İğneli Epilasyon İğneli epilasyon uzmanının paylaşım alanı

Değerli arkadaşlar bana sıkça sorulan bir diğer soruda iğneli epilasyon uygulaması neticesinde uygulama alanında leke, yanık gibi istenmeyen sonuçların oluşup oluşmadığı. Uygulama yaptırmak istedikleri halde bu konuda ki endişe sebebiyle tereddüt yaşayan birçok kişi olduğunu malesef üzülerek görüyorum. Bu endişelerin oluşmasına neden olan kişilerle aynı mesleğe sahip olduğumdan utandığımı da belirtmek isterim. Arkadaşlar çok net olarak ifade ediyorum ki doğru bir uygulama neticesinde böyle bir risk asla yoktur. Ancak her konuda olduğu gibi bizim mesleğimizde de işinin ehli olmayan kişilerin bu tür neticelere sebebiyet verdikleri de hepimizin malumları. Neden aslında çok basit. Kıl kökünü tahrip etmek maksadıyla verilen akımın doğru zamanda ve doğru yerde verilmeyişi. Mesleğimiz basit gibi gözükebilir ancak kitabi bilgilerle kazandırılamayan tek şey tecrübedir. Kıl köküne ulaşmak hemde seri bir uygulama anında her seferinde bunu başarabilmek gerçekten deneyim ister. Gerçek bir uzman yılların deneyimi ile tüyün cilde çıkış yönüne ve kalınlığına göre kökü bulmakta da yeterli akım şiddetini ayarlamakta da hiçbir zorluk çekmeyen kişidir. Eğer uygulayıcı bunu sağlayamaz ve akımı tam kıl kökünde değilde daha aşağıda daha yukarıda ya da sağda solda iken akım verirse kıl kökünü tahrip edemeyeceği gibi cilde de zarar verir. İstenmeyen sonuçların nedeni özetle budur. Bu sebeple hep söylüyorum mutlaka uzmanına müraacat edin. Bu sayede hem sağlığınızla ilgili riske girmemiş olursunuz hemde bu konuda ehil olmayan insanların prim yapmasını engellemiş olursunuz. Uzmanlığın nasıl tespit edileceği hususuna daha önce yazdığım ACI ile ilgili bilgilendirmemde değinmiştim ama ihtiyaç olması halinde ilerde bu konuya tekrar değinebilirim. Sağlıcakla kalın temennilerimle iyi geceler diliyorum.

Birini buluyorsunuz, biraz uygulama yapıyor, güveniyorsunuz sonra pat diye hiç iz sorunu yaşamazken bir bölgede izler bırakıyor. Valla ne yapacağımı bilemedim, bu konuda yeniden uzman bulmak da o kadar zor ki...

angelnr* çok üzüldüm yaa
kendileri ne diyor bu duruma peki sonuçta başka hiç bir yerinde bi sorun olmamış burda neden leke olmuş acaba

Ya dedim üst kolum geçmedi hala diye, "bazen olabiliyor böyle başka bir müşterimde de oldu silverdin ve medacassol sürmeye devam et dedim, tekrar konuştuk geçmiş onun izleri" filan dedi. Çok iyi bir insan hiç öyle paragöz değil, zaten 2 kişinin referansıyla gittim ama şimdi tereddütte kaldım. Yanaklarımda filan da ince tüyler var onları da yaptırmak istiyorum ama yine olursa diye çok korkuyorum tabi.Çeneme devam ediyorum mesela hiç iz kalmıyor.

çok garip bir durum yaaa
ne diyelim inşallah kalıcı değildir yakın zamanda geçer canım yaa
hem belki senin cildin biraz daha geç iyileşiyordur kremlerle falan biraz daha zaman geçir bence
ama yine de şükret ki diğer yerlerde iz kalmamış çenende kalsa daha kötü olurdu bence
gerçi başkalarına da aynı şey olması biraz düşündürüyor insanı ??

Yani evet valla garip gerçekten. Önceden gittiğim bir uzman vardı, o da o kadar bezmiş ki o işi yapmaktan zorla yapıyodu resmen. Nereyi göstersem "aaa bunlar belli olmuyo takma bunları kafana" diyordu bana şaka gibi =) Ne zaman şöyle işinin ehli, risksiz, istekli birini bulacağım acaba.

Yani evet valla garip gerçekten. Önceden gittiğim bir uzman vardı, o da o kadar bezmiş ki o işi yapmaktan zorla yapıyodu resmen. Nereyi göstersem "aaa bunlar belli olmuyo takma bunları kafana" diyordu bana şaka gibi =) Ne zaman şöyle işinin ehli, risksiz, istekli birini bulacağım acaba.

ilahi kadın :) öyle öyle yapmasaymış ya o işi :) bırak sen diyip eline alası gelir insanın o iğneyi de cımbızı da :)
zor vallahi güvenecek bi yer bulmak ne kadar tavsiye bile olsa denemeden bilemiyor insan yapanın uzmanlığını
deneyince de zaten olan oluyor :)

arkadaşlar acil yardım
iğneli için görüştüm birisiyle
iğneler konusunda dedikleri kafama takıldı ama
yüz hariç diğer bölgelerde tek seans zaten uzun sürdüğü için iğnelerin tek seansa ancak dayanabildiğini o yüzden de her seansta yeni iğne kullandıklarını söyledi senin almana gerek yok dedi eğer iğne seans sonunda sağlamsa adını yazar saklarız dedi ama benim çok içime sinmedi acaba böyle mi yapılıyor yoksa iğnemi istemeliyim çok kafam karıştı acil yardım edin lütfen

merhabalar, ben de uzun zamandır lazer epilasyon mu iğneli epilasyon mu diye düşünüp duruyorum, forumun başka yerlerinde yazıldı mı bilmiyorum, ben genital bölge ve bikini bölgesine yaptırmayı düşünüyorum, bu bölgelerde iyi sonuç alabilir miyim iğneli epilasyonla?

merhabalar, ben de uzun zamandır lazer epilasyon mu iğneli epilasyon mu diye düşünüp duruyorum, forumun başka yerlerinde yazıldı mı bilmiyorum, ben genital bölge ve bikini bölgesine yaptırmayı düşünüyorum, bu bölgelerde iyi sonuç alabilir miyim iğneli epilasyonla?

Ben genital bölge için uygulama yapmıyorum ama bikini bölgesi için de vücudun tüm bölgelerinde (kulak ve burun içi hariç) olduğu gibi uzmanına müraacat edildiği taktirde en iyi sonucun alınacağından emin olmalısınız.

sorumu yanıtladığınız için teşekkür ederim, özelinize mesaj atmak istedim ama foruma 50 mesaj yazmadığım için atamıyorum, siz neden genital bölgeye uygulama yapmıyorsunuz acaba? bir de Ankara'da önerebileceğiniz bi yer var mı? burada da bir süre çalışmışsınız diye okudum

bence genitale etki etmez, yada çok uzun seanslara gitmeniz gerek.. iğnelideki mantık ince tüylere daha hızlı ve iyi etki etmesidir...bir tanıdığım 6 seans gitti genital için iğneliye ama o kadar çok az azalma olmuş ki, sonunda pes etti ve lazere gitti:kahve:

sert kıllara lazer daha etkili olur, üstelik lazerde bir seans 10-15 dk sürüyor, oysa iğnelide 1-2 saat, çok zor durum delikafadulden

bu durumda genital bölge için lazer, göbek için iğneli epilasyon mantıklı galiba..bir de uygulamayı yapacak kişilerle görüşeyim diyorum, teşekkürler sevgili meslektaşım

İğneli epilasyon uygulamasının etkisi ince ya da kalın kıllarda daha fazladır gibi bir mukayese doğru değil arkadaşlar, akım şiddetini ayarlayarak hepsi için kesin çözüm mümkündür. Benim genital bölgeye uygulama yapmamamın nedeni de etkili olmadığından değil sadece prensip meselesi.

Değerli Arkadaşlar,
Bu sayfada elimden geldiğince uzmanlığım ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum. Ancak bu kez benim sizlerin yardımınıza ihtiyacım var. İğneli epilasyon konusunda uzmanım ama malesef bilgisayar ve internet konusunda biraz özürlüyüm galiba. Bu sitede genelde benden daha genç arkadaşlarımın olduğunu tahmin ediyorum yani internet konusuna benden çok daha aşina olan sizlerden ricam şu; Kendi güzellik salonuma ait karınca kararınca çok detaylı olmayan bir web sitesi yaptırdım. Sitem aracılığı ile olabildiğince çok sayıda bayana ulaşmayı hedefledim tabii, ancak google da gelişmiş arama bölümüne girip seçtiğim kelimelerle arama yaptırdığımda siteme bazen hiç ulaşamıyorum bazense çok çok ileri sayfalarda ulaşabiliyorum. Yani arayan gerçek ihtiyaç sahibi birisi olsa ulaşması mümkün değil zira lazer epilasyon sitelerinin arasında kaybolup gidiyor benim sitem. Eğer siz sadece iğneli epilasyon konusunda izmirde faaliyet gösteren işinin ehli bir uzmana ihtiyaç duysanız ve bu konuda internette google dan araştırma yapmak isteseniz ve google ın gelişmiş arama bölümüne girseniz karşınıza çıkacak olan a. Kelimelerin Tümü b. Aynen girildiği gibi c. Kelimelerden Herhangi biri başlıklarından hangisini seçerdiniz ve seçtiğiniz bu kısma yazacağınız örneğin 3 farklı arama için üç farklı kelime ya da kelimeler dizini ne olurdu? Örneğin epilasyon-iğneli epilasyon-iğneli epilasyon izmir-epilasyon salonu izmir-uzman iğneli epilasyon izmir ve benzeri. Yani bir anket yapmak ve sitemi buna göre geliştirmek için yardımlarınıza ihtiyacım var. Şimdiden bu konuda bana yardım için zaman ayıracak tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

arama sonucunu düşürmek adına, kelimelerin tümü ve iğneli epilasyon izmir bana mantıklı geldi...

Bir başka sayfada Ankaradan bana yazan değerli bir kardeşimin sözleri beni gerçekten çok mutlu etti bu yüzden aramızdaki kısa dialoğu buraya yani kendi sayfama taşıyıp mutluluğumu sizlerle paylaşmak istedim.
CNR06:
aysel abla valla ben 2 gündür tüm yazıları okudum ve sizden bi tane de ankara'ya kopyala yapıştır yapmak istiorum mümkünse :KK70:

ya da izmirlileri yeterince sevindirmişsinizdir biraz da ankaradakileri sevindirseniz tekrar dönseniz buraya, sizin gibi işini gerçekten severek ve karşısındakini de düşünerek, para dışındaki değerlere de önem veren en azından aldığı parayı hak eden insanlar çoğalsın lütfen ya şaka diil ki sağlık bu.. Hiçbişi olmasa ruh sağlığı

AYSepilasyon:
Canım kardeşim çok tatlısın vallahi.. ama bak ben bayanlarımıza haksızlık olmasın diye şehir şehir dolaşıyorum, yıllarca Kocaelinde kaldım ve o dönemde Bursa ve İstanbuldaki bayanlarımıza da yararlı olmaya çalıştım sonra 7 yıl Ankarada kaldım , şimdi de İzmirdeyim ve henüz buraya geleli 1 yıl bile olmadı şimdi tekrar Ankaraya dönersem İzmirli hanımlarımıza haksızlık etmiş olmazmıyım Şaka bir yana sözlerin beni gerçekten çok mutlu etti. Böyle güzel şeyler duydukça inanın azmim artıyor elden ayaktan kesilinceye kadar hanım kardeşlerime yardımcı olmaya devam edeceğim pes etmek yok

elbette yapılır iğneli epilasyon uygulamasında ten renginin olumlu ya da olumsuz hiçbir etkisi yoktur. Hele ten rengine bağlı olarak leke kalıp kalmaması gibi bir husus sözkonusu bile olamaz. Leke konusu tamamen iğneli epilasyon uygulasının hatalı yapılması anlamı taşır ki uzman bir uygulayıcı da böyle birşey kesinlikle olmaz.

X