İlerleyen yaşlarda tekrarlayan gebelik kayıpları

Kadin doguma gidip ama mutlaka egitim arastirma hastanesine gidin universite hastanelerine devlet hastanesinde olmuyo benim kayiplarim var 7 haftalikken 8 haftalikken kaybediyorum diyin isterseniz randehulu gidin siz bilirsiniz ama su an ramdevusuzda aliyorlar fazla beklersiniz sadece
Tamam canım sağol

Testleri yaptırdık. Ancak 6 ay sonra çıkar dendi. Çok uzun bir süre, yaşim da ileri olduğu için beklemek iyice stres yaratıyor
Sonuçları takip edip 2 3 ayda çıkabilir. Biz bebeği de genetiğe gönderdik bebekte trizomi 22 çıktı ama bizde bir genetik sorun yokmuş rastgele bir hataymış. Ayrıca bende pıhtılaşma çıktı şu an tekrar hamileyim kan sulandırıcı kullanıyorum. Birçok sebebi olabilir bağışıklık sorunu olabilir, progesteron hormonu yetersiz olabilir. Yaş dışında da araştırılacak şeyler var yani. Pıhtılaşma ve bağışıklığın testleri var

Sonuçları takip edip 2 3 ayda çıkabilir. Biz bebeği de genetiğe gönderdik bebekte trizomi 22 çıktı ama bizde bir genetik sorun yokmuş rastgele bir hataymış. Ayrıca bende pıhtılaşma çıktı şu an tekrar hamileyim kan sulandırıcı kullanıyorum. Birçok sebebi olabilir bağışıklık sorunu olabilir, progesteron hormonu yetersiz olabilir. Yaş dışında da araştırılacak şeyler var yani. Pıhtılaşma ve bağışıklığın testleri var

Pıhtılaşma haftaya çıkar büyük ihtimalle. Genetik testler geç çıkıyor. Onlar çıkana kadar bağışıklık testini de yaptıracağım. Ben de miyom da var beş cm. Bazan o mu neden oluyor diye düşünmüyor değilim

Merhaba anti TPO yorumunuzu okuyunca fikriniz vardır diye hemen yazmak istedim. 7+2 haftalık gebeyim genel gebelik tahlillerimde anti TPO yüksek çıktı fakay TSH gayet normal. Doktora gittim bugün kontrolüm vardı korkulacak birşey değil TSH normal olduğu için ilaç kullanmana gerek yok dedi ama ben bir tereddütte kaldım öncesinde kan pıhtılaşmasına bağlı 2 kaybım oldu maalesef. Fikriniz varsa bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
Merhaba.anti tpo nuz yüksek galıba yıllardır bununla ugrasıyoruz.tayfun hoca sayesimde bebegıme kavustum sormak istedıgınız bişey varsa elimden geldıgı kadar yardımcı olurum..tecrübelerimi paylaşırım

Merhaba.anti tpo nuz yüksek galıba yıllardır bununla ugrasıyoruz.tayfun hoca sayesimde bebegıme kavustum sormak istedıgınız bişey varsa elimden geldıgı kadar yardımcı olurum..tecrübelerimi paylaşırım
Merhaba,
O testi bende yaptıracağım. Yüksek çıkınca nasıl bir tedavi aldiniz

Teşekkür ederim çok şükür adınıza sevindim. Evet anti tpo yüksek fakat TSH normal seviyede olduğu için ekstra bir ilaç tedavisi önerilmedi. 16 haftalık gebeyim zaten bir sıkıntı yok şimdilik elhamdülillah. Çok teşekkür ederim.

Teşekkür ederim çok şükür adınıza sevindim. Evet anti tpo yüksek fakat TSH normal seviyede olduğu için ekstra bir ilaç tedavisi önerilmedi. 16 haftalık gebeyim zaten bir sıkıntı yok şimdilik elhamdülillah. Çok teşekkür ederim.
Cok sevindim tebrikler.allah saglıkla kucagınıza almayı nasip etsin inşallah.benmde tsh normal anti tpo 1000 den büyük cıkıyordu.

X