs aşk olsun, hemen anlatayim.

Bu olay ilkokul grubumuzda geciyor (cok ekşınlı bir gruptuk)

Herkes asagi yukari 25-26 yaslarinda evlendi, yok gezelim tozalim derken 30'larinda anne oldular. Ben de onlar anne olurken yeni evlendim.

Haliyle klasik Anadoluluk, hep onlara gore bir sifir gerideymisim, birgun wp grubunda inanilmaz bir sessizlik varken, gruptan bir arkadasim bana ozelden pat diye bir ss yolladi, benim olmadigim bir grup kurmuslar.

Ss soyle basliyordu, ya kizlar ben Salon kadinin haline cok uzuluyorum, digerleri iste bende cok aciyorum, yazik gitti kimle evlendi, bak cocugu da olmuyor vs. (Henuz yeni evlenmisim)

Ben ss'i atan arkadasima tesekkur ettim ama hic yuzlemedim kizlari. Bu ss'ler bana ara ara gelmeye devam etti, konu ayni konu ama henuz cocugumuz olmadigi icin yuzlerine vursam kiskanclik olarak algilanacak diye susuyorum. Ama her bulusmada cocuk var mi, tedavi goruyor musunuz, durumunuz kotuyse destek olalim diyorlar, aksamina verdigim cevaplar uzerinden yine dedikodu donuyor. Ben a diyorum, onlar a+++ dedi, diye konuyu dallanip budaklandiriyor, degisik bi issizlik.

Neyse yillar gecti, ben bu ss'leri itinayla biriktirdim her bulusmaya asiri neseyle gittim, kendileri icin yaptigim herseyi not aldim vs. Surekli fotolar cekip kanit topladim. Sonra biz esimle cocuk sahibi olmaya karar verdik, korunmayi biraktigimiz gibi ben gebe kaldim. Ilk 3 ay kizlarla gorusmedim, onlari yoksaydim. Sonra bu yoksaymamin da dedikodusu donmus, soyle;

- kizlar bizim salon kadini nerelerde? Haber alan var mi, dusuk yapmis diyorlar (?) Galiba durumu cok kotuymus, tabi o olay kizi cok etkiledi (hangi olay?) Kocasi olacak adam da galiba aldatiyormus (yok artik?)

Neyse dahil oldugum wp grubuna yazip bulusma ayarladim. Karnim henuz yok ama elimde ss'ler, gebelik testlerim, ikili testimin sonuclari, detayli ultrason fotolarim var.

Hepsi toplanmis beni bekliyorlar, yanlarina oturdum, gebelik testini gosterdim, ultrason kagitlarini falan masaya koydum. Tabi sahte sevinc gosterilerinden sonra yalniz dedim, asil neseli haber bu değil.

Sonra wp grubuna butun ss'leri attim. Hepsinin okumasini bekledim. Hah iste dedim asil neseli haber buydu, umarim ne kadar ikiyuzlu insanlar oldugunuzu kanitlamam sizi uzmemistir, ya da cok uzulun hic umrumda değil, artik hayatımda size bir sn dahi ayirmam, diyerek masadan kalktim. Tartisma cikti hahshdh arkami dondum sey dedim, eger bir sekilde ozur pozlarina girerseniz, birbiriniz hakkinda yaptiginiz dedikodular da elimde onlari da paylasirim. Tabi herkes inanilmaz bozuldu, sonra sus pus oldular. Bir daha da yuzlerini gormedim, tum sosyal medyalarimi kapadim, telefon numarami degistirdim.

Keşke vurabilsem yüzlerine ama hic birini asla görmek istemiyorum
Sizi yoran kimseyi gormek zorunda degilsiniz. Kendinizi uzdurup durup kendi kul hakkiniza girmeyin. Gecen sene ölü dogum yapmak zorunda kaldim. Gebeyken bebegimin yasamasina engel bir anomalisi oldugunu ogrendim 5. ayım bitmisti bile. Ayni donemde hamile bir arkadasim vardi. O sureci saglikla tamamladı neyse ki.Bu arada iyice agirlasinca alisverisine falan da yardim ettim zorlanmasin diye hasetlik falan da yapmadim hic. Bebegine hediyesini alıp ziyaretine gittim. Bu arada daha 2 3 ay once yaninda canım cok yaniyor diye agliyordum hala. Bana kurdugu sadece su cumle iletisimi kesmeme yetti artti bile :" bebekten once cok boş yasiyormusum butun gun ne yaptigim belli degilmis simdi anladim." usulca bitirdim ziyaretimi aramayi sormayi biraktim. Baktim o devam ediyor açik acik beni arama dedim ama aciklama da yapmadim gerek duymadim. Pisman da degilim.

Çok yakın, çok samimiyim dediğim arkadaşlarim arkamdan çok kötü şeyler söylemiş. Gıybetin bu kadar yıkıcı olduğunu bilmiyordum. Duyduğum günden beri kendime gelemiyorum.
4 5 kişilik bir arkadaş grubum vardı. Hepsiyle çok yakındık ben öyle düşünüyordum. Sürekli biseyler yapıyorduk beraber vakir geçiriyorduk. İyi insanlardı. Son 1 yilda bir kaçı gebe kaldi birkaçının da çocukları var . Bende 3 yıldır infertilite problemiyle uğraşıyorum. Artık bulusmalarimiz hep çocuk mevzuu hep gebelik bulantı belirti o cocuk böyle benim gebeliğim şöyle konularina döndü. Ortam beni germeye başladı mesafe koymak istedim. Kesinlikle kıskançlık gibi bir durum yok olamaz da hepsini cok seviyordum çocuklarını da öyle. Mesafe koyduktan sonra arkamda konuşulanları duydum hâlâ kabullenemiyorum.
O çok çocuk istedi tedavi gördü ona rağmen olmadi, olmadığı için bizim gebeliklerimizi kabullenemedi çekemedi o yüzden artik bizle çok görüşmüyor gibi şeyler söylemişlet arkamdan çok zoruma gitti bunlar nasil arkadaş oysaki ben çok güzel davranırdım onlara. Grubun en neşelisi en çok ortam hazirlayan bendim bu konuşulanları asla kabullenemiyorum hic birini hayatim boyunca görmek istemiyorum. Kpss çalışıyorum bu konu benim çalışmalarımi yaşam kalitemi cok olumsuz etkiledi. Nasıl atlatacağimi bilmiyorum.
Size çok samimi bir tavsiye vericem . Hayatın bana net öğrettiği bir şey bu . Size bu lafı getireni hayatınızdan çıkarın diğerleriyle görüşmeye devam edin .

Size çok samimi bir tavsiye vericem . Hayatın bana net öğrettiği bir şey bu . Size bu lafı getireni hayatınızdan çıkarın diğerleriyle görüşmeye devam edin .
Ha bir de bu var tabi. Laf tasiyan arkadasa da sormak lazim hakkimda bunlar konusulurken sen sadece dinledin mi diye?

Sizi yoran kimseyi gormek zorunda degilsiniz. Kendinizi uzdurup durup kendi kul hakkiniza girmeyin. Gecen sene ölü dogum yapmak zorunda kaldim. Gebeyken bebegimin yasamasina engel bir anomalisi oldugunu ogrendim 5. ayım bitmisti bile. Ayni donemde hamile bir arkadasim vardi. O sureci saglikla tamamladı neyse ki.Bu arada iyice agirlasinca alisverisine falan da yardim ettim zorlanmasin diye hasetlik falan da yapmadim hic. Bebegine hediyesini alıp ziyaretine gittim. Bu arada daha 2 3 ay once yaninda canım cok yaniyor diye agliyordum hala. Bana kurdugu sadece su cumle iletisimi kesmeme yetti artti bile :" bebekten once cok boş yasiyormusum butun gun ne yaptigim belli degilmis simdi anladim." usulca bitirdim ziyaretimi aramayi sormayi biraktim. Baktim o devam ediyor açik acik beni arama dedim ama aciklama da yapmadim gerek duymadim. Pisman da degilim.
Evet ben de öyle sizin gibi bebek alışverişlerini gittim odalarını hazırladım kıskanmak değil aksine çok sevindim onların mutluluğunu paylaştım. Ama onlar da son zamanlar demeye başladı öyle şeyler. Ben kendine bakan biriyim hem fiziksel açıdan hem de maneviyatıma önem veriyorum kendimi geliştiriyorum okumalar araştırmalar yapıyorum. Bunun için bana diyorlardı sen de çocuk yok tabii yaparsın çocuk olmayınca insan ne yapacağını şaşırıyor tüm vaktin sana kalıyor gibi

O öyle olmamıştır öyle düşünmemiştir gibi telkinler vermiş ona ama evet gelip bana bunları söylemesi bir yandan hoş değil ama bir yandan da Bir şeylerin farkına varmamı sağladı ona da kızdım oturup benim dedikodumu yaptınız diye

Doga reyizin, Fatih'in tum pisliklerini dokmek icin gebeliginin son gününde yaptigi yemekli aile toplantisi > benim sinsirella arkadaslarimla yuzlesmem
Bence sizin sinsirella arkadaşlarınızla yüzleşmeniz > Doğa'nın yemekli aile toplantısı.

Doğa karakteri o geceyi kendisi de kayıpla atlatmıştı çünkü.

Arkadaşlarınız bu yüzleşmenizden ders almışlardır inşallah.

Evet ben de öyle sizin gibi bebek alışverişlerini gittim odalarını hazırladım kıskanmak değil aksine çok sevindim onların mutluluğunu paylaştım. Ama onlar da son zamanlar demeye başladı öyle şeyler. Ben kendine bakan biriyim hem fiziksel açıdan hem de maneviyatıma önem veriyorum kendimi geliştiriyorum okumalar araştırmalar yapıyorum. Bunun için bana diyorlardı sen de çocuk yok tabii yaparsın çocuk olmayınca insan ne yapacağını şaşırıyor tüm vaktin sana kalıyor gibi
Evet aynen oyle deseydiniz. Hayatin bana su an verdigi boş zamani sizin gibi dedikodu ve fitneyle degil kendimle ilgilenerek degerlendiriyorum. Her seyin bir zamani var onu bekliyorum. Insanlarin ellerinde olmayan seylerle onlarin canini acitmak kasitli olmasa bile dusuncesiz davranmak buyuk kumar onermem yani kimseye🤣

Söylediğine göre benim öyle şeyler düşünmediğimi söylemiş ama o da çok güven vermiyor
Guvenmeyin zaten amacı kaos degil de sizi korumak olan gereken cevaplari verir size de mecbur kalirsa soylerdi. Zaten gormuyormussunuz onlari bilmeniz sadece su an kalbinizi kirdi. Onun da ustunu cizin bosverin. Allah isteyen herkese vaktinde ve en onemlisi saglikli sihhatli evlat versin.

Gerçekten samimi arkadaş olsalardi eğer bu konuda duyarlı olurlardi diye düşünüyorum. Herkes çocuk gebelikle ilgili konuşuyor ben kenarda bitki gibi duruyorum. Bulantılardan konu açıldı gebe olmayan bilemez vs gibi mebzular döndü sizce mesafe konulmayacak gibi mi?
Diyorum ya seninle aynı durumları 7 senedir ben yaşıyorum. Ama şöyle gerçektende kimse kimsenin ne çektiğini anlamaz onlarda doğumda gebelikte ne yaşamışlarsa aralarında ister istemez konuşuyorlar. Kadınların doğum anısı erkeklerin askerlik anısı bitmez derler. Mesela sen otur sabaha kadar çocuk sahibi olamamanın zorluğunu kırışganlıklarını anlat seni ben anlarım çünki aynı yoldayız arkadaşların anlamaz belki senin alınganlığın olmuşda olabilir hassas ve kırılganız konular bizi çok yoruyor. Bile isteye benim arkadaşlarım beni kırmaz ama seninkiler kasten seni üzmek için kırmak için yapıyorsa düşüncen bu yöndeyse tabi ki kes bağını

Herkes asagi yukari 25-26 yaslarinda evlendi, yok gezelim tozalim derken 30'larinda anne oldular. Ben de onlar anne olurken yeni evlendim.

Haliyle klasik Anadoluluk, hep onlara gore bir sifir gerideymisim, birgun wp grubunda inanilmaz bir sessizlik varken, gruptan bir arkadasim bana ozelden pat diye bir ss yolladi, benim olmadigim bir grup kurmuslar.

Ss soyle basliyordu, ya kizlar ben Salon kadinin haline cok uzuluyorum, digerleri iste bende cok aciyorum, yazik gitti kimle evlendi, bak cocugu da olmuyor vs. (Henuz yeni evlenmisim)

Ben ss'i atan arkadasima tesekkur ettim ama hic yuzlemedim kizlari. Bu ss'ler bana ara ara gelmeye devam etti, konu ayni konu ama henuz cocugumuz olmadigi icin yuzlerine vursam kiskanclik olarak algilanacak diye susuyorum. Ama her bulusmada cocuk var mi, tedavi goruyor musunuz, durumunuz kotuyse destek olalim diyorlar, aksamina verdigim cevaplar uzerinden yine dedikodu donuyor. Ben a diyorum, onlar a+++ dedi, diye konuyu dallanip budaklandiriyor, degisik bi issizlik.

Neyse yillar gecti, ben bu ss'leri itinayla biriktirdim her bulusmaya asiri neseyle gittim, kendileri icin yaptigim herseyi not aldim vs. Surekli fotolar cekip kanit topladim. Sonra biz esimle cocuk sahibi olmaya karar verdik, korunmayi biraktigimiz gibi ben gebe kaldim. Ilk 3 ay kizlarla gorusmedim, onlari yoksaydim. Sonra bu yoksaymamin da dedikodusu donmus, soyle;

- kizlar bizim salon kadini nerelerde? Haber alan var mi, dusuk yapmis diyorlar (?) Galiba durumu cok kotuymus, tabi o olay kizi cok etkiledi (hangi olay?) Kocasi olacak adam da galiba aldatiyormus (yok artik?)

Neyse dahil oldugum wp grubuna yazip bulusma ayarladim. Karnim henuz yok ama elimde ss'ler, gebelik testlerim, ikili testimin sonuclari, detayli ultrason fotolarim var.

Hepsi toplanmis beni bekliyorlar, yanlarina oturdum, gebelik testini gosterdim, ultrason kagitlarini falan masaya koydum. Tabi sahte sevinc gosterilerinden sonra yalniz dedim, asil neseli haber bu değil.

Sonra wp grubuna butun ss'leri attim. Hepsinin okumasini bekledim. Hah iste dedim asil neseli haber buydu, umarim ne kadar ikiyuzlu insanlar oldugunuzu kanitlamam sizi uzmemistir, ya da cok uzulun hic umrumda değil, artik hayatımda size bir sn dahi ayirmam, diyerek masadan kalktim. Tartisma cikti hahshdh arkami dondum sey dedim, eger bir sekilde ozur pozlarina girerseniz, birbiriniz hakkinda yaptiginiz dedikodular da elimde onlari da paylasirim. Tabi herkes inanilmaz bozuldu, sonra sus pus oldular. Bir daha da yuzlerini gormedim, tum sosyal medyalarimi kapadim, telefon numarami degistirdim.
Yani yıllarca beklemek
Bu adanmışlık, bu hırs 😄😄

Tebrik ediyorum

Sen nası bir kralsıın ,🤣🤣 bu çok kötü yaaa peki, bu çocuğunu düşürdğ, kocası aldattı vs diyen tek bir kişi mi yoksa biri onu atıyor diğeri başka bişey mi sallıyor ? Seninki çok kötüymüş ama gerçektende

Sen nası bir kralsıın ,🤣🤣 bu çok kötü yaaa peki, bu çocuğunu düşürdğ, kocası aldattı vs diyen tek bir kişi mi yoksa biri onu atıyor diğeri başka bişey mi sallıyor ? Seninki çok kötüymüş ama gerçektend

Cocugunu dusurdu diyen, ilkokuldanda once arkadasim olan kisiydi, esimin aldattigini iddia edenin kocasi esimle samimiydi. Ama tabi dedikodunun verdigi eglenme arzusuyla hepsi kaosa bir odun daha atmislardi. Ama olaylarin genel tetikleyicisi bu iki kisiydi, diger uc kisi (biri muhbirim) hep ya vah vah cok yazik, hic haketmiyor ama o da soyle huysuz gibi sozlerle konuya katkida bulunuyordu.

Bi ara cok kilo almistim mesela o donem aldatildigimi konusuyorlardi (esimin gozu benim yüzümden disari kaymis, kilo aldigim icin)
Sonra o kiloyu asiri kolay verince dusuk yaptigimi ortaya attilar (yani kilo bebekmis, ama acimdan hizla kilo vermisim)

Nerden uyduruyorlar kisminin cevabi da benle ozel olarak dertlesiyorlarmis ya da esim eşlerine dert yaniyormus.

Bu arada tesekkur ederim. 😁

Cocugunu dusurdu diyen, ilkokuldanda once arkadasim olan kisiydi, esimin aldattigini iddia edenin kocasi esimle samimiydi. Ama tabi dedikodunun verdigi eglenme arzusuyla hepsi kaosa bir odun daha atmislardi. Ama olaylarin genel tetikleyicisi bu iki kisiydi, diger uc kisi (biri muhbirim) hep ya vah vah cok yazik, hic haketmiyor ama o da soyle huysuz gibi sozlerle konuya katkida bulunuyordu.

Bi ara cok kilo almistim mesela o donem aldatildigimi konusuyorlardi (esimin gozu benim yüzümden disari kaymis, kilo aldigim icin)
Sonra o kiloyu asiri kolay verince dusuk yaptigimi ortaya attilar (yani kilo bebekmis, ama acimdan hizla kilo vermisim)

Nerden uyduruyorlar kisminin cevabi da benle ozel olarak dertlesiyorlarmis ya da esim eşlerine dert yaniyormus.

Bu arada tesekkur ederim. 😁
Seninkiler level atlamış bunlara yorum yok. Sahi böyle insanlar var mı ? Bu kadar var mı ya 🙄🙄

Sinava calismanizin bu konuyla hicbir ilgisi yok. Hayattaki basarisizliklariniza neden aramayin. Bence yazdiginiz seyin en önemli kismi o. Ben olsam hic umursamam konusmam olur biter. Dunyada 8 milyara yakın insan var o 4 tane kaknem karıya kalmadınız. Muhabbet dönmeyen ortamlar zaten bosverin gitsin ölene kadar cocuk konussunlar. Komple silmek için güzel bahane oldu diye bile sevinirim yani ben olsam.

Yasak elmadan firlamis gibisin helal olsun 😂👏👏👏

X