İdrar yolu enfeksiyonu - korkuyorum yardim edin

yalniz_orkide

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2013
100
2
selam arkadaslar
ben araniza yeni katildim su an 5 bucuk haftalik hamileyim bu ikinci cocugum olacak Allah nasip ederse. evde hamilelik testi yaptim hemde 4 kere hepside pozitif cikti ama benden sonra kan geldi cok fazla degildi.Ilk once kirmizi renkli olup sonra yavas yavas 5 gundur kahverengi tarzda devam etti. sadece bugun tekrar kirmizi kan geldi ve yine azdi hicbi agrim yok sadece idrar yolu enfeksiyonum varmis o yuzden bi agri yasiyodum o agrilarimda gecti . acaba bu gelen kan idrar yolu enfeksiyonundan olabilirmi ? yoksa bebegimi dusurmeye mi basladim nolur yardim edin yarin doktorda randevum var ama gercekten dayanamiyorum artik neden kaynaklaniyo olabilir bu ?

Son düzenleme:
geçmi$ oslun
dr randevusu ne zaman ?
sordugun sorunun cevabini dr bile bilemez ki muayene etmeden biz hiç bilemeyiz canim ..
in$alalh bebegin le ilgili sorun deildir

doktor randevum yarin 1 haftadir bekliyorum yarini cok sacma bi prosedur ben yurtdisinda yasiyorum turkiyede olsam su an giderdim hasteneye beklemek cok zor bilmiyorum su anlik caresizim

aslinda tabikide doktor muayene etmeden bilemez ama cok arastirdim bu konuyu internette heryerde farkli farkli seyler yaziyo bende belki benim durumumda olan yada boyle bi durum basindan gecen olabilir diye yazdim yardimci olamasanda iyi dileklerin icin saol

ben kendim hesapladim diyebilirim bunu ilk hamileligimden tecrubem var tabi biraz bide ev doktoruna gittim ozaman kanamam yoktu daha doktorda aynisini soyle zaten

Tabiki doktor kadar bilmemiz mümkün değil ama ben adetinle ilgili olduğunu düşünüyorum.Hamile iken adet olan birçok arkadaşımız var.İnşallah bir şey yoktur.İdrar yolları olamaz diye düşünüyorum.Bende enfeksiyon geçirdiğim için biliyorum.ondan kahverengi kan gelmez hep kırmızı kan gelir.İnşallah hayırlı haberlerle dönersin...

Tabiki doktor kadar bilmemiz mümkün değil ama ben adetinle ilgili olduğunu düşünüyorum.Hamile iken adet olan birçok arkadaşımız var.İnşallah bir şey yoktur.İdrar yolları olamaz diye düşünüyorum.Bende enfeksiyon geçirdiğim için biliyorum.ondan kahverengi kan gelmez hep kırmızı kan gelir.İnşallah hayırlı haberlerle dönersin...

Insllah canim saol ama yinede insan tedirgin oluyo iste elimde deil yarin biraz zor gelicek gibi benim icin

benimde idrar yollarimda iltihap vardi o zaman birkac aylik evliydik, birgun idrarimdan sonra bir iki damla kan geldi ama o kan gelirken bildiginin canim gitti sandim.
gozum dondu yerimden kalkamadim dogum kontrol hapi kullandigim icin hamilelik aklima gelmedi hemen dr gittim(yurtdisinda yasiyorum pek bilgi sahibi degil burdaki doktorlar, yanlis anlamayin turkiyedeki gibi degiller yani) oda hiim kem kum galiba hamileydin ve bebegini dusurdun dedi idrar testi yapti sonuc negativ ama idrar yollarim iltihapliymis antibiyotik verdi kullandim gecti.
senin bahsettigin kan yerlesme kanamasi diyorlar oda olabilir.
kan gelirken canin yaniyormu peki???

evet haklisin kahverengi kan gelmez ayy kotu oldum bian alima geldi o an cektigim sancilar cok gecmis olsun bu arada canim

hayir kan gelince canim acimiyor aslinda benimde idrar yolu enfeksiyonumu agrimdan bildi doktor gecen hafta agridan duramadim doktoro gittim idrar tahlili yapti iste kan gormus biraz agrin ondan dedi sonra bana antibiyotuk verdi iste

evet haklisin kahverengi kan gelmez ayy kotu oldum bian alima geldi o an cektigim sancilar cok gecmis olsun bu arada canim

Sağol canım sanada geçmiş olsun.Ay ne melem bir şey ooo.öyle kolay değil valla yerinde duramazsın.devamlı tuvalete koşarsın.
Merak etme canım bak senin ki bence Rabbimin izniyle adet kanaması gibi bir şey.İçini ferah tut...hamile iken antibiyotik nasıl verdi doktor ya!Çok kızıyorum ben bu doktorlara.

Sağol canım sanada geçmiş olsun.Ay ne melem bir şey ooo.öyle kolay değil valla yerinde duramazsın.devamlı tuvalete koşarsın.
Merak etme canım bak senin ki bence Rabbimin izniyle adet kanaması gibi bir şey.İçini ferah tut...hamile iken antibiyotik nasıl verdi doktor ya!Çok kızıyorum ben bu doktorlara.

aslinda oyle bende hapa baslamadan once tedirgin oldum biraz antibiyotik nede olsa sonra dogum doktoruna sordum kendi doktoruma o kullanabirsin dedi bu en iyi ilacmis esas kullanmassam daha kotu olurmus oyle soyledi benimde kafam karisti iste bizde onlar ne derse yapiyoruz elimiz mahkum guveniyoruz

aslinda oyle bende hapa baslamadan once tedirgin oldum biraz antibiyotik nede olsa sonra dogum doktoruna sordum kendi doktoruma o kullanabirsin dedi bu en iyi ilacmis esas kullanmassam daha kotu olurmus oyle soyledi benimde kafam karisti iste bizde onlar ne derse yapiyoruz elimiz mahkum guveniyoruz

Haklısın canım.Böyle bir durumda bende içerdim tabi.Onlar öyle diyorsa güveneceğiz napalım.İdrar yollarındaki sancı kan gelirken yada idrarını yaparken yanma şeklinde veya acı çektiren bir ağrı olarak geliyor.yani kesin duramazdın öyle bir şey olsaydı.Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah :) iyi geceler...

Haklısın canım.Böyle bir durumda bende içerdim tabi.Onlar öyle diyorsa güveneceğiz napalım.İdrar yollarındaki sancı kan gelirken yada idrarını yaparken yanma şeklinde veya acı çektiren bir ağrı olarak geliyor.yani kesin duramazdın öyle bir şey olsaydı.Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah :) iyi geceler...

sagol canim iyi dileklerin icin insallah oyle olur sanada iyi geceler..

sagol canim iyi dileklerin icin insallah oyle olur sanada iyi geceler..
canım çok merak ettim.bu yazdıklarından sonra hamileliğin devam etti mi ??? ben de benzer bir durum yaşıyorum da.benden de kahverengi kan geldi adetten önce.idrar yolu iltihaplanmasındandır diye düşündüm ama.bulantım da var.

X